Nedeľa, 29. január, 2023 | Meniny má Gašpar

Postup Jacovciam vystrieľal Beňo s Okšom

Hostia boli lepším mužstvom, Dolné Vestenice však zahodili aj nemožné.

Kristián Beňo sa prvú hodinu zápasu na ihrisku iba hľadal, potom sa však dvomi gólmi postaral o vyradenie Dolných Vesteníc. Kristián Beňo sa prvú hodinu zápasu na ihrisku iba hľadal, potom sa však dvomi gólmi postaral o vyradenie Dolných Vesteníc. (Zdroj: Jaro Šupa)
SkryťVypnúť reklamu

Jacovce – D. Vestenice 3:1 (0:0)

Prečítajte si tiež Adrián Candrák: „Mrzia tri lacné góly.“ Čítajte

„Futbal nemá logiku“ – povedali si fanúšikovia v Jacovciach po záverečnom hvizde. Štvrtoligista z Dolných Vesteníc zahodil aj nemožné a napokon z Jacoviec odišiel s prehrou 3:1. Hosťom patril úvodný polčas, dve gólové hlavičky Šlabjara šli tesne mimo. Prekopov pokus tiež presvišťal len tesne vedľa a pokusu Lásky chýbali milimetre. Domáci si v podstate do 60. minúty nedokázali vypracovať vážnejšiu gólovú príležitosť.

Súvisiaci článok Glos: „Pred sezónou nás ľudia odpisovali.“ Čítajte

Aj vstup do druhého polčasu patril hosťom, smoliar Šlabjar v čistej šanci nenamieril presne. A po tejto šanci sa v Jacovciach začali diať zaujímavé veci. Po prehranom súboji hosťujúceho hráča v strede poľa vytiahol loptu po krídle kapitán Bajzík a po rýchlom brejku otvára skóre dovtedy na ihrisku neviditeľný Beňo – 1:0. Hostia kontrolovali takmer okamžite, ale lopta len o milimetre míňa pravú žrď. Domáci sa po druhýkrát pred brankára hostí dostali v 73. minúte a nemastný – neslaný pokus Okšu prekvapujúco preletel cez ruky hosťujúceho brankára – 2:0. Ani druhý gól hostí nezlomil, tí triafajú v dobrej šanci brvno. No v 80. minúte skvele zapracoval Michalec, loptu priťukol Bajzíkovi, ktorý si zopakoval gólovú asistenciu zo 63. minúty a Beňo svojim druhým gólom zvýšil už na 3:0. Síce ešte Prekop hlavou znížil na 3:1, ale ďalšími dvomi výbornými zákrokmi domáceho Glosa zhasli všetky hosťujúce nádeje na postup.

Prečítajte si tiež V okrese končí prvé mužstvo Čítajte

V zápase, kde boli hostia lepším mužstvom, sa z postupu do tretieho kola tešia Jacovce. Tie v Slovenskom pohári už dvakrát hostili Spartak Trnava, teraz do Jacoviec príde druholigová Podbrezová, ktorá v utorok vyhrala v Tovarníkoch 5:0.

Góly: 63. a 80. K. Beňo, 73. P. Okša - 84. R. Prekop, R: Jakub Hybský, 280 divákov. TJ DRUŽSTEVNÍK: J. Glos - L. Zigo, K. Beňo (90. M. Hudok), Dávid Chrenko, J. Ondrka, D. Bajzík, M. Michalec (82. T. Krahulík), D. Cikatricis, O. Kotrúch (46. P. Okša), T. Štefkovič (46. M. Lacika), Marek Chrenko. VEGUM: Š. Stručka - P. Košík, M. Belanec, A. Hološka, J. Dávid Melis (73. M. Sochora), R. Prekop, D. Šlabjar (78. R. Žember), V. Láska, T. Olej, S. Stovička, A. Hlinka