Streda, 16. október, 2019 | Meniny má Vladimíra

Sezónu odštartovali tesnou prehrou

Topoľčianski hokejisti v Dubnici nebodovali.

(Zdroj: ARCHÍV HCTOPOLCANY/MT)
<p><strong>Dubnica – Topoľčany 4:3 (1:0, 1:1, 2:2)</strong></p><p><strong>Góly: 18. O. Košecký, 27. M. Kokavec, 52. T. Klimenta, 56. F. Nemček – 24. a 43. J. Tomčák, 57. A. Podstavek. Rozhodovali Štefík – Frimmel, Jurčiak, vylúčenia 8:6, presilovky 1:1, oslabenia 0:0, 732 divákov. HC: Kompas – Ďurčo, Huba, Hrudík, Bystričan, Kováčik, Hřebíček, Šturdík, Španko – Kluka, Lantoš, Ručkay – Mikolášek, Tomčák, Podstavek – Slávik, Laššo, D. Gergel – Olejník, Uhnák, Špankovič, tréner Ľ. Hurtaj. </strong></p><div class="templatebox" type="avizofoto" source="22211174" balign="left" title="Prečítajte si tiež" dataactive="{$img$:$https://m.smedata.sk/api-media/media/image/sme/6/55/5539526/5539526_300x200.jpeg?rev=4$, $url$:$http://mytopolcany.sme.sk/c/22211174/jacovce-postupuju-tesia-sa-na-petrzalku.html$}"><article class="templatebox-content"><p><a href="http://mytopolcany.sme.sk/c/22211174/jacovce-postupuju-tesia-sa-na-petrzalku.html"> Jacovce postupujú, tešia sa na Petržalku </a></p></article></div><p>Topoľčany sa ešte krátko pred úvodným buly posilnili o duo hráčov a do Dubnice vycestovali s cieľom bodovať. V úvodnej tretine sa hral vyrovnaný hokej, šance sa striedali na oboch stranách, ale po prvej dvadsaťminútovke boli spokojnejší domáci, keďže Košecký poslal Dubnicu do vedenia. V prostrednej časti vyrovnával Tomčák a následne hrali hostia aj presilovku. Tú ale Topoľčany nevyužili a krátko na to inkasovali po druhýkrát z hokejky Kokavca. Najviac gólov ale padlo v záverečnej tretine. Tomčák najskôr pri presilovke vyrovnával na 2:2, no presilovku využila aj Dubnica v 52. minúte a Dubnica opäť viedla. Domáci však v 56. minúte trestali chybu hostí gólom na 4:2, presadil sa Filip Nemček, ktorý časť prípravy absolvoval práve v Topoľčanoch. V závere ešte zápas zdramatizoval Podstavek, ale vyrovnať sa už hosťom nepodarilo.</p><div class="keyboxbanner" type="article_body_top_position"></div><div class="templatebox" type="avizofoto" source="22208246" balign="left" title="Súvisiaci článok" dataactive="{$img$:$https://m.smedata.sk/api-media/media/image/sme/3/52/5239693/5239693_300x200.jpeg?rev=3$, $url$:$http://mytopolcany.sme.sk/c/22208246/hokejistom-topolcian-zacina-v-stredu-sezona.html$}"><article class="templatebox-content"><p><a href="http://mytopolcany.sme.sk/c/22208246/hokejistom-topolcian-zacina-v-stredu-sezona.html"> Hokejistom Topoľčian začína v stredu sezóna </a></p></article></div><p><strong>Slovo po zápase: Ľubomír Hurtaj (tréner): </strong>Hoci sa hralo len prvé kolo, zápas mal veľmi dobre tempo. Škoda našich nevyužitých šancí a na druhej strane sme inkasovali v podstate tri vlastné góly. Nevyužili sme veľa šancí, v zápase boli úseky, v ktorých sme dominovali, ale nepadlo nám to tam. Avšak, pri tlaku Dubnice nás neraz podržal náš brankár. Ak sa pozeráme na šance, tak z Dubnice sme si mali odviezť minimálne bod, čo ma mrzí. Bolo vidieť na nás určitú nezohratosť, pretože<strong> </strong>dvaja noví hráči prišli len deň pred týmto stretnutím. Musím však povedať, že som spokojný s nasadením tímu, pretože chalani makali, bolo na ľade vidieť aj dobré veci. Chýbal mi však väčší dôraz pred bránkou a hlavne lepšie zvládnutie presilových hier. Mrzí ma, že sme nebodovali, pretože za predvedený výkon sme si nejaký ten bodík zaslúžili.</p>_novy_riadok__novy_riadok_

1. Kedy je správny čas nasťahovať sa do novostavby?