Basketbalisti z Bánoviec.Basketbalisti z Bánoviec. (Zdroj: Archív klubu)

Holíč – Topoľčany 105:75 (54:35)

Body Topoľčian: Demeter 21 b, Uhričík 13 b, „C“ Jány 10 b, Hliva 10 b, Kopenec 9 b, Mikič 7 b, Pretóry 5 b, Zaťko, Šípoš ml.

Prečítajte si tiež Ráno dorastenci, večer muži Čítajte

Jaromír Šípoš (tréner): Do úvodnej štvrtiny sme nastúpili už aj s našim navrátilcom po maródke – rozohrávačom Tiborom Jánym a bolo to vidieť aj na palubovke. Zaskočili sme súpera a aj po úspešných troch trojkách Lukáša Demetera sme vyhrávali už 18:12. Do konca prvej štvrtiny sme hrali vyrovnanú partiu s jasným favoritom z prvého miesta.

No nakoľko sme mali k dispozícií iba deväť hráčov, lebo nás trápia stále zranenia, nám súper do polčasu ušiel na 19 bodov.

Počas prestávky sme sa dohodli na zmene štýlu obrany – na zónovú a zaskočili sme favorizovaného súpera tak, že sme dokázali vyhrať tretiu štvrtinu o šesť bodov. Skúšali sme bojovať aj v poslednom dejstve rovnakým „receptom“, no Holíč širšou rotáciou hráčov nás „rozobral“ aj takticky aj kondične a rýchlymi protiútokmi a jasnými zakončeniami spod koša, nás nakoniec porazili o 30 bodov.

Napriek prehre som bol spokojný s predvedeným výkonom našich hráčov a takisto aj chuťou a bojovnosťou popasovať sa o dobrý výsledok.

Zároveň chcem v našom tíme privítať aj nového iba 17-ročného hráča Noela Mikiča, ktorý k nám prišiel na hosťovanie z Prievidze a výborne zapadol do tímu a taktiež prispel siedmimi bodmi, ako aj prehľadom v hre. Najbližší zápas odohráme 18. 1. 2020 doma s Ivankou pri Dunaji. Pozývam všetkých fanúšikov basketbalu, aby nás prišli povzbudiť a dúfam, že my už po zraneniach a maródkach nastúpime v plnej sile a zabojujeme o naše štvrté víťazstvo po troch prehrách.

Exit Nitra – Bánovce 62:72 (31:38)

Prečítajte si tiež Cez načúvanie hrdinky opisuje skutočné príbehy ľudí Čítajte

Body Nitry: Teplan 6, Hindický 11, Štarke 13, Latečka 4, Horinka 4, Jankovič 5, Darnadi 14, Takáč 5. BBK: Rozenberg 27, D. Kubala 15, J. Jánošík 6, T. Predný 6, S. Hronský 6, Drevený 5, P. Predný 4, A. Lagin 3, Schubert.

V Nitre sa hral obojstranne pomerne tvrdý basketbal, avšak od začiatku stretnutia mali stále mierne navrch hostia z Bánoviec. Nervózne stretnutie, dôkazom čoho boli aj štyri technické chyby, nakoniec aj vďaka atletickej prevahe hráčov vyhrali muži z Bánoviec v pomere 62:72.

Ostatné výsledky: Ivanka p/D. – Dun. Streda 112:57, Slávia Trnava – Partizánske 109:45.

1. Holíč 6 6 0 0 564:404 12

2. Bánovce 6 5 0 1 524:359 11

3. Ivanka p/D. 6 5 0 1 531:422 11

4. Exit Nitra 6 3 0 3 485:383 9

5. Topoľčany 6 3 0 3 382:473 9

6. Slávia Trnava 6 1 0 5 426:436 7

7. Dun. Streda 6 1 0 5 381:583 7

8. Partizánske 6 0 0 6 349:582 6

Ďalší program: 18. 1. (sobota): Partizánske – Exit Nitra, Dun. Streda – Slávia Trnava, Topoľčany – Ivanka p/D., Bánovce – Holíč.