V Solčanoch padlo osem gólov

Bošany doma neudržali dvojgólové vedenie.

Jacovce doma porazili Hornú Kráľovú 3:0.Jacovce doma porazili Hornú Kráľovú 3:0. (Zdroj: JARO ŠUPA)

V. LIGA SEVER

Bošany – Ladce 2:3 (2:1)

Domáci mali výborný vstup do zápasu, ale ani vedenie 2:0 im na body nestačilo. Už v 12. minúte posila Bošian z Portugalska – Joao Vitor Pinto Gouveia poslal domácich do vedenia. V 17. minúte zvýšil vedenie domácich z pokutového kopu Lacena. Hostia sa však nevzdávali a do polčasu P. Štrbákom zápas zdramatizovali. Po zmene strán hostia rýchlo vyrovnali a začínalo sa v podstate od znova. Bošany mali šance, ale zahrmelo na druhej strane, víťazný gól hostí strelil v 80. minúte žolík z lavičky.

Góly: 12. Gouveia, 17. M. Lacena (11 m) – 35. a 55 P. Štrbák, 80. M. Kvasnica, R Rečka, 155. OFK: Panić – M. Petković, Lacena, Súlovský, Mikloš, Jánošík, Gouveia, Beko (70. Pekala), Arsić, Sroka (80. Hodál), Miloslavljević.

V. Uherce – Podmanín 2:0 (2:0)

V domácej bránke sa predstavil brankár Pavel Kováč, ktorý chytal najvyššiu súťaž v drese Slovana Bratislava, Ružomberka či naposledy ViOnu Zlaté Moravce. Domáci sa ujali vedenia v 27. minúte zo štandardky, keď najvyššiu vyskočil Šorec – 1:0. Už o tri minúty Petráš vysunul Cígera, ktorý obišiel i obrancu a zvýšil na 2:0. V druhom polčase mohol vedenie domácich navýšiť Kováč, ktorého vysunul Cíger, ale prudkú strelu brankár chytá. Domáci zaslúžene vyhrali, keď hostia toho smerom dopredu príliš veľa nevymysleli.

Góly: 27. J. Šorec, 30. M. Cíger. R Lackovičová, ČK: 45. Gubka (V. Uherce), 100. TJ: P. Kováč – Jankula, Gubka, Cíger, Štálnik, Petráš (89. Petrík), Valter, R. Kováč (69. Klimant), Beliansky, Kundala, Šorec (46. Škoda).

Chocholná-Vel. – Uhrovec 0:2 (0:0)

Hostia boli v zápase lepším tímom. Svoju prevahu korunovali gólmi až v druhom polčase. Po dvoch zásahoch Masaroviča šli body do Uhrovca zaslúžene.

Góly: 66. a 88. A. Masarovič, R: Peter Belanský, 200 divákov. TJ: V. Flóro – M. Pavlovič (86. Z. Botka), R. Škultéty, J. Zajac, M. Stuparič, S. Turoň, B. Baniat, L. Vavro, J. Bežo (71. M. Filin), A. Masarovič, J. Malina

Ostatné výsledky: Podolie – Kvašov 0:1, Plevník – Brvnište 2:1, Cigeľ – D. Vestenice 0:1, Z. Kostoľany – Veľká Hradná 10:0, Kanianka – Tr. Turná 3:0.

Jacovce – H. Kráľová 3:0 (3:0)

