Streda, 19. február, 2020 | Meniny má Vlasta

Smolná remíza Agra

Hostia z Hlohovca vyrovnali päť sekúnd pred záverečnou sirénou.

V Topoľčanoch si súperi body podelili.V Topoľčanoch si súperi body podelili.(Zdroj: JARO ŠUPA)

Topoľčany – Hlohovec 24:24 (9:8)

Rozhodovali Haščík – Sivák, vylúčenia 4 – 1, pokutové hody: 5/3 – 3/2, 215 divákov. HK AGRO: Javorček, A. Králik – Pacoň 1, Valent 1, Toman, O. Tóth 2, J. Tóth, Kováč, Birmon, Filipeje 7/2, Valko, Smetánka 9, Minarovský 2, Blaho 2, Fejes, tréner M. Múdry.

Prečítajte si tiež Aj z Martina bez bodov Čítajte

Diváci v Topoľčanoch mohli sledovať vyrovnanú hádzanú od prvej až do poslednej minúty. Oba tímy nastúpili v značne omladených zostavách a bolo to vidieť aj na hre. Technické chyby sa množili na oboch stranách a svoj deň nemali ani strelci, ktorí často opečiatkovali tyčky. Domáci v prvom polčase viedli už aj o tri góly (5:2), napokon však do polčasu Hlohovec stiahol na rozdiel gólu – 9:8. Po zmene strán šli hostia dokonca do vedenia, ale domáci do 43. minúty otočili na 18:14. Ani to však domácim na víťazstvo nestačilo, keď hostia dokázali v 52. minúte dorovnať na 19:19. Posledná dvojminútovka bola doslova šialená. Topoľčany viedli 24:22 a Hlohovec znížil na rozdiel gólu - 24:23. V záverečných sekundách domáci hádzanári nepremenili trhák a z rýchleho protiútoku hostia päť sekúnd pred koncom vyrovnali na konečných 24:24.

Prečítajte si tiež Trofeje zo Salzburgu Čítajte

Slovo po zápase: Martin Múdry (tréner): Odohrali sme originál derby zápas, v ktorom diváci však veľa krásy nevideli. Vynikli najmä výkony brankárov, keď hlavne Javorček náš tím podržal. Škoda straty bodu, pretože 55 minút sme neustále viedli, a nakoniec sme o víťazstvo prišli. Bohužiaľ, v samom závere sa od nás odvrátila šťastena, pretože sme nepremenili dve čisté šance. Ale aj taký je šport. Pochváliť musím výkon Smetánku, ktorý do kádra výborne zapadol, strelil deväť gólov a dobre si počínal aj v obrane.

Ostatné výsledky: N. Zámky – Prešov 27:35, ŠKP Bratislava – Modra 32:16, Košice – Pov. Bystrica 31:28. Šaľa mala voľno.

1. Prešov 3 3 0 0 103:60 6

2. Košice 3 2 1 0 83:70 5

3. Hlohovec 3 0 3 0 73:73 3

4. Topoľčany 3 1 1 1 61:82 3

5. ŠKP Ba 3 1 0 2 68:65 2

6. Pov. Bystrica 2 1 0 1 63:61 2

7. N. Zámky 2 1 0 1 48:55 2

8. Šaľa 2 0 1 1 53:58 1