Zvrat za sedemdesiatštyri sekúnd

25. kolo
Trnava - Topoľčany 2:4 (0:3, 0:1, 2:0), 48. Krčula, 58. Prokop - 14. Budoš, 17. O. Lauko, 18. Kabát, 33. Hurtaj. Topoľčianski hokejisti potvrdili na ľade Trnavy úlohu favorita a vyhrali. Skóre stretnutia otvoril Budoš, ktorý využil presilovú hru svojho mužstva. Už o tri minúty bol rozdiel dvojgólový, keď presne mieril O. Lauko. Zaskočení domáci hráči vzápätí inkasovali už o minútu z hokejky Kabáta a o zápase bolo prakticky rozhdonuté. Hráči HC VTJ tak vyhrali prvú tretinu presvedčivo 3:0. V druhej časti nastalo čiastočne poľavenie. Napriek tomu v polovici zápasu zvyšoval vedenie Topoľčian Hurtaj. Do konca druhej tretiny diváci viac gólov nevideli, a tak po štyridsiatich minútach hostia viedli 4:0. V záverečnej tretine domáci hráči zlepšili svoju hru. Hostia doplácali na nekoncentrovanosť vylúčovaním. Z troch vylúčení domáci dokázali využiť až dve, čím čiastočne upravili skóre stretnutia. Po druhom góle domácim však už nezostalo viac síl na zdramatizovanie stretnutia, a tak si hráči Topoľčian po priemernom výkone odviezli z Trnavy cenné tri body za víťazstvo. Hráči Topoľčian už dosiahli štvrtú výhru v rade za sebou na ľadoch súperov. Strely 27:38, vylúčenia: 6:6, presilovky: 2:1, oslabenia: 0:0, 127 divákov. HC VTJ: M. Ďatelinka - Guričan, Malinka, Kutňanský, Huba, I. Ďatelinka, Kabát, Nekoranec, Zelený - Budoš, Hurtaj, Šmotlák - Gális, Káčer, Klačanský - Božik, O. Lauko, Králik - Náhlik, R. Varga, Bosák. Tréneri: M. Paulovič, M. Fleischer.
SLOVO PO ZÁPASE: M. Fleischer (tréner): Celý zápas sme mali prevahu. Trošku hráči poľavili na konci druhej tretiny, ale už sme viedli 4:0. V záverečnej tretine sme pykali po zbytočných vylúčeniach, keď nám domáci hráči strelili dva góly. Od tejto chvíle sme domácich do viac príležitosti nepustili a kontrolovali sme hru. Zaslúžené sme vyhrali.
26. kolo
Topoľčany - Prešov 5:2 (0:0, 3:2, 2:0), 28. Šmotlák, 29. Guričan, 30. Náhlik, 42. Gális, 46. Káčer - 24. Kyseľa, 27. Žec. Začiatok stretnutia patril hosťujúcim hráčom, ktorí svojou aktivitou zaskočili domácich. Hráči Topoľčian sa v útočnej hre trápili a nedokázali si vypracovať väčšiu gólovú príležitosť. O nič lepšie na tom neboli ani hráči Prešova, ktorých strelecké pokusy končili na M. Ďatelinkovi. V závere prvej časti hrali domáci hráči prvú presilovku v zápase, no šance Klačanského, či O. Lauka zostali nevyužité. Ani začiatok druhej tretiny nebol z pohľadu HC VTJ zlepšením. Hneď po štyroch minútach sa presadili hosťujúci hráči a išli do vedenia. Už o tri minúty bol rozdiel dvojgólový a zdalo sa, že Topoľčany zaknihujú prekvapujúcu prehru na domácom ľade. V 28. min. sa domácim naskytla presilovka o jedného muža, ktorú dokázali zúžitkovať, keď Šmotlákova strela spoza bránky si brankár Filo vrazil do vlastnej siete. Už o pár sekúnd bolo vyrovnané, keď Guričan nechytateľnou strelou do vinkla vrátil domácich do zápasu. Ubehlo presne tridsať sekúnd a domáci išli po prvýkrát do vedenia, keď Náhlik zúžitkoval presnú prihrávku Kutňanského. Domáci tak v rozpätí 74 sekúnd dokázali otočiť skóre stretnutia z 0:2 na 3:2. Od tejto chvíle sa hra Topoľčian zlepšila a bolo vidieť, hoci ďalšie góly prišli až v záverečnej časti. V 41. min. sa presadil Gális, keď dorazil puk do prázdnej brány. Domáci hráči aj naďalej pokračovali v tlaku. Už o štyri minúty piaty gól pridal Káčer, keď strelou do odkrytého priestoru postil vedenie na 5:2 a zároveň vyhnal brankára Fila z bránky. V závere sa šance rodili len sporadicky, no najmä M. Ďatelinka výbornými zákrokmi už neinkasoval. Topoľčany zaslúžene vyhrali, keď sa preukázala herná vyspelosť a zohranosť mužstva. Strely 35:40, vylúčenia: 3:4, presilovky: 1:0, oslabenia: 0:0, 525 divákov. HC VTJ: M. Ďatelinka - I. Ďatelinka, Kutňanský, Guričan, Malinka, Nekoranec, Kabát, Huba, Zelený - Božik, Králik, O. Lauko - Šmotlák, Hurtaj, Budoš - Klačanský, Káčer, Gális - Bosák, R. Varga, Náhlik. Tréneri M. Paulovič, M. Fleischer.