Po úvodnom oťukávaní sa domáci dostali do prvej šance v 11. minúte, obrana hostí ale loptu odvrátila na roh. Pri jeho zahrávaní bol v šestnástke hostí faulovaný Zigo a Bajzík poslal domácich do vedenia z nariadenej penalty, hoci hosťujúci brankár si na loptu siahol, ale tá prepadla do bránky – 1:0. Hostia sa po góle tlačili dopredu, ale po rýchlej kombinačnej akcii nastrelil M. Chrenko tyč, odrazenú loptu poslal do siete Beňo – 2:0. Hostia aj naďalej hrozili, nebezpeční boli však iba po šestnástku. V 34. minúte zahrávali hostia rohový kop, no po rýchlom brejku domácich prekonal brankára hostí Kaman strelou na dvakrát – 3:0. A to do polčasu ešte svoje šance nevyužil Beňo či M. Chrenko. Po zmene strán domáci umne bránili, tutovku mali hostia v 62. minúte, ale samostatný nájazd R. Kotlára zneškodnil fantastickým zákrokom Glos. V 70. minúte bol vystriedaný hosťujúci Frkala, pri odchode do kabín však slovne zaútočil na asistenta rozhodcu, a tak uvidel červenú kartu. V 77. minúte po akcii Kamana prestrelil opustenú hosťujúcu bránku Bajzík a bodku za stretnutím dal M. Chrenko v 90. minúte zo štandardky, keď po druhýkrát v zápase trafil tyč. Domáce víťazstvo je zaslúžené.

Góly: 12. D. Bajzík (11 m), 22. K. Beňo, 35. M. Kaman. R Prelec, ČK: 71. R. Frkala (H. Kráľová), 150. TJ DRUŽSTEVNÍK: Glos – Zigo, Beňo (70. Cikatricis), Bajzík, Ondrka, Paulovič, Kaman, Piterka, Bukvay, M. Chrenko, Bazala.

Krušovce – Ivanka 4:0 (2:0)

Hostia z Ivanky sa po sérii piatich prehier v rade netajili tým, že prišli naplno bodovať do Krušoviec. No zostalo napokon len pri túžbe, lebo zápas sa začal vyvíjať od úvodu v réžii domácich. Tí sa dostali Sporinom hneď v 2. minúte do gólovej šance, ktorá zostala ale nevyužitá. O tri minúty neskôr zase s chuťou hrajúci Sporina ušiel hosťujúcej obrane, prihral Masarykovi, ktorý nastrelil tyč a lopta sa odrazila od obrancu hostí na roh. Po jeho rozohraní sa domáci ujali vedenia, keď Trudman namieril do brvna a Sporina dorazil – 1:0. Tempo hry potom trochu poľavilo. Do prestávky však domáci ešte raz v 38. minúte po štandardnej situácii skórovali, tentokrát bol strelcom V. Masaryk – 2:0. Úvod druhého polčasu patril opäť krušovským hráčom a po osi Goga – Vrajko išli domáci už do trojgólového vedenia, keď Vrajko obišiel i brankára a pohotovo zakončil. Domáci hráči neustále hrozili z brejkov, aktívny bol najmä neúnavný Sporina. V 70. minúte sa pred veľkým vápnom hostí dostal k lopte Šutovský, ktorý neváhal vystreliť a brankár strelu len vyrazil do vlastnej siete, keď loptu ešte doprevádzal do siete i Goga. Hostia vážnejšie ohrozili domácich až v 82. minúte, ale Krížma sa natiahol a loptu bravúrne vyškriabal. Domáci podali zodpovedný výkon a ich počet strelených gólov mohol byť aj vyšší.

Góly: 5. I. Sporina, 38. V. Masaryk, 53. D. Vrajko, 70. R. Šutovský. R Patka, 100. TJ SLOVAN: Križma – Miro Čuhák, Trudman (73. Marko), Murko (75. Novotný), Omelka, Goga (78. Marek Čuhák), I. Sporina, Lacena (71. J. Čuhák), Vrajko (58. M. Golis), Šutovský, Masaryk.

Solčany – Báb 5:3 (4:2)

