Kovarce vyhrali, hodové Ripňany s remízou

Jesenné počasie lákalo fanúšikov na futbal.

Jacovce na domácom ihrisku porazili Rumanovú.Jacovce na domácom ihrisku porazili Rumanovú.(Zdroj: PETER PARGÁČ)

IV. LIGA JV

Tovarníky – Imeľ 2:2 (1:0)

Po počiatočnom oťukávaní v 13. minúte vystihol Helbich rozohrávku brankára hostí a pohodlne otvoril skóre stretnutia – 1:0. V 23. minúte unikol po krídle Helbich, ale na jeho prízemný center M. Rusňák nedočiahol. V 32. minúte po rohu domácich sa lopta odrazila k Pavlovičovi, ale jeho prudká strela išla nad. V 38. minúte po centri Helbicha hlavičkuje M. Rusňák, ale brankár hostí loptu s námahou vyráža. O minútu neskôr sa na druhej strane vyznamenal domáci brankár Mikuláš, keď hlavičku Straňáka vytlačil na roh. Po zmene strán v 51. minúte hostia zahrávali štandardku a Oršolík posadil loptu na hlavu Straňáka, ktorý vyrovnal na 1:1. V 57. minúte bolo už 1:2, keď Dékány prudkou strelou z uhla pod brvno skóroval. Od tohto momentu domáci zatlačili súpera a v 67. minúte hlavičku R. Rusňáka obranca hostí vykopol z bránkovej čiary. O dve minúty neskôr sa na ľavej strane uvoľnil A. Candrák, ale jeho umiestnenú strelu na vzdialenejšiu žrď opäť vyhlavičkoval hosťujúci obranca na bránkovej čiare. Po veľkom tlaku sa domáci dočkali v 92. minúte, keď si na dlhú loptu nabehol M. Rusňák a vyrovnal na 2:2. V 94. minúte mohol rozhodnúť domáci Schwarz, ale jeho strela len tesne minula brvno hosťujúcej bránky. Domáci si v dobrom zápase zaslúžili vyhrať, ale bohužiaľ, na šance sa nehrá.
Góly: 13. E. Helbich, 90. Martin Rusňák - 51. D. Straňák, 57. T. Dékány, R: Jaroslav Kotrec, 200 divákov. OFK: I. Mikuláš - Róbert Rusňák, L. Fiala, P. Schwarz, B. Kapusta, M. Pavlovič (86. J. Goga), Vladimír Candrák, M. Královič (81. K. Kyčerka), Adrián Candrák, Martin Rusňák, E. Helbich (74. P. Korman).

Kovarce – Dvory n/Ž. 2:1 (0:0)

Prečítajte si tiež Padlo až šesť remíz Čítajte

Začiatok bol z oboch strán rozháraný, rozpačitý, plný nepresností. Častejšie mali loptu pod kontrolou hostia, ktorí aj prví pohrozili domácu bránu. V 24. minúte nebezpečne hlavičkuje Nechyporenko. O minútu po rýchlom protiútoku zachraňuje Žovic pri tutovke hostí. V 38. minúte po bleskovkej akcií domácich sa rútil z ľavej stany Grác, ale hosťujúci Shpak v bráne bol na správnom mieste. V druhom polčase sa hostia zásluhou Haulíka ujímajú vedenia. V 68. minúte dobre zahral štandartku Maruna a po odrazenej lopte vyrovnaná peknou strelou Vrábel. Potom sa hra prelievala zo strany na stranu. Šance mali oba celky. Veľkú šancu zahadzuje v 80. minúte Grác. V 88. minúte po závare v domácej šestnástke podnikli Kovarce rýchly protiútok, Belan našiel Dávidoviča a tri body zostali doma – 2:1. Treba však podotknúť, že zápas určite zaostal za kvalitou 4. ligy.

Dočítajte článok - prihláste sa alebo si predplaťte SME.sk
Odomknite článok za pár sekúnd cez SMS predplatné za 4 € každé 4 týždne. Pošlite SMS s textom C67M9 na číslo 8787. Predplatné môžete kedykoľvek zrušiť (viac na www.sme.sk/vop).
Ďalšie možnosti platby:
Odomknite článok za pár sekúnd cez SMS predplatné za 4 € každé 4 týždne. Pošlite SMS s textom M67M9 na číslo 8787, alebo kliknite na „Objednať cez SMS“ a odošlite predvyplnenú správu. Predplatné môžete kedykoľvek zrušiť (viac na www.sme.sk/vop).

8. Dotácie stlačili cenu ekologických Volkswagenov na minimum
  9. Aké vianočné darčeky nakúpiť a zaplatiť len za dva z troch?

Zabojuje trinásť tímov

V nedeľu 8. decembra sa v Športovej hale v Topoľčanoch uskutoční už 19. ročník halového futbalového turnaja dospelých „O putovný pohár ObFZ Topoľčany.“

Zatiaľ posledný ročník ovládli futbalisti z Jacoviec.