Štvrtok, 13. august, 2020 | Meniny má ĽubomírKrížovkyKrížovky

Za kuriózny gól kupoval pizze

V piatej lige Stred inkasoval najmenej gólov, v 16 zápasoch ťahal loptu zo siete iba dvanásťkrát. Brankár Solčian Matej Kopecký dokonca v jesennej časti raz i skóroval gólom cez celé ihrisko.

Brankár Solčian - Matej Kopecký.Brankár Solčian - Matej Kopecký. (Zdroj: Archív M. K.)

Odchovanec FC Nitra má bohaté skúsenosti, počas svojej kariéry chytal napríklad v Púchove, Gabčíkove, Galante, Nových Zámkoch, Seredi, Hrušovanoch či v Šimonovanoch. Práve zo Šimonovian, ktoré sa pred štartom minuloročnej jarnej časti odhlásili zo súťaže, prestúpil Matej Kopecký do Solčian.

Prečítajte si tiež Rybanská je kráľovnou strelkýň Čítajte

V drese Solčian si vybudoval pevné miesto v bránke a svojimi výkonmi prispel k jesennému prvenstvu Solčian v piatej lige Stred. Po zaváhaní konkurentov si dokonca Solčany hneď po prvom jarnom kole vypracovali deväťbodový náskok na čele. Bohužiaľ, pre koronavírus však súťaž predčasne anulovali.

Ako by ste v krátkosti zhodnotili jesennú časť v drese Solčian?

V tíme vládla absolútna spokojnosť. Úprimne si myslím, že ani my sami v kabíne sme nečakali, že po jeseni budeme mať na čele až taký sľubný náskok. Bohužiaľ, udialo sa však to, čo sa udialo, s tým nič neurobíme.

V 4. kole ste strelili dokonca aj gól do siete Horných Obdokoviec, ako si spomínate na tento moment? Stálo vás to niečo v kabíne?

Súvisiaci článok Funkcionári si zvolili najlepšiu jedenástku V. ligy Stred Čítajte

Bol to veľmi špecifický deň, pretože cez polčas sa v Solčanoch spustil veľký lejak a dokonca druhý polčas začal o pätnásť minút neskôr. Terén bol veľmi ťažký a v podstate som sa snažil len nakopnúť loptu pre útočníka. Všetko to bolo dielom náhody – na ťažkom teréne sa lopta nepredvídateľne odrazila a skončila za brankárom hostí. Bol náhodný gól. Samozrejme, že ma to aj niečo stálo, a tak som spoluhráčom do kabíny musel za vsietený gól objednať pizze.

Ako trávite tieto dni? Pripravujete sa nejako individuálne?

Som zamestnaný na úrade v Solčanoch a na starosti mám v podstate celý športový areál. Po práci si však chodievam zabehať, predsa len sa musím udržiavať vo forme.

Tréneri si vás zvolili za najlepšieho brankára jesennej časti V. ligy Stred. Ako sa pozeráte na toto ocenenie?

Nie je to iba moje ocenenie, ale je to ocenenie pre celé naše mužstvo, ktoré poctivo bránilo. Dali sme v súťaži najviac gólov, najmenej sme dostali. Je to vlastne zrkadlo našej vydarenej jesennej časti. Bohužiaľ, sezónu sme chceli ukončiť víťazstvom, no to sa nepodarí.

1. Tipy na nákupy pre školáka, ktoré by ste mali stihnúť ešte dnes
  2. Stráviť dovolenku na juhu Čiech môžete tento rok výhodnejšie!
  3. Je lepšie vyberať zásnubný prsteň vo dvojici, alebo tajne?
  4. Poznáte v Banskej Štiavnici aj tieto miesta?
  5. Krížovkársky magazín Lišiak opäť v denníku SME
  6. Mimoriadna akcia: K ročnému online predplatnému kávovar zdarma
  7. Reportáž: Ako sa rodí kvalitné slovenské jahňacie mäso
  8. Desať chorvátskych hotelov v obľúbených letoviskách Slovákov
  9. Kedysi to bolo sídlo nerestí, dnes sa tam chodia študenti učiť
  10. Kde dovolenkujú Slováci v čase korony?
  2. Štartuje projekt Futbal v meste
  3. Mio Pilot: moderní navigace s bezplatnými aktualizacemi
  5. Stráviť dovolenku na juhu Čiech môžete tento rok výhodnejšie!
  6. Je lepšie vyberať zásnubný prsteň vo dvojici, alebo tajne?

Lukostrelci mali akciu

Lukostrelecký klub Topoľ zorganizoval v prvý augustový deň druhý ročník Podhradskej halapartne.

Lukostrelci súťažili v priestoroch Topoľčianskeho hradu.

Po štyroch rokoch reklamácií opravia lávku

Pracovníkov však hnevajú cyklisti.

Na pohár zabudli, doma porazili Lapáš

Kastelovič strelil svoj prvý gól v majstrovskom zápase za Solčany.

Jakub Kastelovič (vpravo) v súboji o loptu v pohárovom zápase proti Tovarníkom (0:2).