Martin je mladý muž – športovec. Nevie, čo je to premiestňovať sa z miesta na miesto „po vlastných“, pretože mu to jeho zdravotný stav neumožňuje, nikdy neumožnil a zrejme ani neumožní. Ako každý mladý človek ani on nechce byť odkázaný na pomoc druhých, a preto vždy, keď narazí s vozíčkom na nejakú prekážku, snaží sa s ňou popasovať sám. No na topoľčiansky podchod je aj Martinovo silné odhodlanie „prikrátke“.
„Do priestorov podchodu sa ešte z jednej strany (ako sa ide od Decodomu) dostanem, lebo je tam spúšťacia plošina, no aj tá býva zvyčajne pokazená. Človek na vozíčku je teda odkázaný iba na pomoc ochotných ľudí, ako sa to stalo mne,“ prišiel nám povedať Martin.
Vo vyjadrení kompetentných z Mestkého úradu v Topoľčanoch stálo - V rámci podchodu pod autobusovou a železničnou stanicou mesto vybudovalo plošiny pre imobilných občanov. Jedna sa nachádza smerom od Decodomu, druhá od Rozvoja. Podchod je teda prepojený a prechod z jednej strany na druhú umožnený i nemobilným občanom.
Obe plošiny napriek tomu, že v minulosti neboli využívané, sú udržiavané a v užívaniaschopnom technickom stave. Vykonávame v zmysle platných predpisov ich pravidelné odborné prehliadky a prípadné zistené závady odstraňujeme.
V podchode sme zriadili služobňu. Pracovníci tak sledovali podchod kamerovým systémom a v prípade potreby zabezpečovali obsluhu plošín. Koncom roka 2003 sme zabezpečili prenos videosignálu z kamerového systému aj do služobne mestskej polície. Preto sme služobňu v podchode zrušili, teda plošiny nie sú fyzicky obsluhované. Na to bol vyškolený správca AS. Pri plošinách sú nápisy, na koho sa ľudia môžu v prípade potreby obrátiť. Nápisy sú však vandalmi strhávané.
Momentálne uvažujeme o tom, aby obsluhu plošín pre imobilných občanov vykonávali pracovníci mestskej polície.