Prvé víťazstvo majú aj Bánovce.

Tovarníky - Neded 0:0.Tovarníky - Neded 0:0. (Zdroj: KATARÍNA MIKULÁŠOVÁ)

IV. LIGA JUHOVÝCHOD

Tovarníky – Neded 0:0

V úvode zápasu ako prví pohrozili domáci, ale strela Královiča z priameho kopu prepadla brankárovi tesne vedľa pravej tyče. V 20. minúte domáci skórovali, ale gól Rusňáka st. pre ofsajd neplatil. V 30. minúte Královič v sľubnej šanci strieľa len do brankára a o dve minúty neskôr krížna strela V. Candráka len tesne míňa pravú tyč hosťujúcej bránky. V druhom polčase sa zobudili aj hostia, hneď po pár minútach v čistej šanci hlavičkuje Dlhý nad. V 57. minúte Nikolič z ľavej strany páli len do brankára hostí. V 70. minúte vytiahol Mikuláš zákrok zápasu, keď vytiahol loptu spod šibenice. O minútu neskôr sa k slovu dostal domáci, Rusňák st. zakončil nedôrazne. V 79. minúte center Miliča po štandardke hlavičkuje Schwarz len tesne vedľa. V zápase sa zrodila zaslúžená remíza.

SkryťVypnúť reklamu

R Volf, 150. OFK: Mikuláš – Schwarz, Fiala (62. Húdok), R. Rusňák, Kapusta, M. Rusňák ml., V. Candrák, Milič, Královič (82. Kyčerka), A. Candrák, M. Candrák st.

Šurany – Topoľčany 4:2 (3:1)

Šurany mali lepší vstup do zápasu, Švajda otvoril skóre a neskôr sa pridal aj Kacír. Domáci mali územnú prevahu, kontrolovali hru, Topoľčany hrozili z brejkov. Po dvoch góloch Šurian sa hra vyrovnala, Mosquera znížil peknou akciou, ale Brath vsietil ďalší gól do hosťovskej brány a do šatne sa išlo za stavu 3:1. Po obrátke sa obraz hry moc nezmenil a jarmok oslávili domáci troma bodmi.

Góly: 17. a 65. M. Švajda, 21. D. Kacír, 30. P. Brath – 26. J. Mosquera, 90. D. Silveira. R Bogár, 200. MFK: Kochan – Silveira, Nascimento, Matejov, P. Korman, Michalík, Domiciano, Mosquera, Papranec, Souza, Karvay (78. Kopkáš).

Kolárovo – H. Obdokovce 2:0 (0:0)

V prvom polčase sa hral vyrovnaný futbal, šance boli na oboch stranách, ale koncovka nešla. Po obrátke lepšie hralo Kolárovo, nakoplo ho vylúčenie svojho Bendeho, skórovalo dvakrát po pekných kombinačných akciách. Kolárovo išlo cieľavedome za víťazstvom, H. Obdokovce ani v presilovke nevedeli odpovedať.

Góly: 60. N. Szigeti, 79. M. Kókai. ČK: 57. D. Bende (K). R Varga, 150. OTJ: Bránsky – Tomiš, Košlab, Karl, Bisák, Kupec, Sova, Balážik, Martonka, Vaňo, Michalec.

Imeľ – Hrušovany 0:1 (0:1)

Imeľ s otvorenými ústami pozeral na extrémne disciplinovaných hostí. Hrušovany vyrobili prekvapenie kola nebojácnym i takticky vyspelým výkonom, hoci domáci tlačili, do obrany vedenej kapitánom Petrom Slížom sa veľa šancí neprešmyklo. Jedna z troch šancí Bégera mala i gólovú príchuť, keď to volejom na zadnej žrdi upratal pekný center Polucha.

Gól: 26. M. Béger. R Ďurčovič, 200. OFK: Frišo – Sipos, V. Kochan, Slíž, Poluch, Mesároš, Rusinko (77. Grman), M. Hrnčár, Zelenka (87. Lomen), Béger, Pavlovič (50. D. Jankovič).

