Nájdete nás na webe
HÁDZANÁ – WHIL

Obaja naši zástupcovia bez bodu

14. kolo
Veselí – Partizánske 27:23 (14:13). Zápas, ktorý nemal vysloveného favorita, sa začal lepšie vyvíjať v prospech domácich hráčok. Tie sa už v úvode stretnutia dostali do vedenia 4:0. Potom sa však dokázali presadiť aj hosťujúce hráčky z Partizánskeho a znížili na rozdiel gólu (5:4), aby sa následne dostali do vedenia 5:7. Domácim sa podarilo vyrovnať v 18. min. na 8:8 a od tejto chvíle sa obe družstvá doťahovali na rozdiel jedného gólu až do polčasového stavu 14:13. Začiatok druhého polčasu sa však Partizánskemu nepodarilo zachytiť, a tak Veselí ušlo až na 21:14. Partizánske svoje zbrane nezložilo a v 49. min. sa priblížilo na rozdiel štyroch gólov – 22:19. Z tohto štvorgólového manka sa im už viac nepodarilo ukrojiť a napokon prehrali 27:23. Ako zlomový moment sa ukázal začiatok druhého polčasu, ktorý hráčky Partizánskeho nezachytili a dovolili súperovi vzdialiť sa až na sedem gólov. Hosťujúce hráčky doplatili na úzky káder družstva a navyše sa dievčatám nedarilo podľa predstáv, keďže robili chyby v rozohrávkach. Rozhodovali Dostál, Smetal, vylúčenia 3 – 2. pok. hody 8/6 - 3/3. PARTIZÁNSKE: Halmová, Kočnerová, Hýllová 4, Bezeková, Šimalčiková, H. Janšaková 5, Hanakovičová 4/3, Kachová 3, Gašparovičová 3, Z. Janšaková 3, Kopečná 1.
Bánovce- Michalovce 16:44 (8:25). Hoci dievčatá z Bánoviec podali lepší výkon než pred týždňom proti Partizánskemu, proti skúsenejším Michalovciam nemali ani najmenšiu šancu. V hosťujúcom drese sa mimoriadne darilo Tóthovej. Okrem nej sa v drese hostí prestavili aj odchovankyne Partizánskeho – Hodošková 7 gólov zápase, Beňušková 1 a Školková 3. Už od úvodu hostia vzali zápas do vlastných rúk a postupne si vytvárali náskok, keď sa presadzovali ako z únikov, tak aj zo striel z diaľky. V druhom polčase hostia dali možnosť zahrať si aj hráčkam z lavičky, a tak náskok sa domácim podarilo znížiť, i keď nie nejako výrazne. Domáce mladé hráčky nemali žiadnu šancu proti favorizovaným hosťom, ktorí prevýšili svoje súperky vo všetkých ukazovateľoch a zaslúžene vyhrali. Nebyť výborne chytajúcej Žemberovej, náskok mohol byť ešte väčší. Bánovce tak i naďalej pokračujú v súťaži bez bodu. Rozhodovali Brunovský, Čanda, vylúčenia 1 – 3, pok. hody: 3/3 – 5/5. BÁNOVCE: M. Rychtárechová, Čížová, Žemberová – Moráveková, Bártová 3/1, Z. Rychtárechová 5/2, Mondoková, Grachová, Panovčiková 2, Janáčová 3, Michaličková 1, Hrubá 1, Šiplaková, Siborová 1.
Ost. výsledky: Písek - B. Bystrica 24:23, Slávia Praha – Šaľa 21:19, Zlín - ŠKP Štart Bratislava 22:24, Olomouc – Bohunice 25:15.
12. Bánovce 14 0 0 14 259:510 0
Ďalšie kolo: (11. - 12. 2. 2006): Zlín - Olomouc, ŠKP Štart Bratislava - Slávia Praha, Šaľa - Písek, B. Bystrica - Bánovce, Michalovce - Veselí, Partizánske - Bohunice.