Nedeľa, 21. október, 2018 | Meniny má Uršuľa

Úspešný záver sezóny pre Ninu Kyseľovú

Nina Kyseľová, 12-ročná tenisová nádej TC Topoľčany, úspešne ukončila letnú sezónu 2018.

Nina Kyseľová (vpravo) na turnaji v Poľsku.(Zdroj: ARCHÍV)

V mesiaci august sa sústredila hlavne na turnaje v kategórii starších žiačok, v ktorej bude hrať na budúci rok – zaznamenala úspechy najmä vo štvorhre, keď po boku Zuzany Vancelovej (TK Žilina) obsadila 3. miesto na turnaji A kategórie na Slovane Bratislava, po boku Nelly Vighovej (TK Slávia SPU Nitra) 3. miesto na turnaji B kategórie v TC Dúbravka Bratislava, po boku Lenky Stolárovej (TK Mladosť Košice) na turnaji A kategórie v Prievidzi a nakoniec sa jej podarilo aj prvé štvorhrové víťazstvo v kategórii starších žiačok – po boku Adely Gemzickej (TC EMPIRE Trnava) na turnaji B kategórie v Levoči.

Na majstrovstvách Slovenska družstiev mladších žiačok Nina hosťovala v TC EMPIRE Trnava a dievčatá po kolektívnom a bojovnom výkone zaslúžene získali zlato. Nina úspešne odohrala aj svoj druhý a tretí medzinárodný turnaj v kariére, keď sa na turnaji v českom Písku dostala vo dvojhre do štvrťfinále a s Ninou Surovčíkovou (TK Žilina) sa prebojovali do semifinále štvorhry. V poľskom meste Szczawno – Zdroj porazila v prvom kole Jedrzejak (Poľsko) 6:3 6:0, v druhom kole Stusek (Nemecko) 7:5 6:1, vo štvrťfinále odohrala výborný zápas s neskoršou finalistkou Blackford (Veľká Británia), ktorej po tuhom boji podľahla 5:7 3:6. Ešte výraznejšie sa presadila vo štvorhre, kde so svojou partnerkou Luciou Hradeckou (Slávia SPU Nitra) postupne porazili poľskú dvojicu Sawicka – Straszewska 6:3 6:1, vo štvrťfinále nemeckú dvojicu Giza – Noering 6:3 6:1, v semifinále poľskú dvojicu Glowacka – Stankiewicz 6:1 6:2. Vo finále narazili na poľskú reprezentačnú dvojicu Ewald – Gniewkowska, na ktorú mali v prvom sete 3 setbaly, no podľahli 6:7 (7), v druhom sete už súperky dominovali a vyhrali ho 6:0.

Septembrový turnaj A kategórie mladších žiačok na Slovane Bratislava sľuboval kvalitné zápasy, keďže sa ho zúčastnilo až 17 dievčat z prvej dvadsiatky slovenského rebríčka. Nina postupne porazila Pravdovú (VTC Pezinok) 6:0 6:1, Mĺkvu (TK Kúpele Piešťany) 6:0 6:2 a vo štvrťfinále Karasovú (Šport Park Lúčky) 6:3 6:2. V semifinále, po výbornom výkone, porazila Nina líderku slovenského rebríčka Krajmer (Slávia ŽU Žilina) 7:6 6:2 a vo finále Jamrichovú (OZ Slávia Trnava) 6:3 6:2. Svoju radosť ešte znásobila, keď so svojou partnerkou Sašou Félixovou (TC EMPIRE Trnava) zvíťazili aj vo štvorhre – postupne zdolali páry Podolská (1. TC Humenné) – Dienešová (TK GSM Prešov) 6:2 6:2, Škoricová (TK Jednotka Bratislava) – Kučíková (LTC Leopoldov) 6:0 6:1, v semifinále pár Jamrichová (OZ Slávia Trnava) – Hradecká (Slávia SPU Nitra) 6:1 6:0 a vo finále pár Mravcová – Šramková (obe TK Jednotka Bratislava) 6:0 6:3.

Tento zaslúžený úspech je o to výraznejší, že Nina počas turnaja nestratila ani set a podarilo sa jej vo svojej kategórii, ako jedinej v hráčke v sezóne, dominovať na turnaji najvyššej kategórie zároveň vo dvojhre i štvorhre.

Nine gratulujeme, želáme veľa elánu do ďalšieho tréningu a veľa úspechov v zimnej halovej sezóne.