Sobota, 27. február, 2021 | Meniny má AlexanderKrížovkyKrížovky

Vonku vyhrali dva zápasy, prišli štyria noví hráči

Topoľčianski hokejisti sa posilnili o štvoricu hráčov zo Slovana Bratislava. Tí prichádzajú na striedavý štart.

V Trnave sa do bránky Topoľčian postavil Ádam Beke.V Trnave sa do bránky Topoľčian postavil Ádam Beke. (Zdroj: Thomas Bartos)
Prečítajte si tiež V Ludaniciach sa páchateľ vlámal do domu. Čo si odniesol? Čítajte

Hokejisti Topoľčian sa pred stredajším zápasom v Trnave posilnili o štvoricu hráčov. Do tímu pribudli dvaja juniorskí brankári Ádam Beke a Richard Noskovič a tiež dvaja juniorskí hráči - útočník Michal Jasenec a obranca Michal Beňo. Všetci štyria hráči sú v Topoľčanoch na striedavom štarte z tímu HC Slovan Bratislava. „Veľké zásahy sme do mužstva už nechceli robiť, i keď je pravdou, že sme mali záujem o brankára Kompasa z Levíc, ale Levice za neho pýtali až príliš veľkú čiastku. Máme len dvoch brankárov, už počas sezóny sa nám stalo, že Halo ochorel a zostali sme len s jedným brankárom. Aj preto sme boli nútení zohnať ďalšieho gólmana. Dohodli sme sa so Slovanom Bratislava na striedavom štarte a do Topoľčian tak prichádzajú dvaja brankári, jeden obranca a jeden útočník,“ hovorí Ľubomír Hurtaj, tréner Topoľčian.

Na striedavý štart

Brankár Beke si v drese Topoľčian užil už i víťazný debut, keď v stredu vyhrali Topoľčany na ľade Trnavy 2:1. „Play-off bude náročné a nikdy neviete, koľko hráčov budete mať k dispozícii. Preto sme volili príchod týchto chalanov na striedavý štart. Beke už v Trnave podal veľmi dobrý výkon a v skvelom svetle sa v Trnave ukázal i obranca Beňo, ktorý výborne zapadol i do prvej formácie v zápase v Dubnici. Bohužiaľ, proti Skalici s ním už počítať nemôžeme, pretože v nedeľu odohrá zápas v drese Slovana.“

Vydreté víťazstvo

Trnava – Topoľčany 1:2 (0:1, 0:0, 1:1)

Góly: 44. D. Kohút – 8. a 57. R. Varga. HC: Beke – Bulák, Novák, Korím, Škápik, Stránsky, Pätoprstý, A. Gergel, Beňo – Jurák, Kalináč, Varga – Danišovský, Lušňák, Bečka – Pätoprstý, Tomčák, Šimun – D. Gergel, Kováč, Laššo, tréner Ľ. Hurtaj.

Dôležité tri body

Dubnica – Topoľčany 2:3 (1:1, 0:1, 1:1)

Góly: 7. Š. Beták, 58. Chatrnúch – 5. D. Stránský, 34. a 48. R. Varga. HC: Halo – Novák, Beňo, Korím, Škápik, Bystričan, Stránský, Bulák, Gaťár – Jurák, Kalináč, Varga – Kluka, Lušňák, Tomčák – Danišovský, Bečka, Šimun – Kováč, Laššo, D. Gergel, tréner Ľ. Hurtaj.

Prečítajte si tiež Sobotné testovanie: Viaceré obce hlásia nulu Čítajte

„Do Dubnice sme išli s jasným cieľom – zabodovať a najlepšie za tri body. Podriadili sme k tomu všetko, pretože Dubnica je tesne za nami a navyše má ešte o dva zápasy menej. Našou ambíciou je pokúsiť sa zabojovať o druhé – tretie miesto, a preto sme potrebovali vyhrať,“ povedal po stretnutí tréner Topoľčian Ľubomír Hurtaj.

Topoľčany sa síce už v 5. minúte ujali vedenia, domáca Dubnica v 7. minúte vyrovnala na 1:1. „Začiatok zápasu nám vyšiel, ale inkasovali sme nešťastný gól na 1:1. Druhá tretina z našej strany nebola až taká dobrá, určite si našu hru predstavujem inak. Súper nás zatlačil, veľmi dobre bránil a domáci hráči dobre blokovali naše strely. V oslabení sa nám podarilo ujsť a šli sme opäť do vedenia. V tretej tretine sa nám podarilo zvýšiť vedenie na rozdiel dvoch gólov, ale škoda záveru, kedy sme domácim dovolili zápas zdramatizovať. Dubnica sa nedostávala do veľkých šancí, ale po zbytočnom našom faule sme domácim darovali presilovku a po dorážke, kedy domáci odvolali i brankára, sme inkasovali gól na 3:2. Našťastie sme ten tesný náskok už udržali a som rád, že sme tento náročný zápas dokázali vyhrať za tri body. Tabuľka je veľmi vyrovnaná, ak chceme pomýšľať na druhé – tretie miesto, musíme vo zvyšných zápasoch bodovať naplno. Každý jeden bod je dôležitý.“

1. Maldivy, Emiráty, Egypt z Bratislavy aj s poistením liečby COVID
  2. Žabka expanduje na západe krajiny, hľadá nadšených podnikateľov
  3. 5 najčastejších dôvodov, pre ktoré sa v noci budíme
  4. Petit Press a RegioMedia rozbiehajú spoločný predaj v regiónoch
  5. Volkswagen Tiguan: takto by malo vyzerať rodinné auto!
  6. V sobotu do bezpečného Ománu so zľavou 486 eur
  7. Geis pomáha zvládať komplikácie v cezhraničnej preprave
  8. Dovolenka v Egypte: Vyskúšali sme, ako sa aktuálne cestuje
  9. Online zľavy: Viete, kde ich vyhľadať?
  10. Šanca pre mladé talenty
  1. O2: Mentálne zdravie zamestnancov je pre nás veľkou prioritou
  2. Maldivy, Emiráty, Egypt z Bratislavy aj s poistením liečby COVID
  3. Varso Tower od HB Reavis je najvyššou budovou v EÚ
  4. Dáma s pávím pierkom
  5. Slovensko zasiahla vlna nárastu dopytu po produktoch na kĺby!
  6. Spoznajte Olomouc – univerzitné mesto a svoju budúcnosť
  7. Získaj náskok pred štartom
  8. 2. ročník Social Awards Slovakia prichádza
  9. MetLife spustila online nahlasovanie poistných udalostí
  10. Minulý rok boli v priemere ukradnuté takmer tri autá denne