V priestoroch šatní zrealizovali funkcionári FK Tempo vitrínu, v ktorej sa návštevníci bližšie dozvedia o velikánoch partizánskeho futbalu.
„Vitrínu s historickými futbalovými artefaktami nášho klubu sme si vytvorili vo vlastnej réžii s tým, že sme sa pred dvomi rokmi zapojili do projektu Komunitného participatívneho rozpočtu mesta Partizánske, kde sme boli úspešní a vďaka tomu sme mohli vytvoriť celú stavebnú časť,“ povedal nám na úvod predseda FK Tempo Partizánske Vladimír Karásek, ktorý je zároveň aj viceprimátorom mesta Partizánske.
Prvé fotografie Jokla i Geletu

Fanúšikovia vo vitríne uvidia unikátny stroj, ktorý sa používal na opravu kopačiek, kožené lopty, kopačky, písací stroj na zápis o stretnutí, vzácne dresy, získané poháre za víťazstvá. Samozrejme, medzi exponátmi nechýbajú ani prvé fotografie velikánov futbalu v Partizánskom - Karola Jokla a Jána Geletu. „Chceli sme všetkým našim priaznivcom a návštevníkom pripomenúť bohatú históriu nášho klubu, ktorý tento rok oslávi 80. výročie založenia. K tomu chceme ešte pripraviť, a vložiť do vitríny, krátky popis histórie vzniku nášho klubu a vďaka nej aj pripomenúť najvýraznejšie osobnosti, ktoré boli súčasťou nášho futbalového klubu,“ dodal Vladimír Karásek: „Do budúcna plánujeme vitrínu dopĺňať predmetmi, ktoré sa nám podarí získať od rodín a priateľov našich úspešných odchovancov.“
Vážime si históriu
Vitrína je venovaná všetkým tým, ktorí v minulosti budovali a rozvíjali futbalový klub až do súčasnej podoby a pravdaže aj všetkým návštevníkom, ktorí zavítajú na futbalový štadión do Partizánskeho. „Veď ako sa hovorí stará múdrosť: „Kto nepozná minulosť, nepochopí budúcnosť.“ A my si veľmi vážime históriu nášho klubu a svojou prácou chceme na ňu nadviazať. Náš klub bol dlhé roky typický tým, že vychovával veľké množstvo talentovaných hráčov, ktorí úspešne reprezentovali náš klub, mesto a našu krajinu aj v zahraničí a zároveň naši odchovanci tvoria základ nášho družstva v kategórii mužov. A my chceme ísť opäť touto cestou.“
Nápad Jozefa Jakubíka

Tento nápad skrsol v hlave Jozefa Jakubíka, ktorý je športovo-technický riaditeľ klubu. „Jožko má veľkú záľubu v histórii a preto, keď nám predniesol svoj nápad vytvoriť muzeálnu časť nášho klubu, kde by sme si pripomenuli jej bohatú históriu, všetci sme s ním súhlasili. Predniesol nám svoju predstavu a potom sme spoločnými silami vytvorili náš spoločný projekt. Veríme, že sa návštevníkom nášho klubu bude páčiť:),“ dodal predseda futbalového klubu.