Pondelok, 21. január, 2019 | Meniny má Vincent

Cenné kovy pre Karate klub

Na úspechy Karate klubu Topoľčany v Budapešti, Prahe i Vamberku nadviazali karatisti aj na ďalšej medzinárodnej súťaži – v Poľsku.

Vpredu zľava: Mirian Wenderlová, Leo Cápay, Ingrid Marková a Daniel Tóth. Vzadu tréner Michal Rusnák a Stella Patai. (Zdroj: ARCHÍV KLUBU)

V úvode októbra sa konal v poľskom meste Bielsko – Biala XII. ročník prestížnej medzinárodnej súťaže INTERNATIONAL KARATE GRAND PRIX POLISH OPEN, a to za účasti 1602 pretekárov (s 2328 štartmi) z 33 krajín Európy, Afriky, Ázie a Austrálie, pričom opäť nechýbali ani pretekári z krajiny kolíska karate Japonska.
Za Karate klub Topoľčany nastúpili Miriam Wenderlová, Ingrid Marková, Stella Patai, Leo Cápay a Daniel Tóth.
Prvá nastúpila na tatami Ingrid v početne i kvalitne obsadenej kategórii KATA 10 ročných dievčat, teda medzi staršími dievčatami. Hneď v prvom kole nastúpila proti domácej pretekárke z Bielska a prehrala na vlajky tesne 3:2. Súperka sa však prebojovala až do finále, a tak Ingrid bojovala o bronz. Mala to náročné, lebo po asi pol hodinovej pauze nastúpila na tri hneď po sebe idúce zápasy. Avšak, je to bojovníčka a všetky zápasy so súperkami z Lotyšska, Bieloruska a Česka s prehľadom vyhrala a získala cenný bronz.
Potom už Topoľčanci nastupovali na tatami rýchlo za sebou. Miriam po zaváhaní v minulom ročníku dala do svojich zápasov všetko a získala tiež 3. miesto v kategórii KATA 8 ročných dievčat. Chlapci Daniel a Leo nastúpili v kategórii KATA 5-7 ročných chlapcov. Hoci sú ešte malí, na medzinárodných súťažiach už majú čo – to odsúťažené a bolo to vidieť aj na ich výkonoch, keď sa Daniel prebojoval až do finále a získal striebro a Leo získal bronz. Stella nastúpila do kategórie KATA 11-ročných dievčat, avšak súťaž sa jej vôbec nevydarila. Prehrala v prvom kole tesne 3:2 na vlajky a jej súperka vypadla hneď v ďalšom kole. Takže Stella si o medailu nezabojovala. Ale na tejto súťaži už nie je žiadna kategória ľahká. Posledná nastúpila na tatami Ingrid, ešte do svojej vekovej kategórie KATA 9 ročných dievčat. Aj tu bojovala, ale na finále to nestačilo, keď opäť s poľskou pretekárkou prehrala na vlajky tesne 3:2. V bojoch o bronz však nezaváhala a získala už druhú medailu. Okrem spomínaného prehratého zápasu Ingrid ostatné zápasy vyhrala suverénne 5:0, čo tiež svedčí o jej majstrovstve.
Hneď po ukončení svojej kategórie utekala Ingrid na ďalšie tatami, kde práve nastupovalo družstvo dievčat v kategórii KATA TEAM dievčat do 12 rokov. Aj „tímovo“ sa dievčatám darilo a k tretím miestam pridali ďalší bronz.
Slovensko skončilo v celkovom hodnotení krajín na štvrtom mieste so ziskom 12 zlatých, 6 strieborných a 22 bronzových medailí, k čomu prispel topoľčiansky klub jednou striebornou a piatimi bronzovými medailami.

V Topoľčanoch si môžete vyskúšať, aké je to byť na Evereste

Topoľčianska hypobarická komora pomáha horolezcom a športovcom zo širokého okolia s aklimatizáciou na vysokohorské prostredie.

Tribečské múzeum predstavuje oblečenie slovenských olympionikov

Oblečenie slovenských olympijských výprav na Zimných olympijských hrách v rokoch 1994 až 2018 predstavuje Tribečské múzeum v Topoľčanoch.

Proti Dubnici treba bodovať naplno

Topoľčianski hokejisti po domácom vydretom víťazstve proti Prešovu prehrali na ľade Bratislavy po predĺžení. Do konca základnej časti odohrajú už iba štyri zápasy.

Premiérovým víťazom 1. FC Bioharmonia

Víťazom prvého ročníka turnaja v halovom futbale starších pánov – „O putovný pohár primátorky mesta Topoľčany“ sa stala 1. FC Bioharmonia.

Múzeum približuje faunu rôznych typov sladkovodných biotopov

Priblížiť faunu rôznych typov sladkovodných biotopov má za cieľ prezentačné podujatie s tvorivou dielňou Za tajomstvami tôní.