Utorok, 24. november, 2020 | Meniny má EmíliaKrížovkyKrížovky
HOKEJ – I. LIGA

Opäť prehra na domácom ľade

42. kolo
Levice - Topoľčany 3:6 (2:3, 1:0, 0:3), 7. Vasilko, 10. Matejov, 33. D. Gajdoš - 18. a 58. Huba, 3. Božik, 16. Guričan, 44. Klačanský, 60. Gális. Topoľčianski hokejisti cestovali do Levíc definitívne potvrdiť druhé miesto v tabuľke, ktoré bude výbornou východiskovou pozíciou do play-off. Vstup do zápasu im vyšiel výborne, keď už v 3. min. sa presadil kapitán hostí Božik. Domácich tento gól nepoložil a o štyri minúty vyrovnali a následne sa dostali aj do vedenia. Topoľčanci však v závere prvej tretiny zabojovali a gólmi Guričana a Hubu z presilových hier opäť otočili výsledok vo svoj prospech. V druhej časti sa hral otvorený hokej na oboch stranách, no strelecky presadiť sa podarilo iba hráčom z Levíc, ktorí vyrovnali v 33. min. D. Gajdošom na 3:3. Do poslednej tretiny vstupovali obe mužstvá s rovnakými šancami. Hosťujúce favorizované mužstvo však neponechalo nič na náhodu a s chuti sa pustilo do súpera. Štvrtý gól pridal Klačanský v 44. min. a opäť poslal Topoľčancov do jednogólového vedenia, ktoré si udržali do 58. min., keď svojím druhým gólom v zápase poistil vedenie obranca Huba. V posledných sekundách šiesty gól HC VTJ pridal Gális, a tak uzatvoril gólový účet zápasu. V drese hostí sa premiérovo predstavil aj obranca z juniorky Denis Kukliš. Topoľčany si tak už dve kolá pred koncom základnej časti zabezpečili postup do štvrťfinále play-off z druhého miesta. Strely 36:53, vylúčenia: 8:4, presilovky: 0:2, oslabenia: 0:0, 320 divákov.
HC VTJ: Chvojka – Guričan, Kutňanský, Huba, Mleziva, Kukliš, Náhlik, T. Varga – Budoš, Zelený, Šmotlák – Gális, Káčer, Klačanský – Božik, O. Lauko, Bosák – Hurtaj, R. Varga, Králik. Tréneri: M. Paulovič, M. Fleischer.
SLOVO PO ZÁPASE: M. Paulovič (tréner): Po problémoch, ktoré nás zastihli na ceste, sme na zápas pricestovali neskoro a nastupovali sme bez rozcvičky. Aj prvú tretinu sme vyhrali len vďaka tomu, že sme využili dve presilové hry. V druhej tretine sme veľa šancí nepremenili, čo sa nám vypomstilo tým, že domáci vyrovnali. V poslednej časti po zredukovaní útokov na tri päťky sa nám podarilo opäť sa dostať do vedenia a nakoniec aj doviezť dôležité tri body domov.
43. kolo
Topoľčany – Prievidza 3:6 (1:2, 1:2, 1:2), 19. Hurtaj, 29. Božik, 44. R. Varga – 2. Páleš, 4. Milec, 21. Mucha, 35. Sibert, 49. Raček, 59. Cebák. Domáci vo svojom poslednom domácom zápase v základnej časti privítali Prievidzu, nad ktorou v práve prebiehajúcej sezóne ešte nevyhrali. Už v 2. min. sa podarilo hosťom prečíslenie a otvorili skóre stretnutia. O ďalšie dve minúty zvýšili vedenie na 2:0, keď Milec trafil presne pomedzi betóny M. Kostolníka, ktorý dostal šancu premiérovo chytať v tejto sezóne. Domáci prvýkrát ohrozili bránu hostí až v 5. min., keď v hre štyroch na štyroch mieril Kutňanský len do brankára Konráda. V závere prvej časti sa hráčom Topoľčian naskytla presilovka piatich na troch. Túto presilovku sa podarilo využiť Hurtajovi, ktorý doklepol puk do prázdnej brány po prihrávke Budoša a znížil na rozdiel jedného gólu. Druhá časť sa začala opäť lepšie vyvíjať pre hostí, ktorí hneď v úvode pridali svoj tretí gól strelou od modrej a Kostolníka v bráne nahradil M. Ďatelinka. Topoľčany od tejto chvíle zlepšili hru, čo v 28. min. prinieslo zníženie v podobe gólu Božika, ktorý tečoval strelu Guričana. Hra sa potom odvíjala predovšetkým v strede. Domácim sa v 34. min. naskytla presilová hra, lenže obrana pozabudla na Siberta, ktorý v 35. min. zvýšil vedenie hostí na rozdiel dvoch gólov. Posledná tretina začala lepšie pre domácich hokejistov. V 44. min. po peknej individuálnej akcii sa presadil R. Varga, ktorý sám prešiel cez troch hráčov Prievidze, až napokon svoju akciu zakončil gólom a priblížil svoje mužstvo na rozdiel jedného gólu. Už o štyri minúty z úniku mohol vyrovnať O. Lauko, lenže brankára Konráda sa mu prekonať nepodarilo. A pravidlo nedáš - dostaneš platilo hneď po akcii hostí, ktorí upravili už na 5:3 vo svoj prospech. Od tejto chvíle si vypracovali šance obe mužstvá, no presadiť sa podarilo len hosťom, ktorí v poslednej minúte pri power-play domácich upravili na konečných 3:6 strelou do prázdnej brány. Topoľčany tak ani vo štvrtom vzájomnom zápase s Prievidzou nebodovali. Strely 43:33, vylúčenia 4:9, presilovky 1:0, oslabenia 0:2, 418 divákov.
HC VTJ: M. Kostolník (21. M. Ďatelinka) – Mleziva, Guričan, Malinka, Kutňanský, Zelený, Náhlik, Krchňavý, Kukliš – Hurtaj, Šmotlák, Budoš – T. Varga, O. Lauko, Božik – Gális, Klačanský, Káčer - Králik, R. Varga, Bosák. Tréneri: M. Paulovič, M. Fleischer.
SLOVO PO ZÁPASE: M. Fleischer (tréner): Nerobíme z toho veľkú vedu, že sa nám v poslednej dobe príliš nedarí, ale máme už len týždeň do play-off, ktoré začína už v sobotu. Veríme, že sa to všetko zlepší a nakoniec budeme spokojní.
Ost. výsledky 42. kola: Humenné - Trnava 6:4 (3:1, 2:1, 1:2), 3. Karčák, 9. Stripai, 15. Dancsák, 25. Takáč, 38. Fabuľa, 59. Tarageľ - 5. Stupka, 37. Polčík, 49. Drgoň, 51. Přemyl. Trebišov – Pov. Bystrica 1:3 (0:0, 1:2, 0:1), 25. Chovan - 27. Volek, 32. Hanták, 60. Bujdák. Prievidza - Senica 7:1 (1:1, 4:0, 2:0), 38. a 57. Mucha, 17. Zachar, 23. Krátky, 28. Milec, 30. Sibert, 53. Paták - 20. Čobrda. B. Bystrica - Prešov 5:4 (1:1, 2:0, 2:3), 9. a 55. Dian, 21. a 47. Macejka, 34. Laštiak - 41. a 49. Gönczi, 13. Kyseľa, 47. Bulík. Piešťany – Sp. Nová Ves 0:1 po predlžení (0:0, 0:0, 0:0 - 0:1), 65. Muranský. Ost. výsledky 43. kola: Senica - Piešťany 3:1 (0:0, 2:0, 1:1), Kadraba, 25. Čobrda, 42. Šefčík - 53. L. Bartek. Pov. Bystrica – B. Bystrica 2:3 (0:1, 1:1, 1:1), 22. Koleda, 49. Gabriš - 11. Paško, 27. a 42. Lipták. Levice - Humenné 3:6 (2:1, 1:1, 0:4), 8. Šimonek, 12. Bačkor, 34. Mračka - 6. Jenčík, 30. Kall, 41. Franc, 42. Karčák, 50. Sekula, 57. Dravecký. Sp. Nová Ves - Trebišov 5:1 (1:0, 2:1, 2:0), 2. a 46. Finďura, 34. Muranský, 35. Sax, 59. Koky - 38. Mihaľo. Prešov - Trnava 8:3 (2:1, 3:2, 3:0), 16. a 33. Kyseľa, 25. a 42. Gönczi, 1. T. Troliga, 28. Bukna, 44. Š. Rusnák, 53. Ondrej - 13. Krčula, 24. Ďuriš, 39. Klokner.
12. Trebišov 43 5 1 4 33 79:197 21
Posledné kolo základnej časti: 14. 2. (utorok) o 17.00 h: Humenné – Prešov, Trnava – Pov. Bystrica, B. Bystrica – Sp. Nová Ves, Trebišov – Senica, Piešťany – Topoľčany, Prievidza – Levice.
II. časť – Play-off – štvrťfinále začína prvým a druhým kolom už v sobotu 18. 2., resp. v nedeľu 19. 2. sa Topoľčany predstavia na domácom ľade. Začiatok oboch stretnutí je o 17.00 h.

