Streda, 16. október, 2019 | Meniny má Vladimíra

Agro nestačilo na Šaľu, tá vyhrala prvý zápas

Hostia o prvej výhre v sezóne rozhodli v prvom polčase.

V Topoľčanoch boli úspešnejší hostia.V Topoľčanoch boli úspešnejší hostia.(Zdroj: JARO ŠUPA)

Topoľčany – Šaľa 26:32 (11:18)

Prečítajte si tiež V Skalici rozhodla záverečná tretina Čítajte

Šaľa si na konto pripísala prvú výhru v sezóne, keď v Topoľčanoch zaslúžene vyhrala. Omladeným domácim hádzanárom nevyšiel vstup do stretnutia, kedy sa hostia rýchlo ujali vedenia 1:5 i 2:6. Šaľa v prvom polčase dominovala a už v 27. minúte viedla pohodlným rozdielom – 8:17. Po zmene strán vyšlo domácim niekoľko akcií, a podarilo sa tak Agru znížiť na 16:20. Skúsení hostia ale dobre rozohraný zápas už z rúk nepustili a v 52. minúte dokonca navýšili vedenie na 21:31. V závere domáci znížili, keď hostia mali naraz vylúčených až troch hráčov a zároveň v závere dala Šaľa šancu aj mladým chlapcom z lavičky. Topoľčancom sa snaha nedá uprieť, ale je vidieť, že im chýbajú skúsenosti.

Rozhodovali Haščík – Sivák, vylúčenia 7 – 6, ČK: 53. Veréb (Šaľa) za tri vylúčenia, pokutové hody: 4/2 – 5/3, 219 divákov. HK AGRO: Javorček, A. Králik – Pacoň, Anič 6/2, Valent 2, Sobota 3, Toman 1, O. Tóth 3, J. Tóth 1, Filipeje 1, Kováč 3, Minarovský 4, Blaho 2, tréner M. Múdry. HKM: P. Králik 1, Konečný, Bako – Lužica, Michniewicz 6/3, Prokop 5, Bogár, Prikryl, Lukačin, Kucsera, Veréb 7, Polák 1, Percze, Dudáš 3, Petro 9, tréner J. Kolesár.

Povedali po zápase:

Prečítajte si tiež Objekt gymnázia v Partizánskom kompletne zrekonštruujú Čítajte

Martin Múdry (tréner Topoľčian): Šaľa má skúsené mužstvo a hlavne v obrane sa môže oprieť o bývalých a skúsených reprezentantov Slovenska. Pred zápasom sme si povedali našu taktiku, ale bohužiaľ, úvod zápasu sme absolútne nezachytili a dokonca sme prehrávali už o deväť gólov. Cez polčas sme si museli pohovoriť, aby sme do druhého polčasu nastúpili aktívnejšie a hlavne bojovnejšie. V druhom polčase sme dokázali domácich o gól poraziť, ale nestačilo nám to na body, rozhodol prvý polčas. Som rád, že sme najmä v druhom polčase divákom predviedli aj pekné momenty a na nich si musíme zakladať. Verím, že postupnými krokmi ideme dopredu. Citeľne nám chýbal mladý pohyblivý Smetánka pre zranenie. Šancu dostali všetci hráči, mali sme aj svetlé momenty, na tom musíme stavať.

Ján Kolesár (tréner Šale): Tešíme sa z výhry, pretože sme očakávali ťažký zápas. Mal som z tohto stretnutia obavy, pretože hoci majú Topoľčanci mladých hráčov, tak na môj vkus sú to šikovní chlapci. A to im navyše chýbal Smetánka. Konečne sme však do zápasu vstúpili zodpovednejšie a začali sme premieňať aj šance. To nám hlavne v úvode veľmi pomohlo a nerobili sme také lacné chyby, ako v predošlých stretnutiach. Vybudovali sme si sľubný náskok, ktorý sme až do konca stretnutia udržiavali. Samozrejme, v našej hre sa vyskytli aj chyby, ale to je spôsobené tým, že aj v našom tíme máme niekoľko mladých a ešte neskúsených hráčov. Som vďačný za dva body, konečne sme sa presadili a po tých troch neúspešných kolách je to už z našej strany veselšie.

Ostatné výsledky: N. Zámky – Hlohovec 23:25, ŠKP Bratislava – Pov. Bystrica 24:39, Prešov – Modra dohrávajú v nedeľu, Košice mali voľno.

Ďalší program: 4. 10. (piatok) o 18.00 h.: Šaľa – ŠKP Bratislava, 5. 10. (sobota) o 18.00 h.: Košice Crows – Topoľčany.