Nájdete nás na webe
HOKEJ – I. LIGA

Opäť prehra na domácom ľade

42. kolo
Levice - Topoľčany 3:6 (2:3, 1:0, 0:3), 7. Vasilko, 10. Matejov, 33. D. Gajdoš - 18. a 58. Huba, 3. Božik, 16. Guričan, 44. Klačanský, 60. Gális. Topoľčianski hokejisti cestovali do Levíc definitívne potvrdiť druhé miesto v tabuľke, ktoré bude výbornou východiskovou pozíciou do play-off. Vstup do zápasu im vyšiel výborne, keď už v 3. min. sa presadil kapitán hostí Božik. Domácich tento gól nepoložil a o štyri minúty vyrovnali a následne sa dostali aj do vedenia. Topoľčanci však v závere prvej tretiny zabojovali a gólmi Guričana a Hubu z presilových hier opäť otočili výsledok vo svoj prospech. V druhej časti sa hral otvorený hokej na oboch stranách, no strelecky presadiť sa podarilo iba hráčom z Levíc, ktorí vyrovnali v 33. min. D. Gajdošom na 3:3. Do poslednej tretiny vstupovali obe mužstvá s rovnakými šancami. Hosťujúce favorizované mužstvo však neponechalo nič na náhodu a s chuti sa pustilo do súpera. Štvrtý gól pridal Klačanský v 44. min. a opäť poslal Topoľčancov do jednogólového vedenia, ktoré si udržali do 58. min., keď svojím druhým gólom v zápase poistil vedenie obranca Huba. V posledných sekundách šiesty gól HC VTJ pridal Gális, a tak uzatvoril gólový účet zápasu. V drese hostí sa premiérovo predstavil aj obranca z juniorky Denis Kukliš. Topoľčany si tak už dve kolá pred koncom základnej časti zabezpečili postup do štvrťfinále play-off z druhého miesta. Strely 36:53, vylúčenia: 8:4, presilovky: 0:2, oslabenia: 0:0, 320 divákov.
HC VTJ: Chvojka – Guričan, Kutňanský, Huba, Mleziva, Kukliš, Náhlik, T. Varga – Budoš, Zelený, Šmotlák – Gális, Káčer, Klačanský – Božik, O. Lauko, Bosák – Hurtaj, R. Varga, Králik. Tréneri: M. Paulovič, M. Fleischer.
SLOVO PO ZÁPASE: M. Paulovič (tréner): Po problémoch, ktoré nás zastihli na ceste, sme na zápas pricestovali neskoro a nastupovali sme bez rozcvičky. Aj prvú tretinu sme vyhrali len vďaka tomu, že sme využili dve presilové hry. V druhej tretine sme veľa šancí nepremenili, čo sa nám vypomstilo tým, že domáci vyrovnali. V poslednej časti po zredukovaní útokov na tri päťky sa nám podarilo opäť sa dostať do vedenia a nakoniec aj doviezť dôležité tri body domov.
43. kolo
Topoľčany – Prievidza 3:6 (1:2, 1:2, 1:2), 19. Hurtaj, 29. Božik, 44. R. Varga – 2. Páleš, 4. Milec, 21. Mucha, 35. Sibert, 49. Raček, 59. Cebák. Domáci vo svojom poslednom domácom zápase v základnej časti privítali Prievidzu, nad ktorou v práve prebiehajúcej sezóne ešte nevyhrali. Už v 2. min. sa podarilo hosťom prečíslenie a otvorili skóre stretnutia. O ďalšie dve minúty zvýšili vedenie na 2:0, keď Milec trafil presne pomedzi betóny M. Kostolníka, ktorý dostal šancu premiérovo chytať v tejto sezóne. Domáci prvýkrát ohrozili bránu hostí až v 5. min., keď v hre štyroch na štyroch mieril Kutňanský len do brankára Konráda. V závere prvej časti sa hráčom Topoľčian naskytla presilovka piatich na troch. Túto presilovku sa podarilo využiť Hurtajovi, ktorý doklepol puk do prázdnej brány po prihrávke Budoša a znížil na rozdiel jedného gólu. Druhá časť sa začala opäť lepšie vyvíjať pre hostí, ktorí hneď v úvode pridali svoj tretí gól strelou od modrej a Kostolníka v bráne nahradil M. Ďatelinka. Topoľčany od tejto chvíle zlepšili hru, čo v 28. min. prinieslo zníženie v podobe gólu Božika, ktorý tečoval strelu Guričana. Hra sa potom