Partizánske s výhrou, Bánovce opäť s debaklom

Partizánske – Bohunice 25:16 (13:6)
Pok. hody: 5/6 – 6/5, vylúčenia 4 - 7
Rozhodovali: Ondogrecula ml., Sabol, 150 divákov.
Favorizované Partizánske začalo proti súperovi z Čiech vlažne, a preto až do 15. min. mu boli hostia viac než vyrovnaným súperom. Až potom si domáce hráčky vytvorili sedemgólový náskok, keď zlepšili hru v obrane a premieňali svoje útoky. Druhý polčas sa začal opäť lepšie vyvíjať pre hosťujúce hráčky, ktoré znížili svoj náskok na rozdiel štyroch gólov. Včas sa však prebrali hráčky Partizánskeho a postupne si vytvárali náskok, ktorý už dokázali udržať do konca stretnutia. Strelecky sa darilo najmä Hanakovičovej a Káchovej, ktoré strelili po sedem gólov.
PARTIZÁNSKE: Kočnerová, Halmová, Kopečná, Hýllová 4, Bezeková, Šimalčiková, H. Janšáková 3, Hanakovičová 7, Káchová 7, Gašparovičová 4, Z. Janšaková, Drábeková, Popluhárová 1.
B. Bystrica – Bánovce 44:19 (23:8)
Pok. hody: 5/4 – 3/2, vylúčenia 6 – 4
Rozhodovali: Gedeon, Rapač, 500 divákov.
Skúsenejší domáci celok nemal väčšie problémy s posledným družstvom v tabuľke. Hra bola zo začiatku vyrovnaná, ale Bánovčanky opäť premrhali v prvom polčase záverečnú desaťminútovku, v ktorej nedali ani gól a naopak, inkasovali ich až osem. Začiatok druhého polčasu sa niesol vo vyrovnanej hre, keď prvých štrnásť minút bol stav 5:5. Ale po prestriedaní hosťujúcich hráčok z lavičky sa náskok začal zvyšovať. V zápase sa najviac darilo domácej Szabovej, odchovankyne Partizánskeho, ktorá dala až trinásť gólov. V drese B. Bystrice sa predstavili aj brankárky z Partizánskeho - Končeková a Ivanková. Z hosťujúcich hráčok zaujali Hrubá, Z. Rychtárechová a Bártová. Darilo sa aj mladej Halmovej, ktorá v priebehu desiatich minút, čo bola na palubovke, dala skúsenej Ivankovej tri góly. Hosťujúce hráčky výkonom nesklamali, ale proti skúsenejším a favorizovaným domácim nemali šancu. Bánovčanky potvrdili, že budú prínosom, len treba byť trpezlivý.
BÁNOVCE: M. Rychtárechová, Žemberová, Čížová – Bártová 4, Z. Rychtárechová 5/2, Mondoková, Hanakovičová, Janáčová 1, Michaličková 2, Hrubá 4, Halmová 3, Šiplaková, Sidorová.
Ost. výsledky: Šaľa – Písek 35:19, Michalovce – Veselí 33:22, ŠKP Štart Ba – Slávia Praha 27:20, Zlín – Olomouc 25:24.
12. Bánovce 15 0 0 15 278:554 0
Ďalšie kolo: 18. – 19. 2.: Olomouc – Partizánske, Michalovce – Bohunice, Veselí – B. Bystrica, Bánovce - Šaľa (15. 2. o 18.00), Písek – ŠKP Štart Ba, Slávia Praha – Zlín.

1. Túžite bývať vo svojom za pár mesiacov? Realita s Variant-Haus®
  2. Toto je budúcnosť dopravy. Vyhrajú elektromobily, autá na vodík alebo hybridy?
  3. Chcete mať pasívny príjem vďaka investovaniu? Ako začať?
  5. Najbrutálnejšie preteky sveta? Extreme E je Formulou 1 v teréne
  6. Vyhrajú elektromobily, autá na vodík alebo hybridy?
  10. Tatra banka ako prvá banka na Slovensku vydala zelené dlhopisy 5 921

Návrh 3. zmeny rozpočtu mesta reaguje na presun prevádzkovania letného kúpaliska od 1. 4. 2021 z mesta Topoľčany do príspevkovej organizácie Správa kultúrnych a športových zariadení mesta Topoľčany.

Schodok po schválení vzrástol o 260,7 tis. €.

19 h

Vypočujte/pozrite si dynamický prehľad domácich aj zahraničných športových aktualít doplnený o exkluzívne informácie z regionálneho šport a prihláste sa na odber.

21 h
Zjednosmernenie čaká i ulicu P. Adámiho v smere od ulice Streďanskej k ulici Stummerovej.

Hlavným dôvodom regulácie statickej dopravy je nedostatok parkovacích miest spôsobený nárastom počtu vozidiel v sídlach v kombinácii s nedostatočným tempom budovania miest na parkovanie.

10. máj

Na ihriskách sa už môže trénovať v režime 6+1. V súťažiach ZsFZ by sa malo dohrať päť jesenných kôl, rovnako chcú dohrať jesenné časti oblastné súťaže.