Streda, 1. december, 2021 | Meniny má EdmundKrížovkyKrížovky

Aj v druhom zápase vyhrali domáci

Topoľčianski hokejisti vedú v sérii hranej na tri víťazne zápasy už 2:0.

Topoľčany vedú 2:0 v sérii.Topoľčany vedú 2:0 v sérii. (Zdroj: ARCHÍV JARO ŠUPA)

Topoľčany – Skalica 3:1 (0:0, 2:1, 1:0) – stav série 2:0.

Góly: 30. Pekarčík, 40. Lichanec, 57. Laššo – 23. Jaša. Rozhodovali Stano, Krist – Kovalík, Crman, vylúčenia 8:9, navyše: Lichanec 10 minút – Pač 10 minút, presilovky a oslabenia 1:0, 3280 divákov. HC: Halo – Ďurčo, Bystričan, Kováčik, Hrudík, Hruška, Loydl, Hřebíček, Nemček – Tábi, Tomčák, Podstavek – Lichanec, Kalináč, Kluka – Gergel, Laššo, Uhnák – Pekarčík, Klenko, Bečka, tréner Ľ. Hurtaj.

Pred fantastickou diváckou kulisou, kedy topoľčianskemu fanklubu prišiel vypomôcť aj futbalový ultras OFK Kovarce, sa hral skvelý hokej. Osobné súboje, skvelé akcie a pekné góly dvíhali divákov zo sedadiel. Hral sa špičkový prvoligový hokej, oba tímy predvádzali oku lahodiaci hokej.

Skóre mohol otvoriť už v 3. minúte Uhnák, hosťujúci Trutt ale vytiahol parádny zákrok, keď položil hokejku na bránkovú čiaru a puk smerujú do bránky vyrazil. Potom sa k slovu dostali i hostia. Topoľčany ešte medzitým nevyužili dve presilovky, aby následne mali hostia dve čisté šance. Následne mala Skalica výhodu až troch presiloviek, skóre sa však nemenilo.

V prostrednej časti sa hral opäť vyrovnaný hokej, miernu prevahu začínali mať domáci. Avšak, v 23. minúte neudržal Halo puk vo svojej moci a Jaša poslal hostí do vedenia – 0:1. Domáci sa nezlomili, v 30. minúte vyštartoval do útoku Pekarčík, ktorý zobral zodpovednosť na svoje plecia a peknou strelou vyrovnal na 1:1. Potom sa na ľade začalo iskriť, rozhodcovia ponechali tvrdú hru, na čo doplatil Kluka z rozrazenou bradou, avšak hlavní rozhodcovia nevylučovali. V záverečných sekundách hrali domáci presilovku, strelu Kluku brankár vyrazil, ale dorážka skončila v bránke spoločne s hvizdom časomiery. Hostia protestovali, že gól padol už po čase, ale hlavní rozhodcovia boli neoblomní. To nezvládli ani hosťujúci fanúšikovia, ktorí vyvolali na tribúne menší incident, zasahovať museli usporiadatelia.

V záverečnej tretine pokračovalo iskrenie na ľade, súperi si nič nedarovali. Opäť boli šance na oboch stranách, rozhodnutie ale padlo v 57. minúte, kedy počas oslabenia unikol Laššo a strelil tretí gól domácich. V závere sa hostia odhodlali k hre bez brankára, ale okrem dvoch „hitov“ na domácich hráčov nič nevymysleli. Aj preto sa Topoľčany ujali vedenia v sérii 2:0.

Tretí zápas je na programe v Skalici v utorok 5. februára. Prípadný štvrtý zápas by sa hral v Skalici hneď 6. februára. Ak by bol potrebný aj piaty – rozhodujúci zápas, ten by sa hral v Topoľčanoch v piatok 8. februára od 18.00 hod.

Povedali po zápase:

Ľubomír Hurtaj (tréner Topoľčian): Od rána som nabádal chlapcov, že to bude iný zápas. Očakával som, že Skalica pritvrdí a bude sa viac tlačiť dopredu. V úvode sme boli nervózni, hostia mali viac z hry i viac šancí. Urobili sme aj veľa faulov, nedržali sme systém, aký sme si povedali pred zápasom v kabíne. Nakoniec sme tlak hostí ustáli a výborne bolo najmä to, že sme dokázali vyrovnať na 1:1 v druhej tretine. Postupne už hra bola na našej strane, aj sme sa vedeli udržať v útočnej tretine. Mali sme dostatok šancí, dostali sme sa do vedenia. V tretej tretine sme vedeli, že nás nečaká nič ľahké, pretože Skalica má skúsených hráčov, ktorí vedia aj jedinú šancu využiť. Aj v záverečnej tretine bolo veľa oslabení, ale dokázali sme sa ubrániť. Veľmi nám pomohol tretí gól, po ktorom sme sa upokojili. Som veľmi rád, a zároveň aj hrdý, že Topoľčany videli takýto kvalitný zápas vďaka obom súperom. Ukazuje sa, že oba tímy sú veľmi vyrovnané. Vedieme 2:0, no stále nám chýba jeden zápas. Do konca série je ešte ďaleko, hráči sa musia rýchlo vyspať a čo najlepšie sa pripraviť na utorok.
Michal Ružička (tréner Skalice): Vďaka obom mužstvám sme videli kvalitný hokej. Bolo vidieť, že v úvode ani jedno z mužstiev nechce urobiť chybu, aby inkasovalo gól. Do stretnutia sme vstupovali s tým, aby sme nedostali gól, a zároveň sme sa chceli ujať vedenia. To sa nám aj podarilo. Žiaľ, po našej chybe sa súperovi podarilo vyrovnať. Za stavu 1:1 sme dostali nešťastný, a možno aj neregulárny gól, no to nedokážem posúdiť, ale platil. Snažili sme sa ešte vrátiť späť do zápasu, ale dostali sme gól po ďalšej našej chybe. Séria sa hrá na tri víťazné zápasy, my máme teraz dva zápasy doma a urobíme všetko preto, aby sme sa do Topoľčian vrátili.