Streda, 27. január, 2021 | Meniny má BohušKrížovkyKrížovky

FUTBAL - MO TOPOĽČANY

Nemčice - Preseľany 5:1 (3:0), 1., 20., 55. A. Geschnábel, 14. Desat, 49. R. Ďaďan - 80. I. Bilik. Domáci začali zápas s veľkou aktivitou a už v 14. min. viedli trojgólovým rozdielom. Nemčice boli po celý zápas jednoznačne lepším mužstvom, mali územnú prevahu a hostia sa iba bránili. Domáci pokračovali v streleckej efektivite z predchádzajúceho zápasu a zaslúžene presvedčivo vyhrali. Chrabrany - Hrušovany 1:7 (0:4), M. Krištof - 2. Candrák, 5. a 37. Krajčovič, 14. J. Matejov, 57. a 75. P. Vincúr, 79. M. Matejov. Hostia začali zápas s veľkou aktivitou a domáci sa nestačili čudovať a už v 15. min. prehrávali trojgólovým rozdielom. Hostia boli po celý zápas jasne lepším mužstvom a dokázali streliť gól takmer z každej príležitosti. Domácim sa hra vôbec nedarila a naskytnuté príležitosti nedokázali zužitkovať. Prašice - Jacovce 3:0 (1:0), 18. M. Streďanský, 57. E. Ďurik, 61. V. Ďurik. V derby stretnutí videli domáci diváci herne vyrovnaný zápas. Prašickí futbalisti si dokázali vytvoriť viacej streleckých príležitostí, ktoré dokázali aj zužitkovať. Hostia naopak z vytvorených šancí nedokázali premeniť ani jednu, a tak tri body zostávajú doma. Ludanice - Kamanová 4:0 (0:0), 55. a 60. Sák, 47. Goga, 60. P. Lacena. Posledná Kamanová prišla do Ludaníc s jednoznačným umýslom brániť, čo sa im aj v prvom polčase darilo. V druhom polčase pridali domáci na aktivite, vytvorili si niekoľko šancí, ktoré dokázali aj zužitkovať. Hostia po dobrom prvom polčase v druhom fyzicky odpadli. Čermany - H. Obdokovce 7:1 (2:0), 10. Vičan, 22. a 48. M. Chobot, 62. Lanfer, 75. I. Jakubička, 80. J. Bačovský (11 m), 85. P. Rolfes - 55. Bazala. Domáci futbalisti boli počas celého stretnutia po všetkých stránkach lepším mužstvom, vytvorili si množstvo šancí a dokázali sa mimoriadne presadiť aj strelecky. Hostia pôsobili odovzdaným dojmom, do šancí sa nedostávali a jediný gól dali zo štandardnej situácie. Rajčany - N. Blatnica 0:0. V Rajčanoch videli diváci vyrovnané stretnutie, hra sa prelínala z jednej strany na druhú. V zápase si dokázali obidve mužstvá vytvoriť niekoľko príležitostí, strelecké šťastie však nemala ani jedna strana. Zápas sa nakoniec skončil zaslúženou remízou. TO B/N. Streda - Urmince 2:2 (0:0), 63. (11 m) a 77. Fruňo - 58. Zachar, 70. Bago. V Nitrianskej Strede sa hralo v prvom polčase vyrovnané stretnutie, s vysokým nasadením, no bez streleckej efektivity. V druhom polčase sa hra nezmenila, útoky sa prelínali z jednej strany na druhú. V pomerne kvalitnom zápase sa zrodila zaslúžená remíza so spokojnosťou na oboch stranách. Bojná - Mýtna N. Ves 0:2 (0:2), 20. Vavrovič, 43. Jankovič. V priebehu celého zápasu líder súťaže pôsobil oveľa kompaktnejším a vyzretejším dojmom. Prvé dve strely Vavrovičovi brankár Ondruš ešte zneškodnil, ale na tretiu už bol krátky. V druhom polčase sa obraz hry nezmenil, mužstvá si vytvorili viaceré príležitosti, viacej gólov však už nepadlo. Hostia si zaslúžene odviezli tri body. 1. Mýtna N. Ves 26 20 2 4 71:22 62 2. Ludanice 26 18 5 3 60:25 59 3. Jacovce 26 15 5 6 64:35 50 4. Čermany 26 16 2 8 65:48 50 5. Hrušovany 26 14 5 7 65:29 47 6. Prašice 26 13 6 7 49:30 45 7. Urmince 26 12 8 6 42:41 44 8. Nemčice 26 11 4 11 55:41 37 9. Preseľany 26 10 3 13 41:40 33 10. Bojná 26 10 2 14 41:46 32 11. H. Obdokovce 26 9 4 13 34:49 31 12. Rajčany 26 8 6 12 47:69 30 13. N. Blatnica 26 8 4 14 57:55 28 14. Chrabrany 26 5 2 19 26:73 17 15. TO B/N. Streda 26 3 7 16 36:74 16 16. Kamanová 26 3 1 22 20:96 10 Zostava kola: R. Kimle (Rajčany) - Košecký (Nemčice), V. Halo (Prašice), R. Hula (Mýtna N. Ves), Adamkovič (Ludanice) - Fruňo (N. Streda), M. Chobot (Čermany), V. Ďurák (Bojná), J. Matejov (Hrušovany) - A. Geschnábel (Nemčice), Lanser (Čermany). Strelci: 29 - M. Mičina (Jacovce), 17 - P. Lacena (Preseľany 6, Ludanice 11), 15 - Ľ. Medek (Bojná), M. Miko (Urmince 3, Čermany 12), 14 - P. Desat (Nemčice), 13 - R. Candrák (Hrušovany), P. Labuda (Ludanice), 12 - J. Stanček (N. Blatnica), I. Krajčovič (Hrušovany), P. Vincúr (Preseľany), 11 - J. Gerši (M. N. Ves), B. Lištiak (Rajčany), J. Rybanský (Rajčany), D. Goga ( Ludanice).

1. INEKO: Základná škola v Svätom Jure je najlepšia na Slovensku
  2. Hygge ako životný štýl
  3. Za špičkovým produktom na podporu imunity sú talentovaní Slováci
  4. V centre Bratislavy ako na dedine. Ako sa býva v hlavnom meste?
  10. Ekologická móda? Slovenská firma dokazuje, že to ide 7 217

Miera pozitivity z víkendového skríningu je nad dve percentá.

4 h

Skríningové testovanie v Topoľčanoch prebieha i dnes. Od zajtra potrebujú občania platný certifikát (potvrdenie) o negatívnom výsledku z testu.

12 h

Ďalší diel online diskusie vysielame LIVE vo štvrtok o 11:00 hod na našom Facebooku.