SLOVO PO ZÁPASE: M. Paulovič (tréner): Hráči Prešova na nás vyrukovali s tvrdou hrou, čo nás prekvapilo. V druhej časti sme hru vyrovnali, no po dvoch chybách sme prehrávali. Potom sme však hru zredukovali na tri útoky a zvrátili sme zápas. V poslednej tretine sme strelili veľmi dôležitý štvrtý gól. V závere sme umnou hrou už hosti do ničoho vážnejšieho nepustili.
Ost. výsledky 25. kola: Banská Bystrica - Levice 4:0 (1:0, 1:0, 2:0), 14. Macejka, 39. a 49. Dian, 48. Šimcík. Považská Bystrica - Spišská Nová Ves 4:2 (1:1, 1:0, 2:1), 18. Kiška, 39. M. Stráňovský, 51. Mrena, 58. Zaťko - 1. Kristian, 44. Muranský. Pieštany - Humenné 3:2 po samostatných nájazdoch (1:0, 1:1, 0:1 - 0:0, 1:0), 13. R. Kolník, 22. H. Ručkay, rozhodujúci samostatný nájazd J. Ručkay - 36. Sekula, 58. Marcinko. Prešov - Senica 0:5 (0:2, 0:3, 0:0), 1. a 5. Š. Rusnák, 22. Groma, 30. Krišák, 39. E. Šimek. Trebišov - Prievidza 2:6 (1:3, 1:3, 0:0), 3. Kachnic, 37. Uličný - 5. Raček, 12. a 24. Smrek, 13. Vígh, 25. Mucha, 31. Zachar. Ost. výsledky 26. kola: Levice - Trnava 1:5 (1:0, 0:1, 0:4), 19. Pupák - 33. Rumpel, 44. Holovic, 45. Lenár, 48. Polcík, 52. Bilanovic. Humenné - Spišská Nová Ves 7:1 (3:1, 2:0, 2:0), 16. a 26. N. Leitner, 4. Mižák, 12. Kall, 25. Karcák, 53. Sekula, 60. Petrovic - 2. Koky. Piešťany - Trebišov 5:0 (2:0, 2:0, 1:0), 4. Haring, 11. Bucka, 23. a 40. Ucen, 42. J. Ruckay. Prievidza - Banská Bystrica 0:3 (0:1, 0:1, 0:1), 13. Krúpa, 35. Ondruška, 51. Macejka.Senica - Považská Bystrica 6:3 (2:0, 2:2, 2:1), 52. a 54. Štepanovský, 5. M. Hrtús, 15. Kadraba, 32. Š. Rusnák, 39. Groma - 25. Lelkeš, 27. Šafárik, 53. Sikorcin.
12. Levice 26 3 2 1 20 50:110 14
Ďalší program: 27. kolo – utorok 6. decembra o 17 h.: Trebišov – Humenné, B. Bystrica – Piešťany, Trnava – Prievidza, Prešov – Levice, P. Bystrica – Topoľčany, Sp. Nová Ves – Senica; 28. kolo – piatok 9. decembra o 17 h.: Humenné – Senica, Topoľčany – Sp. Nová Ves, Levice – P. Bystrica, Prievidza – Prešov, Piešťany – Trnava, Trebišov – B. Bystrica.