Nedeľa, 17. október, 2021 | Meniny má HedvigaKrížovkyKrížovky

Proti Slovanu vyhrali prvú tretinu+FOTO

Zverenci Ľubomíra Hurtaja obetavo bojovali, do zápasu vložili srdiečka a proti jasnému favoritovi stretnutia podali dobrý výkon.

Kanaďan Brendan O´Donnell vyrovnáva po chybe domácej obrany strelou do prázdnej bránky na priebežných 2:2. Kanaďan Brendan O´Donnell vyrovnáva po chybe domácej obrany strelou do prázdnej bránky na priebežných 2:2. (Zdroj: Jaro Šupa)

Topoľčany – Slovan Bratislava 2:5 (2:0, 0:3, 0:2)

Prečítajte si tiež Cez leto spolu trénujú, zajtra budú rivalmi. Švagrovci si skrížia hokejky v Topoľčanoch Čítajte

Hostia sa v prvej tretine prispôsobili domácim a tí vycítili šancu. Po dvoch využitých presilovkách sa do kabín odchádzalo za prekvapujúceho, ale zaslúženého, stavu 2:0 pre domácich. Druhú tretinu odštartovala nastrelená tyčka hosťujúcej bránky Novákom a potom už Slovan prepol na vyššie obrátky. To už v bránke hostí ale nestal Noskovič, ktorého cez prvú pauzu vymenil Durný. Skúsení hosťujúci hráči dokonale využili každé drobné zaváhanie domácich zadákov a do 33. minúty otočili stav stretnutia na 2:3. V záverečnej tretine sa šance striedali opäť na oboch stranách, hostia pridali po pekných akciách ďalšie dva góly. Síce domáci prehrali, ale podali sympatický výkon. Zaslúžene im tak fanúšikovia po konečnom hvizde zatlieskali.

Góly: 7. M. Kluka, 17. J. Tomčák – 26. J. Sukeľ, 30. B. O´Donnell, 33. M. Sersen, 51. S. Buček, 56. B. Ranford. HC: Halo – Mihalko, Novák, Bulák, Škápik, Vyskoč, Bystričan, Hlinka, A. Gergel – Minárik, Kalináč, Jurák – Nemček, Tomčák, Kluka – Danišovský, Laššo, D. Gergel – Martiška, Hvizdoš, Kováč, tréner Ľ. Hurtaj. SLOVAN: Noskovič (21. Durný) – Bačík, Sersen, Štajnoch, Meszároš, Valach, Maier, Alisauskas, Beňo – O´Donnell, Petráš, Ranford – Studenič, Kytnár, Sukeľ – Lepskii, Bortňák, Buček – Jendek, Mráz, Kundrik, tréner Roman Stantien.

Povedali po zápase:

Prečítajte si tiež Zrekonštruujú cestu z Nemčíc do Štitár Čítajte

Ľubomír Hurtaj (tréner Topoľčian): So zápasom sme spokojní, pretože sme mali menšie obavy. Naposledy sme od Trenčína inkasovali deväť gólov, teraz sme hostili Slovan. Báli sme sa, že keby sme aj v druhom zápase po sebe vysoko prehrali, tak by to s mužstvom pred ligou istotne zamávalo. Prvá tretina však z našej strany bola veľmi dobrá, samozrejme, potom Slovan zapol na vyšší level. Škoda druhého inkasovaného gólu, kedy sme súperovi nahrali na gól. Tretí gól bol diskutabilný, pretože si nemyslím, že nášmu vylúčeniu predchádzal faul nášho hráča. Kvalita na strane Slovana bola vidieť, ale my sme odohrali veľmi dobrý zápas. Škoda len, že do hľadiska sa dostal len obmedzený počet divákov, pretože istotne by bol zaplnený celý štadión. Som rád, že chalani bojovali a verím, že si niečo istotne z tohto zápasu prenesieme aj do ligy. Vo štvrtok nás čaká odveta. Teraz sa rýchlo musíme skonsolidovať, aby sme odohrali opäť dobrý zápas. Nemôžeme si spraviť hanbu. Navyše zápas so Slovanom bude náš posledný pred štartom nového súťažného ročníka, takže ťažšieho súpera v generálke sme si vybrať ani nemohli.

Roman Stantien (tréner Slovana): Domáci odohrali dobrý zápas, mali perfektne nasadenie a dobre hrali aj presilové hry. V prvých dvoch tretinách si myslím, že domáci nám v rovnovážnom stave boli rovnocenným súperom. Nám nevyšiel začiatok zápasu, kedy domáci zahrali výborne obe presilovky a šli do dvojgólového vedenia. Chlapci zistili, že aj papierovo slabší súper niečo z hokeja vie, a v kabíne sme ich preto museli dostať naspäť do obrazu. Už druhá tretina bola z našej strany lepšia. Musíme si však vždy uvedomovať, že pokiaľ v športe neurobíte všetko tak ako máte, tak sa vám to vráti. Som rád, že chlapci si to po prvej tretine uvedomili a od druhej tretiny zabrali. Pripísali sme si na konto povinnú výhru.