Streda, 24. október, 2018 | Meniny má Kvetoslava
HOKEJ – I. LIGA

Na východe ich čakal debakel

38. kolo
Topoľčany – Pov. Bystrica 5:3 (3:0, 0:2, 2:1), 3. a 60. O. Lauko, 13. Božik, 20. Kutňanský, 42. Bosák - 30. Gašo, 34. Bujdák, 54. Hanták. Domáci začali už od úvodu veľmi aktívne. Hneď v 1. min. mohol otvoriť skóre Klačanský, keď v úniku ešte brankára hostí neprekonal. Už o dve minúty mali hráči Topoľčian výhodu o jedného muža, ktorú zužitkoval gólom O. Lauko. Topoľčanci i naďalej dominovali na ľade a veľké šance Kutňanského i Božika zostali nevyužité. V 13. min. domáci hrali opäť ďalšiu presilovku a po osi Náhlik – Kutňanský – Božik, posledný menovaný sám pred brankárom dorazil puk za chrbát Betinca. Hostia v prvej časti ani poriadne brankára Chvojku neohrozili. Celkom v závere sa presadil ešte Kutňanský, ktorý využil aj do tretice presilovku domáceho celku a strelou od modrej zvýšil gólové vedenie už na tri góly. Tento gól padol už v dobe, keď hlavný rozhodca signalizoval ďalšie vylúčenie na strane hostí. Avšak v druhej tretiny nastalo uspokojenie z domácej strany, čo využili hráči Pov. Bystrice. Potom sa však k slove dostali už hostia. V 30. min. sa mal na lavičku hanby porúčať aj topoľčiansky hráč, lenže hostia využili hru bez brankára a znížili na rozdiel dvoch gólov. Už o štyri minúty bol rozdiel len jednogólový, keď krátko po návrate Malinku z trestnej lavice sa presadil Bujdák. V 40. min. mohol pridať štvrtý gól Šmotlák, no jeho strela skončila na pravej tyčke Betincovej bránky. Do poslednej časti vstupovali hráči HC VTJ s presilovou hrou. Tú sa podarilo využiť Bosákovi, ktorý sa spoza bránky pokúšal nahrať pred brankára, lenže ten si pohybom korčule zasunul puk za svoj chrbát a poslal domácich do dvojgólového vedenia. Vedenie mohol zvýšiť opäť Božik, no brankár hostí stál na svojom mieste. Hosťom sa v 53. min. naskytla presilovka, ktorú po vyšachovaní domácej obrany dokázali využiť, a tým zdramatizovali zápas. V posledných minútach sa hral rýchly hokej v podaní oboch celkov. V záverečnej minúte sa hostia chceli pokúsiť o power-play, ale 19 sekúnd pred koncom ich zastavil gól O. Lauka, ktorý strelil v zápase svoj druhý gól. Topoľčany tak opäť zvíťazili a upevnili si druhú pozíciu, ktorá im už zrejme zostane aj po základnej časti. Strely 38:36, vylúčenia: 6:6, presilovky: 4:1, oslabenia: 0:0, 418 divákov. HC VTJ: Chvojka – Mleziva, Kutňanský, Guričan, Kabát, Malinka, Balážik – Budoš, Hurtaj, Šmotlák – Bosák, O. Lauko, Božik – Klačanský, Káčer, Gális – Náhlik, R. Varga, Králik, Zelený. Tréneri: M. Paulovič, M. Fleischer.
SLOVO PO ZÁPASE: M. Fleischer (tréner): Môžeme byť spokojní akurát tak s prvou tretinou zápasu, kde sme hrali disciplinovane a koncentrovane. Využili sme presilové hry, ktoré nám poskytol súper svojimi faulami. Od druhej tretiny sme sa prispôsobili súperovi a našimi chybami sme dovolili súperovi, aby sa na nás dotiahol, a tým zdramatizoval zápas.