Ostatné výsledky: Marcelová – Svätý Peter 2:0, Štúrovo – Vydrany 2:2, Nový Život – FC Saliby 5:1, Kozárovce – Veľké Lovce 1:0.

16. Veľké Lovce 8 0 2 6 5:22 2 (-10)

NAJLEPŠÍ STRELCI: 8 – M. Rusňák st. (Tovarníky), 7 – Mosquera (Topoľčany), M. Švajda (Šurany).

Zostava kola: I. Mikuláš (Tovarníky) – E. Speck (Marcelová), M. Ďurovič (Kozárovce), Š. Ambruš (Neded) – A. Freňák (Kolárovo), T. Kovács (Neded), F. Moďoroši (Vydrany), P. Brath (Šurany) – L. Mukalenga (Marcelová), A. Barčák (Nový Život), M. Béger (Hrušovany).

IV. LIGA SEVEROZÁPAD

Partizánske – J. Bohunice 2:0 (2:0)

Domáci začali s chuťou a po náznakoch šancí sa dočkali v 19. minúte, kedy Obžerovu prihrávku Obert bleskovo predĺžil na ľavej strane šprintujúcemu Kučerovi, ktorý sa zbavil obrancu a z uhla prekonal Matejkoviča. Druhýkrát vyleteli domácim ruky nad hlavy v 37. minúte, kedy Januška v páde poslal loptu na pravú stranu Blahovi, ktorý zo sedemnástich metrov krížnou strelou trafil presne k vzdialenejšej žrdi. V 52. minúte si na Obžerov roh nabehol Zentko, z ktorého hlavy a aj s prispením teču, skončila lopta vedľa pravej tyče bránky hostí. V 67. minúte Januška lobom poslal do brejku Kučeru, ktorý tiesnený napálil loptu do vybiehajúceho Matejkoviča a následne Januškov pokus spoza šestnástky zblokoval Jakubička. O dve minúty na druhej strane Demovičova tiahla strela z dvadsiatich piatich metrov pristála na pravej spojnici domácej svätyne. V 83. minúte Poláčekovu štipľavku z dvadsiatich metrov Gašparík bezpečne skrotil. O tri minúty po súboji Šakového s Machovičom v domácom pokutovom území ukázal hlavný arbiter na biely bod, no Gašparík strelu predtým faulovaného kapitána hostí k pravej tyči bravúrne chytil.

Góly: 19. Kučera, 37. Blaho. R Baňár, 100. TEMPO: Gašparík – Křapka, Nový, Zentko, Beňuška, Januška (88. Mano), Tkáč, Obžera (89. Košík), Blaho, Obert (64. Petreje), Kučera (84. Šakový).

(MP)

Bánovce – Trebatice 3:0 (1:0)

Bánovce v existenčnom zápase začali ustráchane. Hostia mali v úvode prevahu, domácich podržal brankár Ond-ruška. Domáci postupne hru vyrovnali, Hrabal vysunul Rusnáka, ale ten pálil tesne vedľa. Hostia mali následne dve šance, pri jednej z nich domáci obranca vykopával loptu z bránkovej čiary. V 37. minúte tečovaná strela Zajaca skončila v sieti a Bánovce viedli 1:0. V druhom polčase sa hral nervózny zápas, na čo doplatil vylúčením Pakanec. Súper mal niekoľko šancí, ale Bánovce podržal výborný brankár Ondruška. V 78. minúte vyšiel domácim brejk, keď loptu potiahol Kráľ a Kyselica zvýšil na 2:0. Nasledovala červená karta aj pre hosťujúceho hráča a bodkou za zápasom bol doslova gól mesiaca v podaní Zajaca, ktorý trafil nádherne z 35 metrov. Bánovce tak majú na konte prvé víťazstvo v aktuálnej sezóne.

