Streda, 28. október, 2020 | Meniny má DobromilaKrížovkyKrížovky

Na Spiši uspeli domáci

Topoľčianski hokejisti v tabuľke poklesli na tretie miesto.

Topoľčianski hokejisti prišli o priebežnú druhú priečku.Topoľčianski hokejisti prišli o priebežnú druhú priečku. (Zdroj: ARCHÍV HCTOPOLCANY/MT)

Sp. Nová Ves – Topoľčany 5:2 (2:1, 2:1, 1:0)

Prečítajte si tiež Spomienka na Jána a Martinu Čítajte

Góly: 18. Kover, 19. Piačka, 21. Vartovník, 24. Novák, 47. Vorobyev – 7. Podstavek, 30. P. Koyš. Rozhodovali Korba – Janiga, Pribula, 1020 divákov. HC: Kompas (24. Halo) – Novák, Ďurčo, Hřebíček, Kováčik, Huba, Bystričan, Hrudík, Bulák – Kluka, Mihalík, Koyš – Pätoprstý, Tomčák, Miklík – Uhnák, Podstavek, Jurák – D. Gergel, Laššo, Pekarčík, tréner Ľ. Hurtaj.

Topoľčianski hokejisti na Spiši nebodovali, hoci v 7. minúte ich poslal do vedenia Podstavek. Domácim sa ešte v prvej tretine podarilo zápas otočiť, keď v priebehu jednej minúty sa presadil Kover i Piačka – 2:1. Vstup do druhej časti hosťom nevyšiel a domáci do 24. minúty pridali ďalšie dva góly, čím odskočili už na 4:1. Za hostí v druhej tretine kontroval Koyš – 4:2. V záverečnej tretine hrali domáci hneď v úvode presilovku päť na tri, ktorú Spišská Nová Ves využila gólovo - 5:2. V závere sa hral nervózny hokej, Topoľčany mali od 49. minúty až piatich vylúčených hráčov, domáci dvoch.

Prečítajte si tiež Názov jarmoku sa meniť nebude Čítajte

Slovo po zápase: Ľubomír Hurtaj (tréner): Veľmi ťažko sa mi hodnotí tento zápas. Myslím si, že sme mali výborný vstup do hry a dostali sme sa aj do vedenia. Bohužiaľ, dvomi našimi chybami sme súperovi ponúkli náskok, ktorým sa dostal do výhody. V druhej tretine napriek tomu, že hra bola vyrovnaná, sme túto časť prehrali 2:1. Mali sme niekoľko čistých šancí, ktoré sme nevyužili a naopak, súper nás trestal. Posledná tretina bola veľmi zvláštna. Sprevádzalo ju sedem vylúčení na našej strane, niektoré boli nepochopiteľné. V takej situácii bolo problematické s výsledkom niečo urobiť. V tomto stretnutí sme však štyri góly dostali po našich chybách, piaty v oslabení päť na tri. Takýmto spôsobom sa ťažko vyhráva zápas.

Ostatné výsledky: Skalica – Dubnica 5:2, Martin – Bratislava Capitals 4:2.

1. Bratislava Cap. 46 35 1 5 5 226:98 112

2. Martin 46 28 3 4 11 172:121 94

3. Topoľčany 46 23 10 2 11 151:116 91

4. Skalica 46 20 3 4 19 158:138 70

5. Dubnica 46 19 5 3 19 136:143 70

6. Spišská Nová Ves 46 20 3 3 20 153:150 69

Ďalší program – skupina o 1. – 6. miesto: 26. 2. (streda) o 18.00 h: Martin - Topoľčany, 28. 2. (piatok) o 18.00 h: Topoľčany - Dubnica.