Piatok, 25. jún, 2021 | Meniny má TadeášKrížovkyKrížovky

V Skalici rozhodla záverečná tretina

Topoľčianski hokejisti si domov odviezli tri body.

Topoľčany sa tešia z víťazstva.Topoľčany sa tešia z víťazstva. (Zdroj: JARO ŠUPA)

Skalica – Topoľčany 2:3 (0:1, 1:0, 1:2)

Prečítajte si tiež Uhnák ďakuje fanúšikom Čítajte

Topoľčany mali raketový štart do zápasu, už v 23. sekunde otvoril skóre zápasu Ďurčo – 0:1. Domáci vyrovnali až v prostrednej časti, keď potrestali vylúčenie Hřebíčka. O osude stretnutia rozhodla záverečná tretina. Topoľčany v priebehu dvoch minút využili dve presilovky a šli do vedenia 1:3. Domácim sa zakrátko podarilo znížiť na rozdiel gólu, ale Topoľčany ešte tesne vedenie z rúk nepustili, keď dokonca päť minút pred koncom tretej tretiny sa dokázali ubrániť dvojminútovej početnej nevýhode troch proti piatim.

Góly: 22. D. Štumpf, 54. S. Šmída – 1. J. Ďurčo, 50. J. Tomčák, 51. H. Ručkay. Rozhodovali Tvrdoň – Crman, Šefčík, vylúčenia 7:6, presilovky 1:2, oslabenia 0:0, 623 divákov. HC: Komžík – Huba, Ďurčo, Kováčik, Bystričan, Hřebíček, Hrudík, Španko, Džugan – Kluka, Tomčák, Slávik – Podstavek, Laššo, Ručkay – Gergel, Lantoš, Pekarčík – Olejník, Uhnák, Špankovič, tréner Ľ. Hurtaj.

Prečítajte si tiež Na ľade rozhodlo srdiečko Čítajte

Slovo po zápase: Ľubomír Hurtaj (tréner): V Skalici sme chceli potvrdiť víťazstvo nad Bratislavou. Pripravovali sme sa na to, chceli sme bodovať. Som rád, že sa nám to podarilo, aj keď náš výkon a vôbec zápas nebol taký optimálny. Sme radi, že sa nám podarili využiť dve presilové hry v priebehu poslednej tretiny, kedy sme odskočili súperovi na 1:3. Vďaka obetavému výkonu hráčov počas dvojnásobného oslabenia v závere stretnutia. Sme spokojní, že máme tri body. Teraz nás čaká príprava na ďalší zápas. Chceme potvrdiť našu výhru na domácom ľade proti Trnave.