TOPOĽČANY. Tajné hlasovanie vo voľbách neplatí pre všetkých. Zrakovo, či zdravotne postihnutí občania, ktorí nedokážu odovzdať svoj hlas samostatne, museli počas parlamentných volieb vložiť svoju dôveru do rúk asistentom.

Svoje volebné právo si v sobotu uplatnil i nevidiaci masér a športovec Andrej Farkaš z Topoľčian. Pravidelne sa zúčastňuje na súťažiach v silovom trojboji i bežeckých pretekov.
O zrak prišiel úplne kvôli zákernej chorobe. Cukrovkou trpí od svojich piatich rokov. Volebnú miestnosť navštívil v priebehu obeda v sprievode svojho vodiaceho psa Roba i mestskej polície.
V článku sa dočítate:
- či mal niekde problémy s prítomnosťou vodiaceho psa,
- kto pri voľbách asistovať zrakovo či zdravotne znevýhodneným nesmie,
- čo mu pomohlo pri rozhodovaní vo voľbách?
Dôveru vložil do rúk polície
Napriek tomu, že podmienku tajného hlasovania, o ktorom hovorí ústava, nie je v takomto prípade možné dodržať, policajtom plne dôveruje. "Máte istotu, že keď ide s vami hliadka, tak vás nemôžu oklamať, musia byť dôveryhodní," hovorí Farkaš.
Verí, že krúžkovali na základe jeho pokynov. Pri voľbách mu neasistovali po prvýkrát. Oceňuje, že mu vychádzajú v ústrety a sú ochotní poskytnúť pomoc vždy, keď čokoľvek potrebuje.