(Hralo sa na jeden zápas)
Pezinok – Topoľčany 19:31 (11:13)
Pok. hody: 3/1 – 2/2, vylúčení: 3 – 10
Rozhodovali Dubaiová, Kováč.
V stredu sa odohralo osemfinále v hádzanej mužov. Topoľčany cestovali na palubovku Pezinka už bez A. Godála a P. Zachara, ale s uzdraveným brankárom L. Rafaelom. Favorizovaný hosťujúci celok pricestoval len s dvanástimi hráčmi, ktorých má tréner D. Jakubička k dispozícii. Od úvodu domáci neustále viedli o gól až do 19. min., keď bol stav 8:7. Potom sa k slovu dostali už aj hráči Topoľčian a od 23. min. šli do vedenia 9:10 a dotiahli to až na polčasových 11:13. V druhom polčase si Topoľčanci vypracovali náskok na 19:15 v 44. min. Od tejto chvíle domáci ešte viac pritvrdili hru, načo doplatili až tromi vylúčeniami. Od tohto momentu mali už hostia zápas jasne v rukách a postupne unikali domácim hráčom. Desať minút pred koncom bol rozdiel desaťgólový v prospech hostí – 16:26. V závere v kľudnom tempe náskok hostí vzrástol až na dvanásť gólov. V zápase sa najviac darilo Bačíkovi a Masarykovi, ktorí strelili dokopy osemnásť gólov, čo je o gól menej, než strelili domáci..
HC THP: Trtík, Rafael – Matušík, Kelemen 3, Bačík 9/2, Vlčko 1, M. Trtík 4, Ševčík 4, Masaryk 9, Klačanský 1, Šupčík, Hrinda. Tréner: D. Jakubička.
SLOVO PO ZÁPASE: M. Jakubička (tréner): V tomto zápase sme si zlepšovali kondíciu hráčov. Hralo sa nám veľmi ťažko, pretože súper hral tvrdo, na čo doplatil až tromi vylúčeniami. My sme hrali opatrne, aby sa nikto z našich nezranil, pretože je nás len dvanásť. Po určitej dobe sme sa oťukali a zápas bol už v jasnej réžii nášho celku. Náskok mohol byť aj výraznejší, no v závere sme poľavili.
ŠTVRŤFINÁLE
Topoľčany – Prešov A 21:33 (10:16)
Pok. hody: 7/4 – 5/4, vylúčení: 4 - 3
Rozhodovali Brunovský, Čanda, 200 divákov.
Už o tri dni sa topoľčianski hádzanári predstavili v štvrťfinále Slovenského pohára. Domáci sa do favorizovaného súpera pustili nebojácne, keď najskôr viedli 2:0 a potom aj 3:1. Hostia sa však dostali v 9. min. do vedenia 4:5 a vzápätí si vytvorili dvojgólový náskok, ktorý postupne zvýšili až na rozdiel štyroch gólov. Hostia pritom zahodili až štyri trháky. V zápase sa darilo aj brankárovi L. Rafaelovi, ktorý zabránil viacerým gólom. V závere prvej časti Prešov zvýšil náskok o ďalšie dva góly a uzavrel polčasový výsledok na 10:16. Domáce Topoľčany mali výborný vstup do druhého polčasu, keď do 35. min. upravili stav na 14:16. Od tohto momentu zabojovali opäť hostia a postupne si začali vytvárať náskok. V závere sa Topoľčancom prestalo dariť i zo sedemmetrových hodov, a tak nakoniec prehrali až o dvanásť gólov, keď v závere už nestačili na rozbehnutých hostí.
HC THP: Trtík, Rafael – Matušík, Kelemen, Bačík 3, Franko 4, Vlčko 5/3, M. Trtík, Ševčík 3, Masaryk, Klačanský 6, Šupčík, Hrinda. Tréner: D. Jakubička.
SLOVO PO ZÁPASE: D. Jakubička (tréner): Bol to pre nás ťažký zápas, pretože sme zatiaľ v príprave nezohrali žiadny prípravný zápas. My sme stále v príprave a bolo cítiť naše chyby, ktoré skúsenejší súper potrestal. Chvíľami sme však boli aj vyrovnanými partnermi, no keď sme sa doťahovali, urobili sme technické chyby, a tým sme sa pripravili o dobrý výsledok.
Semifinále a finále Slovenského pohára sa odohrajú utorok a stredu v Pov. Bystrici. Do semifinále postúpili Prešov, Pov. Bystrica, Košice a Nové Zámky.

1. Ako dostať akné pod kontrolu? Odhaľte jeho príčiny!
  1. Polus Market – trh v srdci nákupného centra
  2. Ako dostať akné pod kontrolu? Odhaľte jeho príčiny!

Hľadajú nezvestnú 39-ročnú Marcelu

Polícia žiada o pomoc pri pátraní po niekoľko mesiacov nezvestnej 39-ročnej Marcele Žikavskej z Topoľčian. Z domu odišla ešte vo februári a odvtedy sa príbuzným neozvala.

Po prekonaní meningitídy zostal paralyzovaný. Z následkov sa dostal vďaka rehabilitácii

Po siedmich rokoch trápenia sa Rudolf Matejovič dostal zo zajatia obmedzenej motoriky. Na vyhovujúcu formu rehabilitácie si na Slovensku netrúfol nikto. Na pozoruhodný výsledok rehabilitácie sa prišli pozrieť aj Nóri.

Topoľčany potrebovali predĺženie

Topoľčianskym hokejistom súper z Trnavy nepasuje. Aj na domácom ľade sa opäť s tradičným účastníkom I. ligy vytrápili.