Streda, 29. január, 2020 | Meniny má Gašpar

Aj z Martina bez bodov

Topoľčianski hokejisti na prvé body v novej sezóne stále čakajú.

Topoľčany prehrali v Martine.Topoľčany prehrali v Martine.(Zdroj: HCTOPOLCANY.SK/MT)

Martin – Topoľčany 4:1 (0:1, 3:0, 1:0)

Góly: 21. a 47. F. Poliaček, 22. M. Dírer, 40. M. Rudzan – 9. M. Bystričan. Rozhodovali Krist – Hajnik, Ďurina, vylúčenia 7:11, presilovky a oslabenia 0:0, 1490 divákov. HC: Kompas – Kováčik, Ďurčo, Huba, Hřebíček, Hrudík, Bystričan, Šturdík, Španko – Kluka, Tomčák, Podstavek – Slávik, Lantoš, Ručkay – D. Gergel, Laššo, Olejník – Kubek, Uhnák, Špankovič, tréner Ľ. Hurtaj.

Prečítajte si tiež Mladší dorast bol na sústredení Čítajte

Topoľčianski hokejisti ani v druhom zápase na ľade súpera nebodovali a po dvoch kolách tak zostávajú bez bodu. V úvode zápasu sa Topoľčanci bránili, domáci hneď v 3. minúte hrali takmer minútovú presilovku päť na tri. Hostia sa ubránili a v 9. minúte šli aj do vedenia, presadil sa Bystričan. Úvod prostrednej časti ale patril domácim, ktorým stačilo len 21 sekúnd a Poliaček vyrovnal. O necelú minútu poslal Dírer domácich aj do vedenia – 2:1. Nevydarenú druhú tretinu zakončil domáci Rudzan v 40. minúte, keď zvýšil na 3:1. V záverečnej tretine pridali domáci aj štvrtý gól v 47. minúte. Hostia sa snažili zápas zdramatizovať, ale od 52. minúty mali vylúčených až štyroch hráčov v rade, a tak si domáci už víťazstvo postrážili.

Súvisiaci článok Sezónu odštartovali tesnou prehrou Čítajte

Slovo po zápase: Ľubomír Hurtaj (tréner): Očakávali sme veľmi ťažký zápas, pretože Martin vyhral v Skalici a teraz proti nám odštartoval sezónu aj na domácom ľade. Myslím si, že sme dobre odohrali prvú tretinu. Hneď na začiatku sme ubránili presilovku domácich, a následne sme sa dostali i do vedenia. Dobre sme začali, ale prišla nekoncentrovanosť a akoby aj podcenenie úvodu druhej tretiny, kedy sme v krátkom slede inkasovali dva góly. Zrejme tento nevydarený vstup do druhej časti nás stal z veľkej časti v tomto zápase aj body. Striedali sme dobré úseky, v ktorých sme dokázali súpera zatlačiť a dostávali sme sa do tlaku, avšak na druhej strane sme veľmi ľahko strácali puky a urobili sme aj veľké množstvo individuálnych chýb, čo skúsený Martin trestal, a preto v stretnutí zaslúžene vyhral.

Najbližší zápas odohrajú Topoľčany v stredu 18. septembra, kedy na domácom ľade od 18.00 hod. hostia Spišskú Novú Ves.

1. Platiť kartou môžete odteraz štýlovo
  2. Peniaze z poistky môžete dostať rýchlejšie. Poradíme vám ako
  3. Zima v koži atopika: aká je vhodná starostlivosť o pokožku?
  4. Dell offers multifaceted careers
  5. It’s not about what a company does, but how it behaves
  6. Fixný výnos teraz až do 8 % ročne
  7. Zimná dovolenka: Doprajte si slnko a pohodu v Egypte
  8. Stredné školy: Kam a kedy poslať prihlášku?
  9. Fixný výnos teraz až do 8 % ročne
  10. Tipy, kam so školákmi na dovolenku cez jarné prázdniny
  3. Prečo stále veríme v talizmany?
  4. Zima v koži atopika: aká je vhodná starostlivosť o pokožku?
  5. Fixný výnos teraz až do 8 % ročne
  6. It’s not about what a company does, but how it behaves
  7. Dell offers multifaceted careers
  8. Zimná dovolenka: Doprajte si slnko a pohodu v Egypte
  9. Košičan Erik Ňarjaš vyzve do tanca parlament!

V Topoľčanoch a Bánovciach je viac nezmestnaných

V Partizánskom miera evidovanej nezamestnanosti o čosi klesla.

Ilustračné foto

Úspechy kumaďákov

V Banskej Bystrici sa konali preteky – Pohár SNP. Na podujatí sa predstavili aj karatisti z Karate klubu Kumade Topoľčany.

Viktória Pálešová.

Zajtra nehrajú, v piatok príde Martin

Hokejisti vstúpili do nadstavbovej časti o 1. – 6. miesto ziskom dvoch bodov. V úvodnom kole nadstavby porazili Skalicu 4:3 po samostatných nájazdoch, keď víťazný gól strelil Albín Podstavek.

Topoľčany doma prehrali s lídrom z Bratislavy.