39. kolo
Sp. Nová Ves - Topoľčany 7:1 (4:0, 3:0, 0:1), 10. a 18. Klein, 6. Findura, 11. L. Sax, 25. Hrubý, 29. Koky, 36. B. Karabín - 49. Lauko. Topoľčany cestovali v 39. kole až na východ Slovenska. V tomto zápase sa museli spoľahnúť len na piatich obrancov, čo sa nakoniec ukázalo ako nedostačujúce. Už v 6. min. zaznamenal domáci prvý gól zápasu, ktorý strelil Findura. V 10. min. si tento útok úspech zopakoval, strelcom bol Klein. Pri hre štyroch proti štyrom pridali Spišiaci tretí gól a domáci sa dostali už do trojgólového vedenia. Po treťom góle Chvojku nahradil M. Ďatelinka, no i ten ešte do konca prvej tretiny raz inkasoval, keď domáci zvýšili svoj náskok z úspešného nájazdu po chybe obrany hostí. Úvod druhej tretiny sa zdal byť vyrovnaný, ale v 25 min. znova udreli domáci a piaty gól zaznamenal Hrubý. Od 26.min. Topoľčanci hrali štvorminútovú presilovku, ktorú nedokázali využiť, ale práve naopkak, na jej konci urobili v obrane chybu, čo súper trestal gólom v oslabení. To však nebolo všetko a domáci v 36. min. pridali už siedmy gól a s hráčmi HC VTJ to vyzeralo až veľmi zle, pretože po dvoch častiach prehrávali až 7:0. Čestný úspech v 49 min. zaznamenal zo skrumáže pred brankárom Novotným Ondrej Lauko a znížil na 7:l. Domáci boli v tomto zápase lepším kolektívom, zaslúžene zvíťazili. Topoľčany tak zaznamenali najvyššiu prehru v sezóne, keď sa v zápase nevyvarovali zbytočných hrubých chýb. Strely: 35:25, vylúčenia: 8:8, presilovky: 1:0, oslabenia: 1:0, 350 divákov. HC VTJ: Chvojka (11. M. Ďatelinka) – Guričan, Malinka, Kutňanský, Kabát, Kováčik – Budoš, Zelený, Šmotlák – Gális, Káčer, Klačanský – Božik, O. Lauko, Bosák – Náhlik, R. Varga, Králik. Tréneri: M. Paulovič, M. Fleischer.
SLOVO PO ZÁPASE: M. Paulovič (tréner): Do Sp. Novej Vsi sme cestovali v oslabení až o troch obrancov. Prišli sme sem s tým, že máme zabezpečenú účasť v play-off. Chceli sme si vyskúšať iné varianty hry a rozhodlo aj to, že sme sa chceli vyhnúť v prvom kole play-off domácim, nech idú hore v tabuľke a my nebudeme musieť cestovať až na východ. Na inom hernom modeli sme totálne prepadli v obrane, hrubými chybami sme sa položili.
Ost. výsledky 38. kola: Pieštany – B. Bystrica 0:1 (0:0, 0:1, 0:0), 34. Šimčík. Humenné - Trebišov 6:5 (3:2, 3:0, 0:3), 2. a 9. Petrovič, 22. a 37. Franc, 2. Dancsák, 25. Tarageľ - 14. Štefanovič, 17. Imriš, 47. Janoško, 55. Kachnic, 60. Koniar. Prievidza - Trnava 4:2 (2:0, 1:1, 1:1), 32. a 60. Milec, 15. Zachar, 17. Vígh - 28. Polčík, 48. Drgoň. Levice - Prešov 1:3 (0:2, 0:0, 1:1), 54. Matejov - 2. Gönczi, 14. a 48. Velček. Senica – Sp. Nová Ves 4:3 po samostatných nájazdoch (2:1, 1:2, 0:0 – 0:0, 1:0), 1. Krišák, 16. Salajka, 21. Kováč, rozhodujúci samostatný nájazd: Š. Rusnák – 9. Klein, 32. T. Sax, 37. Hrubý. Ost. výsledky 39. kola: Trnava - Piešťany 0:2 (0:0, 0:0, 0:2), 49. Lipka, 60. H. Ručkay. Pov. Bystrica - Levice 5:0 (0:0, 2:0, 3:0), 30. Martinka, 34. Talarovič, 46. a 54. Gašo, 55. Bujdák Banská Bystrica - Trebišov 4:0 (1:0, 0:0, 3:0), 19. M. Nemčok, 46. Malček, 59. J. Budaj, 59. J. Šimčík ml.. Senica - Humenné 5:4 (4:0, 1:2, 0:2), 13. a 35. Štepanovský, 8. Rusňák, 11. Krumpál, 18. Kadraba - 34. Mazúch, 40. Petrovič, 55. Tarageľ, 57. Štekláč. Prešov - Prievidza 3:0 (1:0, 1:0, 1:0), 11. Fábry, 24. Pavlovský, 54. Melicherčík.
12. Trebišov 39 5 1 4 29 73:177 21
Ďalší program: 40. kolo - 31. 1. (utorok) o 17.00 h: Humenné – B. Bystrica, Trebišov – Trnava, Piešťany, Prešov, Prievidza – P. Bystrica, Topoľčany – Senica, Levice – Sp. Nová Ves; 41. kolo – 3. 2 (piatok) o 17.00 h: Topoľčany – Humenné, Senica – Levice, Sp. Nová Ves – Prievidza, P. Bystrica – Piešťany, Prešov – Trebišov, Trnava – B. Bystrica.