Hádzanári siahali na body

V poslednej sekunde nepremenili sedmičku a prehrali o gól.

Topoľčany prehrali o gól.Topoľčany prehrali o gól. (Zdroj: VIKTÓRIA KOPECKÁ)

N. Zámky – Topoľčany 29:28 (13:12)

Rozhodovali Balogh – Klimko, vylúčenia 1 – 7, pokutové hody: 3/2 – 5/2, 170 divákov. HK AGRO: Javorček, A. Králik, Pacoň, Sobota 2, Kováč 1, O. Tóth, Belanský 6, Kober, Vanek 4, Valent 5/2, Valko 3, Filipeje 4, Smetánka 1, Blaho 2, tréner D. Jakubička.

Prečítajte si tiež Bojná s triumfom bez straty bodu Čítajte

Topoľčianski hádzanári boli blízko k prekvapeniu, pretože na palubovke v Nových Zámkoch mohli bodovať naplno. V úvodnom polčase sa hrala vyrovnaná hádzaná, vo vedení sa striedali oba tímy. Topoľčany dokonca v 25. minúte šli do trojgólového vedenia – 9:12, ale domácim sa podarilo zápas otočiť na polčasových 13:12. Aj po zmene strán sa vo vedení striedali oba tímy, no od 36. minúty boli vo vedení hostia až do 57. minúty. Topoľčany si v 53. minúte vypracovali už štvorgólový náskok (23:27) a následne zahodil pokutový kop Valent. Od tohto momentu sa Topoľčany začali citeľne trápiť, čo domáci hráči dokonale využili, keď v 57. minúte vyrovnali na 27:27. Domáci po ďalších dvoch akciách zvýšili na 29:27. V závere ešte zápas zdramatizoval Valent – 29:28 a vyrovnanie mal v rukách Filipeje, ale nariadený sedemmetrový hod v poslednej sekunde napálil len do brankára hostí.

SkryťVypnúť reklamu
Prečítajte si tiež Od Trumpa po princezné Čítajte

Dezider Jakubička, tréner: V prvom rade chcem poďakovať hráčom za prístup k zápasu, kde sme boli prakticky po celé stretnutie vo vedení. Až do 52. minúty sme vyhrávali, no nezvládli sme poslednú osemminútovku. V krátkom slede sme mali vylúčených až dvoch hráčov, čo domáci skúsený súper dokázal využiť a vyrovnal. Mohli sme uhrať remízu, ale v poslednej sekunde sme zahodili sedemmetrový hod. Musíme sa do budúcna pripraviť na takéto zlomové situácie, ktoré nás zbytočne stoja body. Musíme sa naučiť pracovať pod tlakom, aby sa mladí hráči vedeli s neľahkými úlohami vysporiadať aj v mimoriadne vypätých situáciách. Trochu ma mrzí, že do zápasu museli zasiahnuť aj iné okolnosti, keď napríklad domáci mali vylúčeného za celý zápas len jedného hráča a my až siedmych. Veľké poďakovanie si zaslúži náš fanklub, ktorý s nami meral cestu do Nových Zámkov. Bolo ich počuť, nesmierne nám fanúšikovia pomáhali počas celého stretnutia, škoda len, že ten bodík sa nám z tohto duelu neušiel.

Ostatné výsledky: Pov. Bystrica – Hlohovec 32:23, Prešov – Šaľa 23:22, Šaľa – Modra 36:17.

9. Modra 16 0 0 16 278:479 0

Nasleduje nadstavbová časť, Topoľčany sa prestavia v skupine o 7. – 9. miesto. Stretnutia v tejto skupine štartujú od 22. februára.