Partizánske s výhrou, Bánovce opäť s debaklom

Partizánske – Bohunice 25:16 (13:6)
Pok. hody: 5/6 – 6/5, vylúčenia 4 - 7
Rozhodovali: Ondogrecula ml., Sabol, 150 divákov.
Favorizované Partizánske začalo proti súperovi z Čiech vlažne, a preto až do 15. min. mu boli hostia viac než vyrovnaným súperom. Až potom si domáce hráčky vytvorili sedemgólový náskok, keď zlepšili hru v obrane a premieňali svoje útoky. Druhý polčas sa začal opäť lepšie vyvíjať pre hosťujúce hráčky, ktoré znížili svoj náskok na rozdiel štyroch gólov. Včas sa však prebrali hráčky Partizánskeho a postupne si vytvárali náskok, ktorý už dokázali udržať do konca stretnutia. Strelecky sa darilo najmä Hanakovičovej a Káchovej, ktoré strelili po sedem gólov.
PARTIZÁNSKE: Kočnerová, Halmová, Kopečná, Hýllová 4, Bezeková, Šimalčiková, H. Janšáková 3, Hanakovičová 7, Káchová 7, Gašparovičová 4, Z. Janšaková, Drábeková, Popluhárová 1.
B. Bystrica – Bánovce 44:19 (23:8)
Pok. hody: 5/4 – 3/2, vylúčenia 6 – 4
Rozhodovali: Gedeon, Rapač, 500 divákov.
Skúsenejší domáci celok nemal väčšie problémy s posledným družstvom v tabuľke. Hra bola zo začiatku vyrovnaná, ale Bánovčanky opäť premrhali v prvom polčase záverečnú desaťminútovku, v ktorej nedali ani gól a naopak, inkasovali ich až osem. Začiatok druhého polčasu sa niesol vo vyrovnanej hre, keď prvých štrnásť minút bol stav 5:5. Ale po prestriedaní hosťujúcich hráčok z lavičky sa náskok začal zvyšovať. V zápase sa najviac darilo domácej Szabovej, odchovankyne Partizánskeho, ktorá dala až trinásť gólov. V drese B. Bystrice sa predstavili aj brankárky z Partizánskeho - Končeková a Ivanková. Z hosťujúcich hráčok zaujali Hrubá, Z. Rychtárechová a Bártová. Darilo sa aj mladej Halmovej, ktorá v priebehu desiatich minút, čo bola na palubovke, dala skúsenej Ivankovej tri góly. Hosťujúce hráčky výkonom nesklamali, ale proti skúsenejším a favorizovaným domácim nemali šancu. Bánovčanky potvrdili, že budú prínosom, len treba byť trpezlivý.
BÁNOVCE: M. Rychtárechová, Žemberová, Čížová – Bártová 4, Z. Rychtárechová 5/2, Mondoková, Hanakovičová, Janáčová 1, Michaličková 2, Hrubá 4, Halmová 3, Šiplaková, Sidorová.
Ost. výsledky: Šaľa – Písek 35:19, Michalovce – Veselí 33:22, ŠKP Štart Ba – Slávia Praha 27:20, Zlín – Olomouc 25:24.
12. Bánovce 15 0 0 15 278:554 0
Ďalšie kolo: 18. – 19. 2.: Olomouc – Partizánske, Michalovce – Bohunice, Veselí – B. Bystrica, Bánovce - Šaľa (15. 2. o 18.00), Písek – ŠKP Štart Ba, Slávia Praha – Zlín.

9. Pravá strana Dunaja môže vďaka Inchebe získať novú tvár
  10. Covid a post-Covid: Ako sa chrániť pred kybernetickými útokmi?
  1. Kvalitné sporenie si dokážete vybaviť z pohodlia domova
  2. Tesco prináša zákazníkom potraviny za každých okolností
  3. Vedeli ste, že jablká majú svoj medzinárodný deň?
  10. Ako vidia budúcnosť deti zo základných škôl? Budete prekvapení 10 165

Koho sme vybrali do najlepšej jedenástky?

MY Topoľčianske noviny zvolili najlepšiu jedenástku VI. ligy ObFZ Topoľčany za jesennú časť súťažného ročníka 2020/2021.

Predlžujeme akciu o 24h

Ak nemôžete za novinami, noviny prídu k vám. Dnes to máte s 50% zľavou na celý rok

Akcia platí pre nových aj existujúcich predplatiteľov, ktorí si ho predĺžia.

Táto akcia platí len 24 hodín a nebude sa opakovať.

Hádzanári do Košíc nejdú, nestihli ich pretestovať

Topoľčianski hádzanári po karanténe do extraligového kolotoča opäť nenaskočia. Sobotný zápas v Košiciach proti miestnemu tímu Crows je odložený.