Štvrtok, 29. október, 2020 | Meniny má KláraKrížovkyKrížovky

Kruté prebudenie pred play-off

Topoľčianski hokejisti proti Dubnici kopili chybu za chybou a strelili si doslova niekoľko vlastných gólov. Dubnica v zápase jednoznačne dominovala.

Jeden zo svetlých momentov Topoľčian. Tábi znižuje na priebežných 1:2. Topoľčany svojim výkonom fanúšikov isto nepotešili. Jeden zo svetlých momentov Topoľčian. Tábi znižuje na priebežných 1:2. Topoľčany svojim výkonom fanúšikov isto nepotešili. (Zdroj: JARO ŠUPA)

Topoľčany – Dubnica 2:8 (2:3, 0:4, 0:1)

Góly: 11. L. Tábi, 19. M. Hruška – 2. Trenčan, 6. a 23. Kokavec, 13. Macek, 21. Kútny, 32. Kristín, 35. Kanaet, 53. Lantoš, rozhodovali Mĺkvy, Konc st. – Maškulka, Šotek, vylúčenia 4:8, presilovky a oslabenia 0:0, 839 divákov. HC: Halo (24. Komžík) – Ďurčo, Král, Hrudík, Hřebíček, Hruška, Bystričan, Kováčik, Bečka – Pätoprstý, Laššo, Podstavek – Lichanec, Kalináč, Kluka – Tábi, Tomčák, Uhnák – Pekarčík, Klenko, D. Gergel, tréner Ľ. Hurtaj.

Domáce Topoľčany svoj zápas absolútne nezvládli, hoci sa v zostave Topoľčian objavil z extraligovej Nitry Pätoprstý a z Popradu Lichanec. Ani oni však nezastavili bojovnejších hostí, ktorí ovládli topoľčiansky ľad. Prvú šancu mali domáci, Tábi bekendom namieril vedľa. Hneď z protiútoku sa hostia ujali vedenia, keď kombinačnú akciu zakončil Trenčan – 0:1. Domáci sa ani nestihli spamätať z rýchleho gólu a po nedôraze domácej obrany zvýšil Kokavec na 0:2. Až v 11. minúte vrátil domácich späť do zápasu rýchlou akciou Tábi – 1:2. Zlom prišiel v 13. minúte, kedy sa hostia dostali kurióznym spôsobom do dvojgólového vedenia. Domáci obrancovi si pri rozohrávke zle prebrali puk a ten následne preskočil čepeľ domáceho obrancu a skončil za prekvapeným Halom – 1:3. Posledným hráčom hostí, ktorý sa pred touto akciou dotkol puku bol Macek, a tak rozhodcovia prisúdili gól práve jemu. Ešte v 19. minúte domáci zápas opäť po druhýkrát zdramatizovali, Hruška od modrej doslova preloboval hosťujúceho brankára, ktorému clonili viacerí hráči, a tak nemohol nič vidieť.

Vstup do druhej časti domácim absolútne nevyšiel. V 21. minúte zvýšil Kútny na 2:4, keď dorazil puk do prázdnej bránky. V 23. minúte prišlo k ďalšej kuriozite na ľade. Domáci obranca Klenko sa pošmykol za domácou bránkou, puk sa z jeho hokejky odrazil pred bránku, kde stál nekrytý Kokavec a piatym gólom hostí vyhnal Hala z bránky. Domácich to definitívne zlomilo a hostia aj naďalej na ľade jasne dominovali. Topoľčancom viazla kombinácia, kopili chybu na chybu. Vysoké víťazstvo hostí je plne zaslúžene. Domáci sa musia rýchlo spamätať a vrátiť sa nohami pevne na zem. Do začiatku play-off im chýba odohrať už iba tri zápasy, a tak zverenci Ľubomíra Hurtaja snáď rýchlo najmä opätovnú cestu k výkonom, ktoré ich zdobili počas celej doterajšej sezóny.

Načítavam video...

Už v piatok sa Topoľčany predstavia na ľade v Skalici. V nedeľu ich čaká zápas v Humennom a základnú časť ukončia Topoľčany na domácom ľade v utorok 29. januára, kedy hostia Považskú Bystricu.

1. Poznáte najbohatšie firmy sveta? Podiel v nich majú aj Slováci
  2. Pôžička bez úrokov a poplatkov? Áno, existuje
  3. Príjem vs. dôchodok. Realita, na ktorú sa treba pripraviť
  4. Nové Porsche Panamera spája nespojiteľné
  5. Pandémia urýchlila štart online duálneho vzdelávania
  6. Tradičná plodina zo Slovenska mizne. Čo sa deje so zemiakmi?
  7. UNIQA preberá dôchodkové fondy AXA, pre klientov sa nič nemení
  8. Aplikácia na likvidáciu škody. Bez obhliadky a bez faktúry.
  9. Nenechajme jeden druhého bez pomoci a kontaktu
  10. Pohoda v domácnosti sa odvíja od jednej veci. Neuveríte, od akej
  1. SPS ukončí rok miliónovými investíciami
  2. Dokážu benzínové fukáre odolať výzve akumulátorových?
  3. Trh s elektromobilmi stagnuje. Kríza by mu mohla pomôcť
  4. Fakulta drží tempo so súčasnými i budúcimi trendmi
  5. Poznáte najbohatšie firmy sveta? Podiel v nich majú aj Slováci
  6. Nové Porsche Panamera spája nespojiteľné
  8. Pandémia urýchlila štart online duálneho vzdelávania
  9. Tradičná plodina zo Slovenska mizne. Čo sa deje so zemiakmi?
  10. Aplikácia na likvidáciu škody. Bez obhliadky a bez faktúry.

Vo väčšine prípadov prebehnú testovania pri kultúrnych domoch

V niektorých obciach sa bude testovať iba jeden deň, občania Beliniec či Mýtnej Novej Vsi musia cestovať do Kamanovej.

V Topoľčanoch budú testovať podľa mien, v Solčanoch podľa ulíc

V Topoľčanoch vyčlenili na testovanie 24 miest.

Samospráva v Topoľčanoch odporúča obyvateľom navštíviť ich odberové miesto v hodinách podľa začiatočníckeho písmena priezviska.