odvíjala predovšetkým v strede. Domácim sa v 34. min. naskytla presilová hra, lenže obrana pozabudla na Siberta, ktorý v 35. min. zvýšil vedenie hostí na rozdiel dvoch gólov. Posledná tretina začala lepšie pre domácich hokejistov. V 44. min. po peknej individuálnej akcii sa presadil R. Varga, ktorý sám prešiel cez troch hráčov Prievidze, až napokon svoju akciu zakončil gólom a priblížil svoje mužstvo na rozdiel jedného gólu. Už o štyri minúty z úniku mohol vyrovnať O. Lauko, lenže brankára Konráda sa mu prekonať nepodarilo. A pravidlo nedáš - dostaneš platilo hneď po akcii hostí, ktorí upravili už na 5:3 vo svoj prospech. Od tejto chvíle si vypracovali šance obe mužstvá, no presadiť sa podarilo len hosťom, ktorí v poslednej minúte pri power-play domácich upravili na konečných 3:6 strelou do prázdnej brány. Topoľčany tak ani vo štvrtom vzájomnom zápase s Prievidzou nebodovali. Strely 43:33, vylúčenia 4:9, presilovky 1:0, oslabenia 0:2, 418 divákov.
HC VTJ: M. Kostolník (21. M. Ďatelinka) – Mleziva, Guričan, Malinka, Kutňanský, Zelený, Náhlik, Krchňavý, Kukliš – Hurtaj, Šmotlák, Budoš – T. Varga, O. Lauko, Božik – Gális, Klačanský, Káčer - Králik, R. Varga, Bosák. Tréneri: M. Paulovič, M. Fleischer.
SLOVO PO ZÁPASE: M. Fleischer (tréner): Nerobíme z toho veľkú vedu, že sa nám v poslednej dobe príliš nedarí, ale máme už len týždeň do play-off, ktoré začína už v sobotu. Veríme, že sa to všetko zlepší a nakoniec budeme spokojní.
Ost. výsledky 42. kola: Humenné - Trnava 6:4 (3:1, 2:1, 1:2), 3. Karčák, 9. Stripai, 15. Dancsák, 25. Takáč, 38. Fabuľa, 59. Tarageľ - 5. Stupka, 37. Polčík, 49. Drgoň, 51. Přemyl. Trebišov – Pov. Bystrica 1:3 (0:0, 1:2, 0:1), 25. Chovan - 27. Volek, 32. Hanták, 60. Bujdák. Prievidza - Senica 7:1 (1:1, 4:0, 2:0), 38. a 57. Mucha, 17. Zachar, 23. Krátky, 28. Milec, 30. Sibert, 53. Paták - 20. Čobrda. B. Bystrica - Prešov 5:4 (1:1, 2:0, 2:3), 9. a 55. Dian, 21. a 47. Macejka, 34. Laštiak - 41. a 49. Gönczi, 13. Kyseľa, 47. Bulík. Piešťany – Sp. Nová Ves 0:1 po predlžení (0:0, 0:0, 0:0 - 0:1), 65. Muranský. Ost. výsledky 43. kola: Senica - Piešťany 3:1 (0:0, 2:0, 1:1), Kadraba, 25. Čobrda, 42. Šefčík - 53. L. Bartek. Pov. Bystrica – B. Bystrica 2:3 (0:1, 1:1, 1:1), 22. Koleda, 49. Gabriš - 11. Paško, 27. a 42. Lipták. Levice - Humenné 3:6 (2:1, 1:1, 0:4), 8. Šimonek, 12. Bačkor, 34. Mračka - 6. Jenčík, 30. Kall, 41. Franc, 42. Karčák, 50. Sekula, 57. Dravecký. Sp. Nová Ves - Trebišov 5:1 (1:0, 2:1, 2:0), 2. a 46. Finďura, 34. Muranský, 35. Sax, 59. Koky - 38. Mihaľo. Prešov - Trnava 8:3 (2:1, 3:2, 3:0), 16. a 33. Kyseľa, 25. a 42. Gönczi, 1. T. Troliga, 28. Bukna, 44. Š. Rusnák, 53. Ondrej - 13. Krčula, 24. Ďuriš, 39. Klokner.
12. Trebišov 43 5 1 4 33 79:197 21
Posledné kolo základnej časti: 14. 2. (utorok) o 17.00 h: Humenné – Prešov, Trnava – Pov. Bystrica, B. Bystrica – Sp. Nová Ves, Trebišov – Senica, Piešťany – Topoľčany, Prievidza – Levice.
II. časť – Play-off – štvrťfinále začína prvým a druhým kolom už v sobotu 18. 2., resp. v nedeľu 19. 2. sa Topoľčany predstavia na domácom ľade. Začiatok oboch stretnutí je o 17.00 h.

1. Kreditná karta – áno alebo nie
  2. 5 tipov ako využiť ľahké priečky pri rekonštrukcii bytu
  3. Užívate konský kolagén a cítite sa ako antický hrdina?
  4. Úspešní Slováci radia: Presadiť sa dá vždy, snívať nestačí
  5. Anketa: Čo je pre Slovákov dôležité pri nákupoch?