Hokejisti pridali výhru aj na Považí

Všetky góly v zápase padli pri nerovnovážnom počte.

Topoľčany si domov vezú tri body.Topoľčany si domov vezú tri body. (Zdroj: JARO ŠUPA)

Pov. Bystrica – Topoľčany 2:3 (0:1, 2:1, 0:1)

Topoľčany do zápasu vstúpili aj s novou posilou v podobe extraligového hráča Petra Šišovského. Tento 28-ročný útočník v minulosti pôsobil vo Zvolene, Trenčíne, Piešťanoch i v Martine. Vedenie HC Topoľčany sa s hráčom dohodlo na výpomoci v úvode sezóny.

Prečítajte si tiež Cyklisti na námestí zabojovali o prémiu Čítajte

v Považskej Bystrici poznačilo veľa vylúčených, hostia v prvej tretine hrali až štyri presilovky. Až tú poslednú využil Lantoš a poslal hostí do vedenia – 0:1. Druhú tretinu začali lepšie domáci, vypýtali si faul a hrali presilovku. Unikol však Slávik a počas oslabenia zvýšil na 0:2. Domáci pokračovali v presilovke, tú využil Niník a znížil na rozdiel gólu – 1:2. V 35. minúte hrali ďalšiu presilovku hostia, ale po zaváhaní na modrej vyrovnával Cíger počas oslabenia – 2:2. O osude zápasu rozhodla 50. minúta, kedy padol ďalší gól z presilovky. Po peknej akcii Šišovského strelil víťazný gól Topoľčian Kluka – 2:3. Zaujímavosťou stretnutia bol fakt, že všetky góly padli počas nerovnomerného počtu hráčov na ľade – tri góly počas presiloviek a dva góly v oslabeniach.

Góly: 27. J. Niník, 36. Cíger - 19. V. Lantoš, 25. S. Slávik, 50. M. Kluka. Rozhodovali Píšťanský – Ďurina, Hajník, vylúčenia 8:5, presilovky 1:2, oslabenia 1:1, 170 divákov. HC: Kompas – Ďurčo, Huba, Hrudík, Kováčik, Bystričan, Hřebíček, Španko, Slávik – Tomčák, Šišovský, Podstavek – Ručkay, Lantoš, Kluka – Pekarčík, Laššo, Gergel – Pätoprstý, Uhnák, Olejník, tréner Ľ. Hurtaj.

Prečítajte si tiež Zakázali hazard počas sviatkov Čítajte

Slovo po zápase: Ľubomír Hurtaj (tréner): Do Považskej Bystrice sme cestovali s jasným cieľom – zvíťaziť. Do stretnutia sme vstúpili dobre a dostali sme sa aj do vedenia počas presilovky. V druhej tretine sme svoj náskok zvýšili, keď sa nám podarilo skórovať dokonca počas nášho oslabenia. Škoda, že v dvojgólovom vedení sme boli iba minútu, pretože domácim sa podarila využiť presilovka a vrátili sa späť do stretnutia. Následne domáci aj vyrovnali počas našej presilovky, keď sme na ľade kopili chybu za chybou a súperovi sme doslova nahrali na gól. V kabíne sme si cez prestávku niečo povedali, musel som zároveň premiešať so zostavami. Som rád, že mužstvo v tretej tretine zabojovalo a strhlo víťazstvo na svoju stranu.

Ostatné výsledky 4. kola: Skalica – Žilina 2:3pp, Trnava – Levice 1:5, Martin – Sp. Nová Ves 3:5, Dubnica – Bratislava 2:3.

-. SR18 1 0 0 0 1 2:6 0

Ďalší program: 25. 9. (streda) o 18.00 h: Topoľčany – Bratislava Capitals.

1. Máš dosť teórie a poučiek? Študuj, cestuj, pracuj a ži!
  9. Ako inovácie menia naše návyky? Čo už dnes môžete robiť inak
  10. Študuj na univerzite s viac ako 60 ročnou tracíciou!
  1. Tip na vianočný darček? Kvalitný zrak so zľavou 1 000 €
  2. Budeme môcť v budúcnosti pracovať len z domu?

Mikuláš príde do Topoľčian 4. decembra, do Partizánskeho o deň skôr

Kvôli opatreniam, a zákazu zhromažďovania, budú deti môcť stretnúť Mikuláša pod oknami domov a bytoviek.

Na jar plánovali vo veľkom prepúšťať. Decodom ale napokon zachránil vyše 800 pracovných miest

Výrobcovi nábytku spoločnosti Decodom sa podarilo zachrániť viac ako 800 pracovných miest.

Prepúšťanie sa v Decodome malo týkať najmä stolárov vo výrobe.

V meste plánujú zdieľané bicykle

V Topoľčanoch by sa mohlo vybudovať až osem stojísk.

Medzi autobusovou stanicou a Novou poliklinikou sa upravuje trávnatá plocha pri parkovisku. Mesto Topoľčany na tomto mieste v súčasnosti realizuje prístrešok pre bicykle v rámci projektu budovania cyklotrasy.
#MYtozvladneme

ONLINE DISKUSIA: Prohibícia hazardu? Správne riešenie alebo krok vedľa?

Diskusiu vysielame live vo štvrtok 3. decembra o 18.00 hod. Novela zákona o hazardných hrách dala do rúk miest a obcí možnosť zakázať na svojom území hazardné hry aj bez petície občanov. Odborníci varujú pred týmto krokom a poukazujú na vznik viacerých nebezpečenstviev.