Nedeľa, 16. december, 2018 | Meniny má Albína
HOKEJ – I. LIGA

V Prešove rozhodli až nájazdy

36. kolo
Topoľčany - Trnava 5:2 (1:0, 1:0, 3:2), 17. Božik, 33. a 50. O. Lauko, 53. Budoš, 57. Balážik - 41. Molnár, 47. Kadlubiak. Zápas na domácom ľade sa začal dosť divoko. Už od 1. min. mali hostia možnosť dvoch presilových hier, ktoré nevyužili. Následne sa tri presilovky naskytli aj domácemu mužstvu, a tak hlavný rozhodca Findura udelil do 10 min. až päť trestov. Topoľčany však aj napriek tomu pôsobili hokejovejším dojmom a pokúšali sa čím skôr otvoriť gólový účet stretnutia. V hosťujúcej bráne sa vyznamenával brankár Račko, ktorý postupne zneškodňoval šance Bosáka, R. Vargu a dočiahol aj na strely Hubu a Kutňanského počas presilovej hry. V 11. min. mohol otvoriť skóre Gális, no v oslabení mieril len do ľavej tyče Račkovej brány. Od 15. min. sa naskytla hráčom HC VTJ presilovka o dvoch hráčov, ktorú už dokázali využiť, keď sa presadil Božik, ktorý dorazil puk za brankárov chrbát. V druhej časti začali domáci opäť aktívnejšie, ale všetky strely končili na výborne chytajúcom brankárovi. Poistenie vedenia prišlo až 33. min., keď sa konečne po dlhšej streleckej odmlke presadil O. Lauko. Následne sa do únikov dostali Rumpel a Krčula, ale Chvojka stal na svojom mieste. Posledná tretina nezačala pre Topoľčany práve najlepšie, keď už v 20. sekunde Molnár znížil na rozdiel gólu. To domácich dostalo do mierneho kŕča, čo využili hostia v 47. min. na vyrovnanie z úniku, keď presne mieril Kadlubiak. Avšak už o tri minúty sa po druhýkrát presadil najlepší strelec Topoľčian O. Lauko a opäť dostal domácich do vedenia. V 53. min. hrali Topoľčanci ďalšiu presilovku. Hubovu strelu od modrej, na prekvapenie hosťujúceho brankára, zrazil palicou do brány Budoš. Tri minúty pred koncom sa do streleckej listiny zapísal aj obranca Balážik, ktorý ihneď pri svojom prvom štarte za mužstvo seniorov zaznamenal prvý gól, keď strelou od modrej trafil presne pomedzi betóny Račka. Hokejisti HC VTJ Topoľčany tak napriek dramatickému začiatku v tretej tretine nakoniec predsa len vybojovali tri body a upevnili si tak druhú pozíciu v tabuľke. Strely 51:29, vylúčenia: 5:6, presilovky: 2:0, oslabenia: 0:0, 398 divákov. HC VTJ: Chvojka – Guričan, Huba, Balážik, Mleziva, Kutňanský, Malinka – Šmotlák, Hurtaj, Budoš – Bosák, O. Lauko, Božik – Klačanský, Káčer, Gális - Náhlik, R. Varga, Zelený. Tréneri: M. Paulovič, M. Fleischer.
SLOVO PO ZÁPASE: M. Fleischer (tréner): Zápas, v ktorom sme mali od začiatku navrch, sme si nakoniec sami zdramatizovali, keď po našich chybách sme dovolili súperovi vyrovnať v poslednej časti na 2:2. Od tohto stavu sme znovu začali hrať a hlavne lepšie korčuľovať. A nakoniec sa nám predsa len podarilo strhnúť víťazstvo na našu stranu.