1. Manažér, Redaktor, Psychológ či Vedec? MY sme READY – a TY?
  2. Štúdium ekológie, dizajnu či tech-inovácií je životný štýl
  3. Maturuješ? Vyber si oblasť uplatnenia a študuj čo ťa baví!
  8. Pomáhajte čítaním
  9. Maturuješ? Vyber si oblasť uplatnenia a študuj čo ťa baví!

Štyridsiatka na krku, na ihrisku ale patria medzi najlepších

Vybrali sme najlepšiu jedenástku hráčov, ktorí na jeseň pôsobili vo futbalových tímov patriacich do ObFZ Topoľčany.

Nutriám zo Skačian ľudia neprekážajú, nechajú sa i nakŕmiť

Obec Skačany (okres Partizánske) sa môže pochváliť zvieracou atrakciou.

Dievča kŕmi nutriu pri jazierku v obci Skačany. Obec Skačany (okres Partizánske) sa môže pochváliť zvieracou atrakciou. Nutrie, ktoré žijú v blízkosti miestneho jazera, chodia sledovať nielen miestni, ale i ďalší ľudia z blízkeho či vzdialenejšieho okolia. Ľudská prítomnosť zvieratám neprekáža, nechajú sa i nakŕmiť. V Skačanoch 23. novembra 2020.

Topoľčianske kino zatiaľ neotvoria

Distribútori nedodávajú nové filmy po celej Európe, kiná nemajú žiadne novinky.

Kinosála v Topoľčanoch.

Sedemnásť rokov robí hokej v Maďarsku. V ktorých ligách pôsobil ako hlavný rozhodca?

Hokejový rozhodca a tréner Vladimír Babic organizuje v Maďarsku rôzne hokejové kempy a turnaje.

Hokejový tréner a rozhodca Vladimír Babic so svojou rodinkou.