Úvod zápasu v Solčanoch patril hosťom, domáci sa ešte nestihli ani poriadne roz-behnúť a už v 18. minúte prehrávali 0:2. Prvú šancu mal domáci Soboňa, ale minul bránku. V 13. minúte J. Švihorík po chybe obrany otvoril skóre a v 18. minúte po ďalšej chybe zvýšil Horák už na 0:2. Domáci po dobrom výkone v Alekšinciach akoby očakávali, že súper z Bábu sa asi porazí sám. K obratu však v 23. minúte zavelil domáci kapitán Doležaj a hlavou znížil na 1:2. Už o dve minúty F. Umrinský po nádhernom sóle prekonal dobre chytajúceho brankára hostí. Domáci pokračovali v tlaku a v 35. minúte sa zavesil do vzduchu P. Doležaj a hlavou poslal domácich do vedenia – 3:2. V 40. minúte po faule na F. Urminského na hranici šestnástky sa ku štandardke postavil M. Kuna a bombou prepálil hosťujúceho brankára – 4:2. Ani vstup do druhého polčasu domácim nevyšiel, no v 67. minúte D. Soboňa po samostatnej akcii zvýšil už na 5:2. Následne F. Urminský prestrelil odkrytú bránku hostí. Nedáš-dostaneš platilo na druhej strane, keď po ruke Ladického premenil Kurej pokutový kop – 5:3. V 76. minúte kapitán hostí Takáč z hranice šestnástky výborne vystrelil, no pozorný brankár domácich Michalec prízemnú strelu kryl. Diváci videli osem gólov, víťazstvo Solčian je plne zaslúžené.

Góly: 23. a 35. P. Doležaj, 25. F. Urminský, 40. M. Kuna, 67. D. Soboňa – 13. J. Švihorík, 18. T. Horák, 69. M. Kurej (11 m). R Szöllösy, 150. OFK: Michalec – Ondruš, Doležaj, Kuna, Mančík (85. L. Michalík), Hupka, Ladický, L. Ducký, Mrázik (71. Gábriš), Urminský (90. Hačko), Soboňa.

Kovarce – Lapáš 0:4 (0:2)

Načítavam video...

Lapáš ukázal svoju kvalitu, keď v Kovarciach herne dominoval. Skóre otvoril už v 3. minúte po nedorozumení brankára s obrancom hosťujúci Galbička. Lapáš sa aj naďalej tlačil do útoku, Kovarce sa urputne bránili. Postupne sa aj dostávali do zápasu, keď po Hulovom priamom kope zvonila žrď Seneckého. Pekne vystrelil aj M. Vorčák, ale jeho strela míňa bránku. Tesne pred odchodom do šatní Kollár skóruje a domáci museli razom naháňať dvojgólové manko. Do druhého polčasu však domáci nastúpili úplne odovzdane a Lapáš prikrášlil výsledok na konečných 0:4.

Prečítajte si tiež: Fotogaléria: Kovarce - Lapáš 0:4 Čítajte

Góly: 3. a 52. A. Galbička, 42. a 76. M. Kollár, R Miksa, 200. OFK: Vrbjar – Belan (76. Karcol), Zachara, J. Švec, Vrábel, E. Gregor, M. Švec (63. F. Jančovič), Kerek, M. Gregor, Vorčák (85. Kutňanský), Hula.

V. Zálužie – Oponice 4:0 (3:0)

Ulak mal lepší vstup do zápasu, hral aktívne, vypracovával si šance. Prvé dva góly padli po štandardkách – Andrášik skóroval hlavou a Kečkéš pekne trafil z trestňáku. Do polčasu domáci pridali ešte jeden gól po osi Lacek – Antl. Po obrátke začali Oponice hrať lepšie, chceli niečo s výsledkom spraviť, podali sympatický výkon, ale na gól to nestačilo. Hostí zaklincoval Andrášik po nájazde.

Góly: 12. a 74. M. Andrášik, 30. J. Kečkéš, 37. M. Antl. R Blažek, 100. TJ: Hudok – T. Krošlák (63. Belohorec), Mondek (71. Aneštík), M. Krošlák, Adamkovič, Gaži (77. A. Gerši), F. Gerši, D. Gerši, R. Gerši, Bartošek, Pagáč.

Ostatné výsledky: Rumanová – Pata 1:6, Zbehy – Alekšince 0:4, Čeľadice – Nevidzany 2:1.

16. Oponice 9 1 1 7 6:26 4 (-11)

Zostava kola: J. Glos (Jacovce) – M. Chudík (Lapáš), M. Bazala (Jacovce), I. Bakaľár (Čeľadice), P. Doležaj (Solčany), P. Daniš (Alekšince), T. Dvorský (Pata), J. Kečkéš (V. Zálužie), I. Sporina (Krušovce), T. Pilo (Pata), V. Masaryk (Krušovce).