Pondelok, 10. máj, 2021 | Meniny má ViktóriaKrížovkyKrížovky

Topoľčany nestačili na Nitru, Bánovce uspeli

Topoľčianski basketbalisti prehrali prvý zápas v práve prebiehajúcej sezóne, keď nestačili v derby zápase na domácu Nitru. Výhru si na konto pripísali Bánovce.

Zápas Bánovce – Dun. Streda sa začal minútou ticha za obete tragickej nehody pri Nitre.Zápas Bánovce – Dun. Streda sa začal minútou ticha za obete tragickej nehody pri Nitre. (Zdroj: ARCHÍV BBK)

Exit Nitra – Topoľčany 80:39 (37:25)

BK DOMOV: Baláž 18 b, Kopenec 6 b, Uhričík 5 b, „C“ Pretory 3 b, Demeter 3 b, Gíret 2 b, Hliva 2 b, Adamec, Martiška, Šípoš ml., Zaťko.

Prečítajte si tiež Výhra v Dubnici, skóroval aj Miklík Čítajte

Jaromír Šipoš, tréner Topoľčian: Naši hráči úspešne vykročili do zápasu a po dvoch krásnych trojkách Baláža sme vyhrávali 6:2, no súper spresnil streľbu, pritvrdil obranu a začal doťahovať. Vo vysokom tempe sme sa striedali vo vedení do 8. minúty prvej štvrtiny – až do stavu 14:14. Odvtedy sa domáci zmobilizovali, začali hrať aktívne v útoku s úspešnými streleckými pokusmi, a takisto aj v obrane dokázali neustále vyvíjať tlak na našich hráčov, a tým úspešne získavali lopty. Prejavila sa skúsenosť hráčov Nitry, takisto zohratosť a presné zakončovanie na ich domácej palubovke a taktiež v doskokov pod oboma košmi mal súper výrazne prevahu. Dostali sme lekciu s efektivity a taktiky od hráčov Nitry. Pozitíva pre nás z tohto zápasu – všetci naši mladí hráči si vyskúšali hru pod vysokým tlakom od súpera a taktiež naberali skúsenosti v taktike, akú nám predvádzal dlhodobo zohratý klub spod Zobora. Najbližší zápas nás čaká doma 29. 11. 2019 o 19.00 hod s Bánovcami.

Bánovce – Dun. Streda 100:44 (56:21)

BBK: Rozenberg 32, P. Gajdoš 14, Hronský 13, Linder 10, J. Urban 9, Lagin A. 8, T. Predný 7, Lacko 7, Schubert a Miklo 0. Tréner: Jakub Gajdoš, asistent: Peter Minarovič.

Prečítajte si tiež Pätoprstý: „Tešíme sa na Martin.“ Čítajte

Jakub Gajdoš, tréner Bánoviec: Výborný začiatok zápasu, rýchlo sme sa dostali do vedenia už 11:0, na čo reagoval súper oddychovým časom. Do konca prvej štvrtiny sme si vytvorili sľubný náskok, ktorý sme konca prvého polčasu ešte navýšili. Po prestávke hráči opäť predvádzali dobré výkony, ktoré sa však už striedali s horšími, pretože sme nepremieňali strely z vyložených pozícií. Miestami sme slabšou obranou súperovi dovolili bodovať. Nič to však nemení na fakte, že sme v ďalšom zápase uštedrili súperovi 100 bodovú hranicu úspešnou trojkou z rúk nestarnúceho krídelníka Janka Urbana. Do zápasu prvýkrát v sezóne nastúpil kadet Juraj Crha, ktorý podal taktiež dobrý víkend. Opäť sme ukázali domácim fanúšikom, že naša práca s mladými hráčmi vypláca. Na ďalší zápas nastúpime netradične v piatok 29. 11 v Topoľčanoch o 19.00 hod.

Ostatné výsledky: Holíč – Partizánske 113:47 (48:23), Ivanka p/D. – Slávia Trnava 88:70.

8. Partizánske 4 0 0 4 256:384 4

Ďalší program: 30. 11. (sobota): Slávia Trnava – Exit Nitra, Partizánske – Ivanka p/D., Dun. Streda – Holíč, Topoľčany – Bánovce hrajú v piatok (29. 11. o 19.00 hod.).

1. Tatra banka ako prvá banka na Slovensku vydala zelené dlhopisy
  2. Túžite bývať vo svojom za pár mesiacov? Realita s Variant-Haus®
  3. Poistkou dlhej životnosti kúpeľne je hydroizolácia
  4. Zhodnotenie o desiatky percent. Toto sú najlepšie investície
  5. Tip na rodinné kombi 4x4 v plnej výbave do 30 000 eur
  6. Vyhrajú elektromobily, autá na vodík alebo hybridy?
  7. Praktické rady, ako zmierniť prejavy alergií. Kľúčom je interiér
  8. Tepelnou izoláciou POLYFORM pohodlne ušetríte náklady
  9. S kvalitným poistením sú finančné následky vážnej choroby menšie
  10. Hokejové hviezdy v biznise nezažiarili. Až na jednu výnimku
  1. Vyhrajú elektromobily, autá na vodík alebo hybridy?
  10. Hokejové hviezdy v biznise nezažiarili. Až na jednu výnimku 5 472

Vypočujte/pozrite si dynamický prehľad domácich aj zahraničných športových aktualít doplnený o exkluzívne informácie z regionálneho šport a prihláste sa na odber.

16 h
Zjednosmernenie čaká i ulicu P. Adámiho v smere od ulice Streďanskej k ulici Stummerovej.

Hlavným dôvodom regulácie statickej dopravy je nedostatok parkovacích miest spôsobený nárastom počtu vozidiel v sídlach v kombinácii s nedostatočným tempom budovania miest na parkovanie.

18 h

Na ihriskách sa už môže trénovať v režime 6+1. V súťažiach ZsFZ by sa malo dohrať päť jesenných kôl, rovnako chcú dohrať jesenné časti oblastné súťaže.