Utorok, 27. júl, 2021 | Meniny má BoženaKrížovkyKrížovky

Karate klub bral zlato aj v zahraničí

Pretekári Karate klubu Topoľčany pokračovali v medailových úspechoch aj na konci jesennej časti sezóny, keď sa zúčastnili súťaže konanej v Poľsku.

Zľava Ingrid Marková, Miriam Wenderlová, Ingrid Marková ml., Leo Cápay a Michal Rusnák.Zľava Ingrid Marková, Miriam Wenderlová, Ingrid Marková ml., Leo Cápay a Michal Rusnák. (Zdroj: Archív klubu)

V poľskom meste Prudnik sa konal Pohár opavských hôr, ktorého sa za klub zúčastnili iba Miriam Wenderlová, Ingrid Marková a Leo Cápay. Ale aj títo traja karatisti stačili na zviditeľnenie klubu.

Prečítajte si tiež Stolní tenisti súperili v Tovarníkoch i v Bedzanoch Čítajte

Prvý nastúpil na tatami Leo v kategórii 8-ročných chlapcov a suverénne sa prebojoval do finále. Ani tu nedal svojmu súperovi šancu a získal 1. miesto. Ešte si Leo nestihol ani vydýchnuť, keď ho už volali na ďalšie tatami do vyššej vekovej kategórie 9-ročných chlapcov. Už bol zahriaty a rozbehnutý, a tak súperom nedal šancu na víťazstvo a získal ďalšie zlato.

Rovnako aj Ingrid v kategórii 11-ročných dievčat nenašla premožiteľku, keď vo finále porazila aj víťazku prestížnej európskej Grand Prix Polish Open 2019 Bielsko Biala a poľskú reprezentantku Milenu Zurek. Ingrid ešte k zlatu pridala aj bronz v kategórii 10-ročných dievčat, kde v boji o postup do finále jej vrátila prehru Milena vo veľmi vyrovnanom zápase.

Do rovnakej kategórie nastúpila aj Mirka a tiež bojovala zo všetkých síl, a rovnako ako Ingrid, aj Mirka obsadila tretie miesto medzi staršími dievčatami. Potom Mirka ešte nastúpila vo svojej vekovej kategórii 9-ročných dievčat, kde rovnako získala bronz.

Všetci reprezentanti Topoľčian získali krásne medaily a víťazi aj netradičné trofeje. Ale získali nielen to, lebo zároveň sa utvrdili, že hoci je to na tréningoch veľmi ťažké, ten pocit stáť na stupňoch pre najlepších je prekrásny.

Do popoludňajšieho bloku športového zápasu KUMITE nastúpili všetci Topoľčanci. Leo má bojovného ducha, avšak v Poľsku sa mu nepodarilo získať medailu a zostal hneď za stupňami pre víťazov. Viac sa darilo dievčatám vo svojich vekových kategóriách, keď obe zhodne získali striebro.

Prečítajte si tiež V Horných Obdokovciach vládne spokojnosť Čítajte

Poľsko sa opäť presvedčilo, že aj v Topoľčanoch vyrastajú šikovní karatisti, ktorí robia dobré meno nielen trénerom Karate klubu Topoľčany Ingrid Markovej a Michalovi Rusnákovi, ale aj mestu Topoľčany a celému Slovensku. Veď traja pretekári Karate klubu svojimi perfektnými výkonmi obsadili v hodnotení klubov tretie miesto spomedzi 15 zúčastnených klubov a to hneď za veľkoklubom Budokan Wroclaw (48 pretekárov v 88 kategóriách) a domácim klubom z Prudniku (26 pretekárov v 57 kategóriách).