Prvý vznik hasičského zboru v Nevericiach nie je presne známy, pretože kronika obce sa počas druhej svetovej vojny stratila.
Keďže do roku 1919 bolo v obci až šesť šľachtických kúrií, vrátane Pustého Chotára a domy boli stavané z hlinených a pálených tehál, prípadné požiare hasili za pomoci ľudí vlastnými prostriedkami.
Založenie hasičského zboru
Až po rozpade Rakúsko – Uhorska, keď bola pôda rozdelená pre novodobých gazdov, sa javila potreba založenia hasičského zboru v obci Neverice, Bohatší gazdovia sa v júni 1929 spoločne dohodli na založení Dobrovoľníckeho hasičského zboru v Nevericiach.

Prvým predsedom aj veliteľom v jednej osobe bol Viliam Višňovský. Bol ozajstným veliteľom, veď meral 207 cm. Na prvú striekačku sa čiastočne zložili členovia, veliteľov brat ju doniesol z Viedne, kde v tom čase pracoval. Bola to ručná štvorkolesová striekačka ťahaná koňmi, ktorá sa zachovala až dodnes.
Pomoc pri zásahoch a úspechy v súťažiach
Činnosť hasičského zboru bola utlmená druhou svetovou vojnou a obnovený dobrovoľný zbor si začal písať svoju činnosť v novodobých dejinách. Popri svojej hlavnej povinnosti hasenia požiarov a pomoci pri povodniach sa zbor pravidelne zúčastňoval rôznych súťaží, odkiaľ si priniesol aj ocenenia.
Najväčší úspech však dosiahli dorastenky v roku 2001, keď sa stali majsterkami okresu a v kraji sa umiestnili na treťom mieste. V tom čase dobré výsledky dosahovali aj muži a dorastenci. Škoda len, že potom nastal veľký útlm, ba hrozilo až ukončenie činnosti DHZ Neverice.
Rekonštrukcia hasičskej zbrojnice
Vďaka Ľudovítovi Bugárovi a bývalému starostovi Eduardovi Kajabovi sa DHZ znovu pozdvihla a dosahuje dobré výsledky vo svojej činnosti aj dnes.
V jeseni 2018 sa začalo s prístavbou novej časti hasičskej zbrojnice, ktorá by mala slúžiť pre protipovodňový vozík a obecný traktor, ktorý sa tiež využíva pri zásahoch a cvičeniach.
Rekonštrukciou hasičskej zbrojnice získajú dobrovoľní hasiči dôstojný stánok pre uloženie techniky a priestory pre odbornú prípravu.

Autor: DHZ Neverice