Agro sviatkuje na štvrtom mieste

Aj napriek omladeniu pred začiatkom sezóny sa zverenci trénera Pavla Farářa prebojovali do najlepšej šestky Extraligy.

Topoľčiansky tréner Pavel Farář počas oddychového času. Topoľčiansky tréner Pavel Farář počas oddychového času. (Zdroj: JARO ŠUPA)

Navyše si po novom roku uchovávajú aj veľkú šancu na účasť v play-off, v ktorom by sa pobili o prípadnú finálovú účasť.

Do konca základnej časti chýba odohrať už iba posledné kolo. Topoľčany v ňom (30. januára) privítajú na domácej palubovke Šaľu. V sedemnástich zápasoch dokázali Topoľčany získať 23 bodov. „Športové ciele, ktoré sme si dali pred sezónou spoločne s hráčmi, sme aj naplnili. Chceli sme sa v Slovenskom pohári dostať do Final Four, čo sa nám po výhre v Hlohovci aj podarilo. A taktiež sme po základnej časti chceli figurovať v prvej šestke a byť čo najbližšie k prvej štvorke. To sme aj prekonali, pretože s počtom získaných bodov sme už jasne v prvej štvorke. V poslednom kole so Šaľou už budeme hrať o to, kde sa vo vedúcej štvorke budeme pohybovať v nadstavbovej časti,“ začal hodnotenie prvej polovice súťaže topoľčiansky tréner Pavel Farář.

SkryťVypnúť reklamu
Prečítajte si tiež: Agro lúpilo v Piešťanoch Čítajte 
SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou
SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

Pred sezónou Topoľčany značne omladili káder, prišlo až sedem dorastencov. „Po výsledkovej stránke musím byť s momentálnym umiestnením spokojný. Bohužiaľ, nevyhýbajú sa nám drobné zranenia či časté sú aj choroby u hráčov. Aj preto sme tri zápasy v rade nehrali v rovnakom zložení. A na nešťastie nám vždy vypadol hráč zo základnej zostavy. O to viac si vážim dosiahnuté výsledky,“ pokračoval v hodnotení P. Farář: „Samozrejme, herný prejav nie je z našej strany podľa mojich predstáv, ale teší ma, že na mladých hráčoch je vidieť posun. Ešte raz prizvukujem, sú to mladí chlapci a chce to čas. Vekový priemer nášho mužstva je 22 rokov a teda je do budúcnosti určite na čom vstavať.“

Vianočné sviatky strávia hádzanári v kruhu svojich rodín. „Trénujeme do piatka 21. decembra, ale tréningy už prebiehajú skôr voľnejším tempom. Do 2. januára dostanú hráči voľno, ale každý jeden z nich má individuálny plán. Hráči budú testovaní pred Vianocami, aj hneď po novom roku. Dúfam, že si chalani hlavne oddýchnu psychicky, pretože od augusta ideme non-stop v jednom kuse. Teraz majú čas, aby sa venovali priateľkám, či rodinám a svojim najbližším.“

SkryťVypnúť reklamu

Po novom roku odohrajú Topoľčany v základnej časti ešte jeden zápas a bude nasledovať nadstavbová časť o 1. až 6. miesto. „V nadstavbovej časti chceme dosiahnuť na najvyššie možné priečky. Urobíme pre to maximum. Na záver roka by som rád poďakoval všetkým fanúšikom, ktorí nás chodia pravidelne povzbudzovať, i keď sme im nie vždy urobili aj radosť. A o to viac si cením ich podporu. Všetkým fanúšikom chcem popriať krásne sviatky, hlavne veľa zdravia, šťastia a radosti. Teším sa a dúfam, že nám fanúšikovia zachovajú priazeň aj po novom roku,“ zaželal si na záver tréner Pavel Farář.

SkryťVypnúť reklamu

Najčítanejšie na My Topoľčany

Komerčné články

  1. Aká bytová architektúra dnes developerom predáva?
  2. Závod Carpathia v Prievidzi oslavuje jubileum
  3. Čo našli Strýco Filip a Miško Páleník v kuchyni Milana bez mapy?
  4. Pozitívne myslenie nie je všetko. Skutočnú silu nájdete inde
  5. Kondičný tréner: Ubolený zo sedavého zamestnania? Toto pomôže
  6. Firmu rozbiehal po maturite. Dnes má obrat vyše pol milióna
  7. Tieto chyby pri investovaní vám bránia zhodnotiť majetok
  8. Takto bude vyzerať nové námestie na začiatku Dúbravky
  1. Tisíce ľudí sa tešia z vyšších platov
  2. Motoristi späť za volantom. Riziko nehôd opäť rastie.
  3. Lávové polia i skvostné pláže. Lanzarote je dôkazom sily prírody
  4. Tvorivé háčkovanie aj 30 otázok pre Hanu Gregorovú
  5. Budúci lesníci opäť v teréne: S LESY SR vysadia les novej generá
  6. Slovenské naj na jednom mieste. Stačí lúštiť
  7. Nový rekord v politickom terore utvorili Červení Khméri
  8. Šéf nemocníc v Šaci Sabol: Nemôžeme byť spokojní s počtom roboti
  1. Domácnosti pozor, od júla sa mení výpočet poplatkov za elektrinu 104 452
  2. Firmu rozbiehal po maturite. Dnes má obrat vyše pol milióna 22 631
  3. Kondičný tréner: Ubolený zo sedavého zamestnania? Toto pomôže 12 418
  4. Tieto chyby pri investovaní vám bránia zhodnotiť majetok 7 465
  5. Takto bude vyzerať nové námestie na začiatku Dúbravky 6 051
  6. Pozitívne myslenie nie je všetko. Skutočnú silu nájdete inde 5 659
  7. Šaca - centrum robotickej chirurgie na východe Slovenska 4 556
  8. Lávové polia i skvostné pláže. Lanzarote je dôkazom sily prírody 4 132
SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu

Hlavné správy z Správy Topoľčany a Partizánske - aktuálne spravodajstvo na dnes| MY Topoľčany

Práce na moste v Partizánskom.

Trvať má pravdepodobne až do nedele.


TASR

Obľúbený predajca elektroniky NAY pokračuje vo svojom VEĽKOM VÝPREDAJI.


Ručne maľuje každý kus niekoľko hodín.


V hre je aj až päťročný zákaz vstupu na štadión.


Už ste čítali?

SkryťZatvoriť reklamu