Mladých kataristov viedlo mladé trénerské duo Martin Gažík – Monika Krošláková.
Výsledkovo sa presadili v Agility dievčatá 5r.: Rebeka Repková – 2. miesto, 6r.: Lucia Póšová – 3. miesto, 7r.: Lucia Slamková – 3. miesto. Chlapci sa tiež nedali zahanbiť a pridali svoje medailičky medzi 7r.: Sofian Hafid – 3. miesto, 8r.: Kamil Kutlák – 1. miesto, Nela Grmanová – 2. miesto.

V KATA bola špeciálne vytvorená kategória pre začiatočníkov bez technických stupňov, kde medzi staršími žiačkami dominovali dve kumaďáčky, ktoré po vyradení súperiek obsadili vo finále 2. miesto – Michaela Matejovičová a víťazkou sa stala Sofia Godálová – 1. miesto. Medzi mladšími žiakmi skončil na 3. mieste Filip Slamka, medzi staršími žiačkami vyhrala kategóriu N. Grmanová – 1. miesto a v pokročilých sa presadil Richard Páleš – 3. miesto. V kumite si kumaďáčikovia tiež hanbu nespravili, keď zápasnícky účet otvorila 7-ročná L. Slamková (dievčatá +24kg) – 3. miesto, jej brat F. Slamka (ml.žiaci -34kg) – 3. miesto, S. Godálová (st. žiačky -30kg) – 2. miesto, N. Grmanová (st. žiačky -35kg) – 3. miesto a medailovou bodkou za kumaďákov uzavrel bodovú štatistiku Matúš Marko (ml. kadeti -45kg) – 2. miesto.
Slovo trénera T. Klemana: Na turnaj sme vyslali mládež, aj pretekársku, aj čo sa trénerov týka, aby sa nám rozširoval káder aj medzi trénermi, ktorí budú vedieť viesť tím mladých pretekárov na turnajoch. Náš zámer vyšiel myslím si na výbornú, nakoľko z 27 klubov sme skončili na peknom 6. mieste, kde kumaďáci priniesli 18 medailí. Záver sezóny sa blíži a čaká nás ešte zopár dôležitých turnajov, a tak držím všetkým mojím pretekárom palce, aby sme spolu úspešne ukončili aktuálnu sezónu.
(TK)