Piatok, 23. október, 2020 | Meniny má AlojziaKrížovkyKrížovky

Topoľčany nestačili na Nitru, Bánovce uspeli

Topoľčianski basketbalisti prehrali prvý zápas v práve prebiehajúcej sezóne, keď nestačili v derby zápase na domácu Nitru. Výhru si na konto pripísali Bánovce.

Zápas Bánovce – Dun. Streda sa začal minútou ticha za obete tragickej nehody pri Nitre.Zápas Bánovce – Dun. Streda sa začal minútou ticha za obete tragickej nehody pri Nitre. (Zdroj: ARCHÍV BBK)

Exit Nitra – Topoľčany 80:39 (37:25)

BK DOMOV: Baláž 18 b, Kopenec 6 b, Uhričík 5 b, „C“ Pretory 3 b, Demeter 3 b, Gíret 2 b, Hliva 2 b, Adamec, Martiška, Šípoš ml., Zaťko.

Prečítajte si tiež Výhra v Dubnici, skóroval aj Miklík Čítajte

Jaromír Šipoš, tréner Topoľčian: Naši hráči úspešne vykročili do zápasu a po dvoch krásnych trojkách Baláža sme vyhrávali 6:2, no súper spresnil streľbu, pritvrdil obranu a začal doťahovať. Vo vysokom tempe sme sa striedali vo vedení do 8. minúty prvej štvrtiny – až do stavu 14:14. Odvtedy sa domáci zmobilizovali, začali hrať aktívne v útoku s úspešnými streleckými pokusmi, a takisto aj v obrane dokázali neustále vyvíjať tlak na našich hráčov, a tým úspešne získavali lopty. Prejavila sa skúsenosť hráčov Nitry, takisto zohratosť a presné zakončovanie na ich domácej palubovke a taktiež v doskokov pod oboma košmi mal súper výrazne prevahu. Dostali sme lekciu s efektivity a taktiky od hráčov Nitry. Pozitíva pre nás z tohto zápasu – všetci naši mladí hráči si vyskúšali hru pod vysokým tlakom od súpera a taktiež naberali skúsenosti v taktike, akú nám predvádzal dlhodobo zohratý klub spod Zobora. Najbližší zápas nás čaká doma 29. 11. 2019 o 19.00 hod s Bánovcami.

Bánovce – Dun. Streda 100:44 (56:21)

BBK: Rozenberg 32, P. Gajdoš 14, Hronský 13, Linder 10, J. Urban 9, Lagin A. 8, T. Predný 7, Lacko 7, Schubert a Miklo 0. Tréner: Jakub Gajdoš, asistent: Peter Minarovič.

Prečítajte si tiež Pätoprstý: „Tešíme sa na Martin.“ Čítajte

Jakub Gajdoš, tréner Bánoviec: Výborný začiatok zápasu, rýchlo sme sa dostali do vedenia už 11:0, na čo reagoval súper oddychovým časom. Do konca prvej štvrtiny sme si vytvorili sľubný náskok, ktorý sme konca prvého polčasu ešte navýšili. Po prestávke hráči opäť predvádzali dobré výkony, ktoré sa však už striedali s horšími, pretože sme nepremieňali strely z vyložených pozícií. Miestami sme slabšou obranou súperovi dovolili bodovať. Nič to však nemení na fakte, že sme v ďalšom zápase uštedrili súperovi 100 bodovú hranicu úspešnou trojkou z rúk nestarnúceho krídelníka Janka Urbana. Do zápasu prvýkrát v sezóne nastúpil kadet Juraj Crha, ktorý podal taktiež dobrý víkend. Opäť sme ukázali domácim fanúšikom, že naša práca s mladými hráčmi vypláca. Na ďalší zápas nastúpime netradične v piatok 29. 11 v Topoľčanoch o 19.00 hod.

Ostatné výsledky: Holíč – Partizánske 113:47 (48:23), Ivanka p/D. – Slávia Trnava 88:70.

1. Holíč 4 4 0 0 366:254 8

2. Bánovce 4 3 0 1 353:247 7

3. Ivanka p/D. 4 3 0 1 330:317 7

4. Topoľčany 4 3 0 1 257:269 7

5. Exit Nitra 4 2 0 2 343:253 6

6. Dun. Streda 4 1 0 3 249:378 5

7. Slávia Trnava 4 0 0 4 259:311 4

8. Partizánske 4 0 0 4 256:384 4

Ďalší program: 30. 11. (sobota): Slávia Trnava – Exit Nitra, Partizánske – Ivanka p/D., Dun. Streda – Holíč, Topoľčany – Bánovce hrajú v piatok (29. 11. o 19.00 hod.).