Na žiakov čakali zmodernizované učebne pre výučbu prírodovedných a technických predmetov. Projekt je financovaný Európskou úniou.
Modernizácia v štyroch školách
Na ZŠ Partizánska majú starší žiaci až 2 hodiny fyziky za týždeň, preto modernizácia fyzikálnej učebne bola viac než vítaná. Po rekonštrukcii priestorov je učebňa vybavená novým funkčným interiérovým zariadením a interaktívnou tabuľou. K výučbe budú môcť využiť nové sady elektromagnetických či termodynamických súprav vrátane meracích senzorov napr. žiarovky, magnetické strelky, teplomery, senzory prúdu, napätia, zvuku a rôzny materiál na fyzikálne pokusy.

Vo vynovenej miestnosti biologicko-chemickej učebne na ZŠ Školská vás privíta kostra človeka. Je jedným z anatomických modelov, pomocou ktorých sa žiaci zoznámia so stavbou ľudského tela. Na nových modeloch si budú vysvetľovať z čoho sa skladá oko, ucho, koža, srdce, lebka či mozog.
Z anatomických, zoologických a botanických modelov sa rovnako tešia i v novej biologicko-chemickej učebni v ZŠ Gorazdova. Od modelov buniek, kvetu repky, plod čerešne až po zložitejšie telo ryby, žaby či holuba.
Učebne na oboch školách disponujú novými mikroskopmi a laboratórnym vybavením, interaktívnou tabuľou, nástennými tabuľami na spoznávanie živých i neživých prírodnín, novými pracovnými stolmi a stoličkami. Dôležitou a vzácnou pomôckou je resuscitačná figurína, vďaka ktorej si budú môcť žiaci natrénovať podávanie prvej pomoci.
Na ZŠ J. A. Komenského budú rozvíjať manuálne zručnosti žiakov v zrenovovanej polytechnickej učebni. Vo vynovených priestoroch osadili funkčné pracovné stoly s prívodom elektriny. Každý stôl bude disponovať zverákom a pre žiakov sú k dispozícii nové pracovné sady na obrábanie dreva a kovu, pílenie, brúsenie či vŕtanie. K vybaveniu patrí ručné i akumulátorové náradie, meradlá, náradie na elektroniku a mnohé iné.

Získali nenávratný finančný príspevok
Riaditelia škôl a učitelia potvrdili, že názorné a pestré učenie, možnosť vyskúšať si a zažiť, prispieva k lepšiemu pochopeniu učiva. Zároveň dúfajú, že žiaci si odnesú zážitok z poznávania a vybudujú pozitívny vzťah k prírodným vedám a manuálnym zručnostiam.
Mesto Bánovce nad Bebravou ako zriaďovateľ základných škôl získalo nenávratný finančný príspevok na vybudovanie a zlepšenie technického vybavenia odborných učební v rámci Integrovaného regionálneho operačného programu (IROP). Projekt zahŕňal rekonštrukciu jestvujúcich priestorov vrátane zabezpečenia bezbariérového vstupu, interiérové vybavenie a nákup didaktických pomôcok.