37. kolo
Prešov – Topoľčany 2:3 po samostatných nájazdoch (1:0, 1:1, 0:1 – 0:0, 0:1), 19. Troliga, 35. Pavlovský – 31. Šmotlák, 58. Náhlik, rozhodujúci samostatný nájazd Hurtaj. Topoľčany nastúpili proti Prešovu v oklieštenej zostave, keď im chýbalo pre pracovné povinnosti viacero hráčov z kádra, a preto museli vypomôcť aj hráči z Partizánskeho. Už od úvodu sa hral zaujímavý hokej v podaní oboch celkov. Do vedenia so dostali domáci až v poslednej minúte prvej tretiny, keď využili presilovku o jedného muža. Topoľčany za celú prvú tretinu vyslali len sedem striel na brankára Gubíka. V druhej časti presilovú hru využili aj hostia, a tak v 31. min. Šmotlák vyrovnal na 1:1. Tento stav však vydržal len štyri minúty a hráči Prešova išli opäť do vedenia. V 38. min. mohli hráči HC VTJ vyrovnať, no obranca Kutňanský trafil len ľavú žrď prešovskej brány. V poslednej tretine si šance vytvárali obe mužstvá, no gólu sa dočkali už len Topoľčanci, ktorým Náhlik zariadil vyrovnanie, keď z otočky prekvapil brankára Gubíka. V predĺžení boli diváci svedkami rýchleho hokeja s množstvom šancí na oboch stranách, no brankári stáli na svojich miestach. O víťazovi tak museli rozhodnúť samostatné nájazdy. Po prvých piatich sériách bol stav vyrovnaný 3:3, keď sa z topoľčianskej strany presadili Božik, Káčer a Hurtaj. V šiestej sérii sa presadil opäť Hurtaj, a keďže nasledujúci nájazd Chvojka zneškodnil, tak z dvojbodového zisku sa tešili Topoľčany. Strely 43:39, vylúčenia 6:6, presilovky 1:1, oslabenia 0:0, 380 divákov. HC VTJ: Chvojka – Guričan, Kabát, Huba, Malinka, Kutňanský, Krchňavý – Šmotlák, Hurtaj, Budoš – Náhlik, Božik, Káčer – Ďurčo, Králik, Zelený – Benko, Kováčik. Tréneri: M. Paulovič, M. Fleischer.
SLOVO PO ZÁPASE: M. Paulovič (tréner): V Prešove sme nastúpili v oklieštenej zostave, keď nám chýbalo viacero hráčov, a preto museli vypomôcť aj hráči z farmy z Partizánskeho. Podarilo sa nám vybojovať dôležité dva body na trestné strieľania. Aj v zápase sa nám podarilo vytvoriť si veľa šancí, najmä v druhom tretine, ktoré sme nepremenili. Dostali sme nešťastný gól, ale i napriek tomu sa nám podarilo napokon v závere vyrovnať. Víťazstvom v predĺžení sa nám podarilo poistiť si druhé miesto.
Ost. výsledky 36. kola: Humenné - Piešťany 4:3 po predlžení (2:1, 0:1, 1:1 - 1:0), 6. Franc, 9. Petrovič, 46. Dancsák, 68. Fabuľa - 11. J. Ručkay, 36. H. Ručkay, 60. R. Kolník. Levice – B. Bystrica 1:4 (1:3, 0:0, 0:1), 15. Bonda - 6. a 17. M. Dian, 8. M. Longauer, 50. M. Nemčok. Senica - Prešov 3:1 (1:0, 2:0, 0:1), 6. Krišák, 32. Krumpál, 39. V. Kováč - 42. Troliga. Sp. Nová Ves – Pov. Bystrica 5:1 (0:1, 4:0, 1:0), 25. a 30. Ordzovenský, 36. T. Sax, 39. Muranský, 54. Petruk - 10. Micka. Prievidza – Trebišov 5:4 (2:0, 1:2, 2:2), 13. Páleš, 18. a 23. Vígh, 47. Mucha, 53. Raček - 25. Štefanovič, 34. Kátlovský, 54. Mihaľo, 58. Dutkovič. Ost. výsledky 37. kola: Trnava - Levice 3:2 po samostatných nájazdoch (1:1, 1:1, 0:0 - 0:0, 1:0), 13. a 28. Foltín, rozhodujúci samostatný nájazd Foltín - 8. Pupák, 30. Petráš. Sp. Nová Ves - Humenné 5:4 (3:3, 0:0, 2:1), 1., 9. a 10. Hrubý, 48. Petruk, 60. Muranský - 11. Stripai, 12. Franc, 20. Riečičiar, 41. Mazúch. Trebišov - Piešťany 1:8 (0:3, 0:3, 1:2), 58. Saxun - 30. a 32. R. Filip, 6. Lipka, 10. L. Bartek, 17. J. Ručkay, 26. R. Kolník, 33. H. Ručkay, 59. Pap. B. Bystrica - Prievidza 7:1 (3:0, 1:1, 3:0), 7. a 50. Dian, 16. a 42. J. Budaj, 15. Šimčík, 36. Kleniar, 46. Macejka - 30. R. Jaško. Pov. Bystrica - Senica 3:0 (0:0, 2:0, 1:0), 29. Bujdák, 34. Baláž, 55. Sikorčin.
12. Trebišov 37 5 1 4 27 68:167 21
Ďalší program: 38. kolo – utorok 24. 1. o 17.00 h: Humenné – Trebišov, Piešťany – B. Bystrica, Prievidza – Trnava, Levice – Prešov, Topoľčany – Pov. Bystrica, Senica – Sp. Nová Ves; 39. kolo – piatok – 27. 1. o 17.00 h: Senica – Humenné, Sp. Nová Ves – Topoľčany, Pov. Bystrica – Levice, Prešov – Prievidza, Trnava – Piešťany, B. Bystrica – Trebišov.