Piatok, 14. december, 2018 | Meniny má Branislava, Bronislava

Bronz z Grand Prix Ostrava

Reprezentanti Karate klubu Topoľčany sa nevyhýbajú ani veľkým a náročným súťažiam.

Vpredu zľava: Marcel Smatana, Dominik Benedikovič, Miriam Wenderlová, Leo Cápay, Stella Patai. Vzadu zľava: trénerka Ingrid Marková, Ingrid Marková ml. a tréner Michal Rusnák.(Zdroj: ARCHÍV KLUBU)

V úvode novembra sa v Ostrave konal prestížny medzinárodný turnaj Karate Grand Prix Ostrava za účasti 762 pretekárov (s 1149 štartmi) zo 109 klubov z 9 štátov (Česka, Slovenska, Poľska, Ukrajiny, Talianska, Izraela, Indie, Lotyšska a Senegalu).

Za Karate klub Topoľčany sa ho zúčastnili Miriam Wenderlová, Ingrid Marková, Stella Patai, Dominik Benedikovič, Leo Cápay a Marcel Smatana. Všetci chlapci nastúpili v jednej kategórii, a to KATA začiatočníci do 10 rokov. V konkurencii 25 pretekárov sa postupne prebojovávali až ku medailám. Marcel a Leo nakoniec zhodne získali bronz, Dominikovi, ako najmladšiemu v kategórii, sa veľmi nedarilo a zostal bez medaile.

Miriam tiež patrila k najlepším pretekárkam v kategórii KATA dievčatá 8 ročné a mladšie. Len malé zaváhanie ju stálo to, že nepostúpila do finále, avšak v boji o tretie miesto dominovala, a tak nakoniec získala bronz. Mirka nastúpila aj medzi 9 ročné dievčatá spolu s Ingrid. Ingrid však zanedbala rozcvičenie pred súťažou a vypomstilo sa jej to hneď prehrou v prvom kole. Avšak, ďalej už nič nenechala na náhodu a v repasáži jednoznačne získala bronz. Aj Mirka sa medzi staršími súperkami zviditeľnila, keď pridala ďalší bronz.

Stella Patai nastúpila do najpočetnejšie a kvalitne obsadenej kategórie KATA 12 ročných dievčat. Bojovala statočne, ale tesnou prehrou na vlajky sa do finálového zápasu neprebojovala a nakoniec obsadila 5. miesto. Aj Stellka a aj Ingrid ešte nastúpili i do vyššej vekovej kategórie (KATA 13 ročné a KATA 10 ročné dievčatá), ale tu už bolo cítiť vekový rozdiel. Dievčatá zhodne obsadili 7. miesto, čo je ešte stále úspechom na takto kvalitne obsadenej súťaži.

Karate klub Topoľčany tak opäť prispel k úspešnej reprezentácii nielen klubu a mesta Topoľčany, ale aj celého Slovenska, ktoré získalo na turnaji veľké množstvo medailí.