Prvé víťazstvo Topoľčian

Hokejisti doma zdolali húževnatú Spišskú Novú Ves.

Topoľčany brali doma tri body.Topoľčany brali doma tri body. (Zdroj: JARO ŠUPA)

Topoľčany – Sp. Nová Ves 4:2 (2:0, 1:1, 1:1)

Topoľčianski hokejisti získali veľmi cenné, a hlavne potrebné, tri body. V úvodnej tretine prečkali dve šance hostí a potom do konca tretiny odskočili na dvojgólový rozdiel. V prostrednej časti hostia zápas zdramatizovali, mohli aj vyrovnať, ale po delovke Kováčika doklepol puk do siete Pätoprstý. Záverečná tretina patrila hosťom a začali sa na ľade hromadiť šarvátky. Topoľčany to ale ustáli a pri vlastnom oslabení Ručkay premenil svoj únik na 4:1. Hostia ešte zápas zdramatizovali, ale domáci už vedenie z rúk nepustili.

V drese Topoľčian sa objavil aj hráč Nitry a odchovanec topoľčianskeho hokeja Denis Pätoprstý. „Denis je u nás na striedavý štart z Nitry a sme veľmi radi, že nám prišiel vypomôcť, dokonca aj skóroval. Avšak, jeho ďalší štart je zatiaľ otázny, pretože v Nitre sa zranili hráči, a preto s najväčšou pravdepodobnosťou si ho Nitra stiahne v závere týždňa naspäť do mužstva. Nie je však vylúčené, že v niektorých ďalších zápasoch nastúpi Denis opäť v našom drese. Navyše je to hráč do 23 rokov, takže nám pasuje aj vekovo,“ dodal tréner Topoľčian Ľubomír Hurtaj.

Pre doplnenie treba dodať, že od novej sezóny musí každé prvoligové mužstvo mať na súpiske piatich hráčov do 23 rokov, z toho dvaja nemôžu mať viac ako 20 rokov.

Góly: 6. J. Ďurčo, 10. A. Podstavek, 30. D. Pätoprstý, 47. H. Ručkay – 25. E. Halász, 56. M. Ondov. Rozhodovali Crman – Moller, Maškulka, vylúčenia 12:7, presilovky a oslabenia 1:0, 786 divákov. HC: Kompas – Ďurčo, Huba, Hrudík, Kováčik, Bystričan, Hřebíček, Španko, Šturdík – Podstavek, Tomčák, Ručkay – Kluka, Lantoš, Olejník – Pätoprstý, Laššo, Slávik – D. Gergel, Uhnák, Špankovič, tréner Ľ. Hurtaj.

Ľubomír Hurtaj (tréner Topoľčian): Pripravovali sme sa na zápas s tým, že hneď od úvodu vletíme do súpera, no urobili sme dve chyby pri striedaniach a pri šanciach súpera sme mali aj obrovské šťastie, kde nás podržal hlavne brankár. Našťastie sme do konca tretiny strelili dva góly. My sme boli však stále pod tlakom, pretože sme prehrali prvé dva zápasy a hostia zo Spišskej výborne korčuľovali a dobre napádali našu rozohrávku. Bolo vidieť, že sme si nevedeli prihrať, niektorí hráči sa akoby aj báli niečo s pukom urobiť. Pred zápasom sme si povedali, že potrebujeme tri body, aj keby sme na ihrisku nechali dušu. Za plný bodový zisk sme vďační, avšak tá hra určite nebola ideálna a máme na čom pracovať. Mužstvo sa obmenilo a stále nevieme nájsť ten správny rytmus. Budeme potrebovať viac času na zohratie. V zápase sme sa dopúšťali zbytočných a lacných chýb, rozohrávka bola často pomalá.

Richard Rapáč (tréner Sp. Novej Vsi): Mali sme dobrý vstup do zápasu, pretože sme sa trochu obávali, že domáce Topoľčany na nás od úvodu vybehnú. Opak bol pravdou, pre nás to bola zatiaľ najlepšia tretina v sezóne. Bohužiaľ, skončila pre nás nešťastne, keďže sme inkasovali dva góly. Chlapci napriek tomu nezložili zbrane, hrali sme dobrý hokej a boli sme Topoľčanom vyrovnaným súperom.

10. Ekologická móda? Slovenská firma dokazuje, že to ide 7 335

Skríningové testovanie prebehlo aj priamo v spoločnosti ZKW vo štvrtok a v piatok.

Už v období jesene sa spoločnosť dostala do situácie, kedy hľadala možnosti, ako rýchlo nahradiť počas pracovnej neschopnosti zamestnancov, ktorí z dôvodu nakazenia sa vírusom alebo karantény nemohli prísť do práce.

3 h
Keď za Mýtnu Novú Ves nastúpil aj Ľubomír Moravčík

Derby susedov ukončila inzultácia

Ľubomír Moravčík v jednom zápase nastúpil aj v drese Mýtnej Novej Vsi.

Zápas o čelo V. ligy Západ v máji v roku 2006 medzi Mýtnou Novou Vsou a Solčanmi sa nedohral. Článok, ktorý okrem MY Topoľčianskych novín – Dnešok bol v tej dobe uverejnený aj v denníku SME.