Góly: 37. a 90. P. Zajac, 78. H. Kyselica. R Pavlačková, ČK: 67. M. Pakanec – 83. M. Šiška, 100. SPARTAK: Ondruška – Igaz (77. Okrucký), Pakanec, Tabak, Žatko, Hrabal (90. Gábriška), Daniš, Kyselica, Zajac, Láska (62. M. Kráľ), Rusnák (88. Chrenko).

(MK)

Šimonovany – Lehota p/Vt. 7:2 (2:1)

V derby zápase sa hral výborný futbal. Úvodnú šancu mal hosťujúci Kamdem, ktorý už v 3. minúte mohol otvoriť skóre, keď si v šestnástke výborne prebral loptu a z otočky vyskúšal pozornosť Kopeckého, ktorý však veľmi dobre zasiahol. Domáci boli predsa len o niečo futbalovejší, snažili sa tvoriť a cez prehustenú obranu hostí sa spočiatku dostávali ťažšie. Skóre otvorili domáci v 22. minúte po Gálisovom rohu, ktorý posadil presný center na hlavu Halása – 1:0. Ďalší gól pridali domáci v 34. minúte, keď Rybanský poslal presnú loptu za obranu hostí a P. Chrenko sám zoči-voči brankárovi zvýšil na 2:0. V 43. minúte hostia zdramatizovali stretnutie po peknej akcii po krídle, ktorú zakončil strelou z 11 metrov Kamdem – 2:1. Po zmene strán domáci nenechali nič na náhodu, vybehli na súpera a v 56. minúte P. Chrenko zvýšil na 3:1 po Rybanského prihrávke strelou z 11 metrov. Potom prišli chvíle Matúša Sobotu, ktorý najskôr v 64. minúte ušiel hosťujúcej obrane po páse od Laurinca a nekompromisne zakončil už na 4:1. O dve minúty spravil Sobota niečo podobné, tentokrát však strelou po zemi popod Jurenku zvýšil na 5:1. V 69. minúte hostia znížili, svoj druhý gól v zápase strelil Kamdem, ktorý ušiel domácim zadákom. V 77. minúte zavŕšil Sobota svoj hetrik po premenenom pokutovom kope, keď práve na neho rozhodca odpískal faul po podrazení hosťujúcim obrancom. Bodku za stretnutím dal v 79. minúte striedajúci Laurinec, ktorý využil zaváhanie hosťujúceho brankára, ktorému Sobota zobral pri rohovej zástavke loptu, prihral do šestnástky Laurincovi, pre ktorého nebol problém uzavrieť skóre na konečných 7:2. Divákom sa futbal musel páčiť, v dobrej kulise videli množstvo gólov so zaslúženým víťazstvom domácich.

Góly: 22. R. Halás, 34. a 56. P. Chrenko, 64., 66. a 77. M. Sobota (11 m), 79. T. Laurinec – 43. a 69. Kamdem. R Černej, 500. ŠK SLOVAN: Kopecký – Hözl, Halás, Sobota (82. L. Varga), Miro Oršula, Rybanský, Chrenko, Gális (62. Laurinec), Žiak (65. Bartošek), Jánošík (76. Hlatký), Rolinec.

PETER LETAVAY

Ostatné výsledky: Tr. Stankovce – Vrbové 4:2, Domaniža – Častkovce 1:1, Myjava – Prečín 4:2, Prievidza – Hlohovec odložili na 17. 11., Boleráz mal voľno.

1. Častkovce 8 5 2 1 21:10 17

2. Šimonovany 8 5 1 2 29:12 16

3. Domaniža 8 4 4 0 13:5 16

4. Myjava 7 4 2 1 18:5 14

5. Tr. Stankovce 8 4 2 2 16:5 14

6. J. Bohunice 7 4 1 2 15:11 13

7. Partizánske 8 3 3 2 10:6 12

8. Boleráz 7 2 4 1 10:8 10