Utorok, 11. máj, 2021 | Meniny má BlaženaKrížovkyKrížovky

V pohári končia, výkonom však nesklamali

V štvrtom kole sa prekvapenie nekonalo. Bojovné Šimonovany si pred 1200 divákmi zaslúžili aspoň raz skórovať.

Šimonovany v pohári končia, Michalovc ich zdolali 4:0.Šimonovany v pohári končia, Michalovc ich zdolali 4:0. (Zdroj: JARO ŠUPA)

Šimonovany – Michalovce 0:4 (0:1)

Góly: 26. S. Danko, 52. M. Regáli, 57. Ch. A. Diarra, 85. B. Iloski. R Marsal, 1200. ŠK SLOVAN: Kopecký – Vida (83. Šudík), Halás, Rybnický (67. Laurinec), Sobota, Miro Oršula, Rybanský, Chrenko, Hlatký, Jánošík, Rolinec (61. Bartošek). MFK: Bieszczad – Grič, Kolesár, Nawotka, Regáli, Danko (73. Iloski), Diarra, Mancilla (56. R. Begala), Kolesár (63. M. Begala), Rota, Kurminowski.

Hostia, pochopiteľne, držali loptu častejšie na svojich kopačkách, ale prvú šancu mal domáci Chrenko, jeho pokus brankár vyrazil na roh. Hneď po ňom hlavičkoval Rybnický tesne vedľa. Hostia sa ujali vedenia v 26. minúte, kedy po vyšachovaní obrany sa presadil Danko. Vzápätí hlavičkoval nad i Chrenko na domácej strane. V závere polčasu dva výborné zákroky predviedol Kopecký.

Prečítajte si tiež: Pohárové dobrodružstvo končí. Po osemhodinovej šichte sa zázrak nekonal Čítajte

Po zmene strán hostia rozhodli v priebehu piatich minút, keď dvakrát prešli za obranu domácich a zvýšili na 0:3. Konečnú podobu výsledku stanovil v 85. minúte Iloski. Domáci mali dve šance, ale tie nedokázali premeniť, a tak sa so Slovenským pohárom rozlúčili bez streleného gólu.

Matej Kopecký inkasoval štyrikrát

Celý zápas v drese Slovana odchytal brankár Matej Kopecký. Ako sa motivoval na zápas? „Nijakú zvláštnu motiváciu nie je potrebné hľadať. Už samotný fakt, že hráte proti fortunaligistovi je obrovskou motiváciou. Na ihrisku sme chceli zo seba odovzdať všetko, čo sa nám v podstate aj podarilo. Súper, hlavne pri kombinačnej hre, ukázal svoju kvalitu,“ povedal brankár domácich po zápase.

Domáci si v prvom polčase proti kvalitnému súperovi vypracovali niekoľko šancí, gól však nestrelili. „Pri kombinačnej hre nemôžeme Michalovciam konkurovať, ale chceli sme sa im vyrovnať hlavne svojou bojovnosťou, čo sa nám i darilo. Tento zápas sme si chceli užiť, i keď konečný výsledok ma trocha mrzí,“ dodal Kopecký.

Prečítajte si tiež: Sobota hral na čierno a spal aj na stanici Čítajte

Šimonovany sa teraz budú sústrediť už iba na štvrtú ligu, v ktorej aktuálne okupujú tretiu priečku. „Podávame kvalitné výkony, no dvakrát sa nám stálo, že sme zbytočne zakopli. To nás nemôže tešiť, pretože máme len tie najvyššie ambície. Verím, že jesennú časť dohráme v maximálnom zdraví, pretože pár hráčov nám chýba pre choroby alebo zranenia, dodal Matej Kopecký a jedným dychom poznamenal: „Svojim spôsobom sme i radi, že naša púť v pohári končí, pretože nás amatérov, to stojí veľmi veľa síl. Teraz sa už do konca jesennej časti budeme sústrediť už iba na ligu.“

1. Tatra banka ako prvá banka na Slovensku vydala zelené dlhopisy
  2. Poistkou dlhej životnosti kúpeľne je hydroizolácia
  3. Túžite bývať vo svojom za pár mesiacov? Realita s Variant-Haus®
  4. Zhodnotenie o desiatky percent. Toto sú najlepšie investície
  5. Tip na rodinné kombi 4x4 v plnej výbave do 30 000 eur
  6. Praktické rady, ako zmierniť prejavy alergií. Kľúčom je interiér
  7. Vyhrajú elektromobily, autá na vodík alebo hybridy?
  8. Portfólio manažér: Čaká nás dobré obdobie pre ekonomiku
  9. S kvalitným poistením sú finančné následky vážnej choroby menšie
  10. Tepelnou izoláciou POLYFORM pohodlne ušetríte náklady
  1. Vyhrajú elektromobily, autá na vodík alebo hybridy?
  10. Hokejové hviezdy v biznise nezažiarili. Až na jednu výnimku 5 714

Vypočujte/pozrite si dynamický prehľad domácich aj zahraničných športových aktualít doplnený o exkluzívne informácie z regionálneho šport a prihláste sa na odber.

21 h
Zjednosmernenie čaká i ulicu P. Adámiho v smere od ulice Streďanskej k ulici Stummerovej.

Hlavným dôvodom regulácie statickej dopravy je nedostatok parkovacích miest spôsobený nárastom počtu vozidiel v sídlach v kombinácii s nedostatočným tempom budovania miest na parkovanie.

23 h

Na ihriskách sa už môže trénovať v režime 6+1. V súťažiach ZsFZ by sa malo dohrať päť jesenných kôl, rovnako chcú dohrať jesenné časti oblastné súťaže.