Štvrtok, 13. august, 2020 | Meniny má ĽubomírKrížovkyKrížovky

Karate klub bral zlato aj v zahraničí

Pretekári Karate klubu Topoľčany pokračovali v medailových úspechoch aj na konci jesennej časti sezóny, keď sa zúčastnili súťaže konanej v Poľsku.

Zľava Ingrid Marková, Miriam Wenderlová, Ingrid Marková ml., Leo Cápay a Michal Rusnák.Zľava Ingrid Marková, Miriam Wenderlová, Ingrid Marková ml., Leo Cápay a Michal Rusnák. (Zdroj: Archív klubu)

V poľskom meste Prudnik sa konal Pohár opavských hôr, ktorého sa za klub zúčastnili iba Miriam Wenderlová, Ingrid Marková a Leo Cápay. Ale aj títo traja karatisti stačili na zviditeľnenie klubu.

Prečítajte si tiež Stolní tenisti súperili v Tovarníkoch i v Bedzanoch Čítajte

Prvý nastúpil na tatami Leo v kategórii 8-ročných chlapcov a suverénne sa prebojoval do finále. Ani tu nedal svojmu súperovi šancu a získal 1. miesto. Ešte si Leo nestihol ani vydýchnuť, keď ho už volali na ďalšie tatami do vyššej vekovej kategórie 9-ročných chlapcov. Už bol zahriaty a rozbehnutý, a tak súperom nedal šancu na víťazstvo a získal ďalšie zlato.

Rovnako aj Ingrid v kategórii 11-ročných dievčat nenašla premožiteľku, keď vo finále porazila aj víťazku prestížnej európskej Grand Prix Polish Open 2019 Bielsko Biala a poľskú reprezentantku Milenu Zurek. Ingrid ešte k zlatu pridala aj bronz v kategórii 10-ročných dievčat, kde v boji o postup do finále jej vrátila prehru Milena vo veľmi vyrovnanom zápase.

Do rovnakej kategórie nastúpila aj Mirka a tiež bojovala zo všetkých síl, a rovnako ako Ingrid, aj Mirka obsadila tretie miesto medzi staršími dievčatami. Potom Mirka ešte nastúpila vo svojej vekovej kategórii 9-ročných dievčat, kde rovnako získala bronz.

Všetci reprezentanti Topoľčian získali krásne medaily a víťazi aj netradičné trofeje. Ale získali nielen to, lebo zároveň sa utvrdili, že hoci je to na tréningoch veľmi ťažké, ten pocit stáť na stupňoch pre najlepších je prekrásny.

Do popoludňajšieho bloku športového zápasu KUMITE nastúpili všetci Topoľčanci. Leo má bojovného ducha, avšak v Poľsku sa mu nepodarilo získať medailu a zostal hneď za stupňami pre víťazov. Viac sa darilo dievčatám vo svojich vekových kategóriách, keď obe zhodne získali striebro.

Prečítajte si tiež V Horných Obdokovciach vládne spokojnosť Čítajte

Poľsko sa opäť presvedčilo, že aj v Topoľčanoch vyrastajú šikovní karatisti, ktorí robia dobré meno nielen trénerom Karate klubu Topoľčany Ingrid Markovej a Michalovi Rusnákovi, ale aj mestu Topoľčany a celému Slovensku. Veď traja pretekári Karate klubu svojimi perfektnými výkonmi obsadili v hodnotení klubov tretie miesto spomedzi 15 zúčastnených klubov a to hneď za veľkoklubom Budokan Wroclaw (48 pretekárov v 88 kategóriách) a domácim klubom z Prudniku (26 pretekárov v 57 kategóriách).

(IM)

1. Tipy na nákupy pre školáka, ktoré by ste mali stihnúť ešte dnes
  2. Krížovkársky magazín Lišiak opäť v denníku SME
  3. Stráviť dovolenku na juhu Čiech môžete tento rok výhodnejšie!
  4. Je lepšie vyberať zásnubný prsteň vo dvojici, alebo tajne?
  5. Poznáte v Banskej Štiavnici aj tieto miesta?
  6. Mimoriadna akcia: K ročnému online predplatnému kávovar zdarma
  7. Reportáž: Ako sa rodí kvalitné slovenské jahňacie mäso
  8. Desať chorvátskych hotelov v obľúbených letoviskách Slovákov
  9. Kedysi to bolo sídlo nerestí, dnes sa tam chodia študenti učiť
  10. Kde dovolenkujú Slováci v čase korony?
  2. Štartuje projekt Futbal v meste
  3. Mio Pilot: moderní navigace s bezplatnými aktualizacemi
  4. Poznáte v Banskej Štiavnici aj tieto miesta?
  5. Stráviť dovolenku na juhu Čiech môžete tento rok výhodnejšie!
  6. Je lepšie vyberať zásnubný prsteň vo dvojici, alebo tajne?

Lukostrelci mali akciu

Lukostrelecký klub Topoľ zorganizoval v prvý augustový deň druhý ročník Podhradskej halapartne.

Lukostrelci súťažili v priestoroch Topoľčianskeho hradu.

Po štyroch rokoch reklamácií opravia lávku

Pracovníkov však hnevajú cyklisti.

Na pohár zabudli, doma porazili Lapáš

Kastelovič strelil svoj prvý gól v majstrovskom zápase za Solčany.

Jakub Kastelovič (vpravo) v súboji o loptu v pohárovom zápase proti Tovarníkom (0:2).