V Košiciach vymrzli a pripísali si prehru

Topoľčianski hádzanári ťahajú šnúru prehier, navyše v košickej hale bola poriadna kosa.

(Zdroj: Archív Jaro Šupa)

Košice Crows – Topoľčany 35:27 (16:14)

Prečítajte si tiež V meste plánujú zdieľané bicykle Čítajte

HK AGRO: A. Králik, Javorček, Šmalo, Petruš, Kováč 5, Valent 1/1, Halo, J. Tóth 3, Vanek 4, O. Tóth, Filipeje 9, Valko 1, Kober 1, Majerník 3, Pacoň, tréner D. Jakubička.

Slovo po zápase: Dezider Jakubička (tréner): Prvé polčasy zápasov pomerne zvládame, držíme sa súpera o dva – tri góly a vieme si vypracovať aj pekné akcie. Príde však prestávka a naše druhopolčasové päťminútové zaváhania sa nám opakujú ako som už hovoril i viackrát v predchádzajúcich hodnoteniach. Druhé polčasy nezvládame, nepremieňame vyložené šance, robíme technické chyby a súper nám odskočí na sedem – osem gólov, a potom sa zápas už iba dohráva. Keby sa to dialo v samých záveroch zápasoch, tak by som si myslel, že kondične odchádzame. Ale v tomto zápase sa nám to stalo od 33. do 38. minúty, v tom predchádzajúcom zasa od 44. do 50. minúty... Neviem si vysvetliť, čím je to spôsobené – či veľkou snahou alebo stratou koncentrácie – nad týmto sa stále zamýšľam. Nie je to však iba náš problém. Pár rokov dozadu som obdivoval výkony mladých talentovaných hráčov Metalurgu Skopje, kde toto družstvo vydržalo pohromade iba rok. Všetko to boli hráči od 18 do 23 rokov, ktorí hrali Ligu majstrov, vzhľadom na ich vek klobúk dolu. Aj u nich bol tento problém – taktiež nezvládali určité úseky v druhých polčasoch. Samozrejme, chýbajú nám skúsenosti a na to potrebujeme čas. Opäť sme nenastúpili v kompletnom zložení a v hale bola navyše zima, čo som tiež už dlho nezažil. Azda naposledy v deväťdesiatych rokoch v Piešťanoch, kde sa hralo v nafukovacej hale.