Streda, 20. január, 2021 | Meniny má DaliborKrížovkyKrížovky

Úspešný záver sezóny pre Ninu Kyseľovú

Nina Kyseľová, 12-ročná tenisová nádej TC Topoľčany, úspešne ukončila letnú sezónu 2018.

Nina Kyseľová (vpravo) na turnaji v Poľsku.Nina Kyseľová (vpravo) na turnaji v Poľsku. (Zdroj: ARCHÍV)

V mesiaci august sa sústredila hlavne na turnaje v kategórii starších žiačok, v ktorej bude hrať na budúci rok – zaznamenala úspechy najmä vo štvorhre, keď po boku Zuzany Vancelovej (TK Žilina) obsadila 3. miesto na turnaji A kategórie na Slovane Bratislava, po boku Nelly Vighovej (TK Slávia SPU Nitra) 3. miesto na turnaji B kategórie v TC Dúbravka Bratislava, po boku Lenky Stolárovej (TK Mladosť Košice) na turnaji A kategórie v Prievidzi a nakoniec sa jej podarilo aj prvé štvorhrové víťazstvo v kategórii starších žiačok – po boku Adely Gemzickej (TC EMPIRE Trnava) na turnaji B kategórie v Levoči.

Na majstrovstvách Slovenska družstiev mladších žiačok Nina hosťovala v TC EMPIRE Trnava a dievčatá po kolektívnom a bojovnom výkone zaslúžene získali zlato. Nina úspešne odohrala aj svoj druhý a tretí medzinárodný turnaj v kariére, keď sa na turnaji v českom Písku dostala vo dvojhre do štvrťfinále a s Ninou Surovčíkovou (TK Žilina) sa prebojovali do semifinále štvorhry. V poľskom meste Szczawno – Zdroj porazila v prvom kole Jedrzejak (Poľsko) 6:3 6:0, v druhom kole Stusek (Nemecko) 7:5 6:1, vo štvrťfinále odohrala výborný zápas s neskoršou finalistkou Blackford (Veľká Británia), ktorej po tuhom boji podľahla 5:7 3:6. Ešte výraznejšie sa presadila vo štvorhre, kde so svojou partnerkou Luciou Hradeckou (Slávia SPU Nitra) postupne porazili poľskú dvojicu Sawicka – Straszewska 6:3 6:1, vo štvrťfinále nemeckú dvojicu Giza – Noering 6:3 6:1, v semifinále poľskú dvojicu Glowacka – Stankiewicz 6:1 6:2. Vo finále narazili na poľskú reprezentačnú dvojicu Ewald – Gniewkowska, na ktorú mali v prvom sete 3 setbaly, no podľahli 6:7 (7), v druhom sete už súperky dominovali a vyhrali ho 6:0.

Septembrový turnaj A kategórie mladších žiačok na Slovane Bratislava sľuboval kvalitné zápasy, keďže sa ho zúčastnilo až 17 dievčat z prvej dvadsiatky slovenského rebríčka. Nina postupne porazila Pravdovú (VTC Pezinok) 6:0 6:1, Mĺkvu (TK Kúpele Piešťany) 6:0 6:2 a vo štvrťfinále Karasovú (Šport Park Lúčky) 6:3 6:2. V semifinále, po výbornom výkone, porazila Nina líderku slovenského rebríčka Krajmer (Slávia ŽU Žilina) 7:6 6:2 a vo finále Jamrichovú (OZ Slávia Trnava) 6:3 6:2. Svoju radosť ešte znásobila, keď so svojou partnerkou Sašou Félixovou (TC EMPIRE Trnava) zvíťazili aj vo štvorhre – postupne zdolali páry Podolská (1. TC Humenné) – Dienešová (TK GSM Prešov) 6:2 6:2, Škoricová (TK Jednotka Bratislava) – Kučíková (LTC Leopoldov) 6:0 6:1, v semifinále pár Jamrichová (OZ Slávia Trnava) – Hradecká (Slávia SPU Nitra) 6:1 6:0 a vo finále pár Mravcová – Šramková (obe TK Jednotka Bratislava) 6:0 6:3.

Tento zaslúžený úspech je o to výraznejší, že Nina počas turnaja nestratila ani set a podarilo sa jej vo svojej kategórii, ako jedinej v hráčke v sezóne, dominovať na turnaji najvyššej kategórie zároveň vo dvojhre i štvorhre.

Nine gratulujeme, želáme veľa elánu do ďalšieho tréningu a veľa úspechov v zimnej halovej sezóne.

(MK)

1. Mimoriadny úspech značky Toyota na Slovensku v roku 2020
  2. Pandémia urýchlila zavádzanie nových technológií vo firmách
  3. V centre Bratislavy ako na dedine. Ako sa býva v hlavnom meste?
  4. Mozog Penty na kolenách: Aký je Hačšákov príbeh v Pente?
  5. Sedem najznámejších pyramíd v Mexiku
  6. SME.sk zaznamenalo rekordný nárast záujmu čitateľov
  7. Zima v koži atopika: aká je starostlivosť o pokožku s ekzémom?
  8. Zákazníkov čoraz častejšie zaujíma pôvod výrobkov, ktoré kupujú
  9. 10 vecí, pre ktoré sa oplatí navštíviť Dominikánsku republiku
  10. Historická revue: Kam sa podeli Kumáni, Valasi a iné etniká?
  1. Prokrastinujete? 5 overených tipov, ako nestratiť radosť z práce
  2. Mimoriadny úspech značky Toyota na Slovensku v roku 2020
  3. Pandémia urýchlila zavádzanie nových technológií vo firmách
  4. Pandémia presúva zákazníkov do online priestoru
  5. V centre Bratislavy ako na dedine. Ako sa býva v hlavnom meste?
  6. Najobľúbenejšie auto Slovákov je opäť ŠKODA
  7. PLANEO Elektro funguje aj počas lockdownu - má akčný výpredaj
  8. Mozog Penty na kolenách: Aký je Hačšákov príbeh v Pente?

Manažér Kovariec: „V amatérskom futbale je každý jeden fanúšik potrebný.“

V štvrtej lige Juhovýchod sú druhým účastníkov nášho regiónu OFK Kovarce.

Kovarce aktuálne pôsobia v IV. lige Juhovýchod. V sezóne 2017/2018 vyhrali okresnú súťaž. Zľava predseda ObFZ Topoľčany Pavol Šípoš, kapitán Kovariec Daniel Kutňanský, člen ŠTK ObFZ Topoľčany Milan Krajčík a starosta obce Kovarce Andrej Čopík.