Nedeľa, 24. január, 2021 | Meniny má TimotejKrížovkyKrížovky

Basketbalisti majú cenný skalp

Topoľčany doma porazili popredný tím súťaže, Bánovce idú do čela.

Basketbalisti Bánoviec idú po víkendovej výhre do čela súťaže.Basketbalisti Bánoviec idú po víkendovej výhre do čela súťaže. (Zdroj: FB: BBK Bánovce)

Topoľčany – Ivanka p/D. 78:55 (39:31)

BK DOMOV: „C“ Pretóry 12 b, Kopenec 11 b, Baláž 11 b, Hliva 10 b, Jány 8 b, Matuška 8 b, Uhričík 7 b, Demeter 5 b, Vencl 4 b, Kertész 2 b, Martiška, Zaťko.

Prečítajte si tiež Posvietia si na parkovanie Čítajte

Jaromír Šípoš (tréner Topoľčian): Po dlhšej prestávke sme sa zišli na úvodný zápas tohto roku v najsilnejšej zostave, vrátane „nováčika“ v našom tíme Maxima Matušku z Prievidze, ktorý sa ukázal vo výbornom svetle a zapadol do tímu, akoby hrával s nami odjakživa. Musím pochváliť aj skvelý a bojovný výkon nášho tímu počas celého zápasu, ktorý ukázal, že keď nie sme zranení a všetci spolu, tak dokážeme porážať aj tímy z vrchu tabuľky. Od úvodného hvizdu sa hrala vyrovnaná partia a do konca prvej štvrtiny (skončila 20:20) sme sa striedali vo vedení. V druhej štvrtine sa prejavila väčšia chuť po víťazstve a presnejšia streľba na našej strane, a tak sme na polčasovú prestávku odchádzali s náskokom 8 bodov. Cez prestávku sme si v kabíne povedali, že po piatich minútach v tretej štvrtine nasadíme na súpera presing po celom ihrisku, nakoľko sme boli kondične lepšie pripravení ako súper, a táto taktika nám vyšla na výbornú, a tak sme si urobili náskok do konca štvrtiny na 14 bodov. V poslednom dejstve sme umnou hrou v útoku, a sústredenou obranou, naše vedenie ešte navýšili a nakoniec vyhrali o 23 bodov. Chcem sa poďakovať všetkým našim hráčom, že vydali na palubovke zo seba všetko a zabojovali za tím o naše štvrté víťazstvo.

Prečítajte si tiež Videli štyri zápasy Čítajte

Zároveň chcem pozvať všetkých divákov, ktorí vytvorili skvelú atmosféru, na najbližší zápas, ktorý odohráme v sobotu 1. 2. 2020 doma proti Trnave.

Ostatné výsledky : Bánovce – Holíč 81:76, Exit Nitra – Partizánske 124:54 (52:21), Dun. Streda – Slávia Trnava 78:86.

8. Partizánske 7 0 0 7 403:706 7

Ďalší program: 1. 2. (sobota): Exit Nitra – Holíč, Bánovce – Ivanka p/D., Topoľčany – Slávia Trnava, Dun. Streda – Partizánske.

1. Investície s fixným ročným výnosom od 6 do 8,25 %
  2. Zanzibar: Čo treba vidieť v africkom raji
  3. Videobanking. Nová éra bankovania je tu
  4. Mimoriadny úspech značky Toyota na Slovensku v roku 2020
  5. Pandémia urýchlila zavádzanie nových technológií vo firmách
  6. V centre Bratislavy ako na dedine. Ako sa býva v hlavnom meste?
  7. Mozog Penty na kolenách: Aký je Hačšákov príbeh v Pente?
  8. SME.sk zaznamenalo rekordný nárast záujmu čitateľov
  9. Sedem najznámejších pyramíd v Mexiku
  10. Zima v koži atopika: aká je starostlivosť o pokožku s ekzémom?
  1. Operatívny lízing zmierni dopady krízy na váš biznis
  2. Stravné pre živnostníkov teraz najvýhodnejšie
  3. Investície s fixným ročným výnosom od 6 do 8,25 %
  4. Zanzibar: Čo treba vidieť v africkom raji
  5. Hygge ako životný štýl
  6. Vynašli sme sa aj v čase korony. 3D showroom očaril klientov.
  10. Ekologická móda? Slovenská firma dokazuje, že to ide 6 976

Spolu hrali ligu v Topoľčanoch, aktuálne obaja obliekajú aj dres Ludaníc. Zľava Martin Buday a Ladislav Krajčík.

Futbalista Martin Buday za mužov nastúpil už ako pätnásťročný.

5 h

Od 1. januára 2021 je novým prepravcom mestskej autobusovej dopravy v Topoľčanoch spoločnosť Freibus SLOVAKIA s.r.o. Občanov a návštevníkov tak čaká modernejšie, jednoduchšie a komfortnejšie cestovanie.

7 h
Geraldina Apponnyi bola jediná európska kráľovná s americkým pôvodom. Jej matka bola dcéra amerického diplomata. Podľa genealógov bol americký prezident Nixon jej vzdialený bratanec.

Uplynuli už desiatky rokov, čo sa po chodbách Oponického kaštieľa prechádzala budúca albánska kráľovná Geraldina Apponyi. Aj napriek neúprosnému času je tu dodnes cítiť jej odkaz a prítomnosť.

14 h
V piatok sa aj vďaka online registrácii veľké rady pred odberovými miestami netvorili.

Skríningové testovanie prebieha už od pondelka a bude trvať do 27. januára. V sobotu a v nedeľu sa do testovania zapoja aj takmer všetky obce v okrese Topoľčany.