Výborný začiatok HC VTJ Topoľčany na domácom ľade

44. kolo
Piešťany - Topoľčany 4:2 (3:1, 0:0, 1:1), 9. J. Ručkay, 11. H. Ručkay, 18. A. Kolník, 50. Zágora - 4. Králik, 45. R. Varga. Stretnutie začali obe družstvá veľmi opatrne. Hostia sa dostali do vedenia už v 4. min., keď sa presadil Králik. Domáci však už o necelých päť minút vyrovnali a následne sa počas presilovej hry sa dostali do vedenia. Do konca prvej tretiny Piešťany pridali ešte tretí gól a dostali sa do dvojgólového vedenia. V druhej tretine sa nedokázalo presadiť ani jedno mužstvo, a tak góly padali až v záverečnej časti. Najskôr sa v presilovej hre presadil R. Varga a vykresal iskru nádeje na bodový zisk. Od tohto momentu začali Topoľčany viac útočiť, no proti výborne chytajúcemu brankárovi hostí Ondrejkovi sa už nepresadili. Domáci hokejisti však už o päť minút pridali štvrtý gól a upravili stav stretnutia na konečných 4:2. Topoľčany tak ukončili základnú časť prehrou a v štvrťfinále play-off narazia na Prievidzu. Strely 39:37, vylúčenia 11:7, presilovky: 1:1, oslabenia: 0:0, 285 divákov.
HC VTJ: Chvojka – Guričan, Malinka, Mleziva, Kutňanský, Kabát, Zelený, Tomka, Krchňavý – Budoš, Hurtaj, Šmotlák – Gális, Káčer, Bosák – Božik, O. Lauko, T. Varga – Klačanský, R. Varga, Králik. Tréneri: M. Paulovič, M. Fleischer.
SLOVO PO ZÁPASE: M. Fleischer (tréner): V poslednom zápase základnej časti sme dali možnosť zahrať si všetkým zdravým hráčom. Opäť sme nevyužili naše šance, za čo nás súper potrestal, keď svoje šance dokonale zužitkoval. Teraz sa už musíme začať sústrediť, lebo už v sobotu nás čaká prvý zápas v play-off.
Ost. výsledky 44. kola: Trnava – Pov. Bystrica 5:3 (3:0, 0:2, 2:1), 10. a 52. Lobotka, 7. Belko, 16. Krajčovič, 55. Čunderlík - 34. a 48. Mocek, 36. Kiška. B. Bystrica – Sp. Nová Ves 2:1 po samostatných nájazdoch (0:1, 0:0, 1:0 - 0:0, 1:0), 41. J. Budaj, rozhodujúci samostatný nájazd premenil Ondruška - 17. Klein. Prievidza - Levice 4:6 (2:2, 1:2, 1:2), 17. a 19. Milec, 40. a 50. Krátky - 15. a 45. T. Pupák, 20. a 35. S. Saliji, 31. Bonda, 59. M. Pupák. Trebišov - Senica 6:3 (1:2, 3:1, 2:0), 17., 26. a 59. Koňiar, 33. Labaj, 35. Dutkovič, 58. Šalata - 11. a 29. Kadraba, 2. Merschitz. Humenné - Prešov 3:4 (0:0, 2:1, 1:3), 25. Soták, 39. Fabuľa, 54. Franc - 42. a 56. Gönczi, 29. Janísek, 52. Fábry.
1. zápas
Topoľčany - Prievidza 3:0 (2:0, 0:0, 1:0) - stav série 1:0, 1. P. Hurtaj (Budoš), 11. Božik (T. Varga, Mleziva), 52. Gális (z trestného strieľania). Domáci sa do súpera z Prievidze pustili už od úvodných minút. V 57. sekunde vyšla domácim spolupráca Budoša s Hurtajom, keď druhý menovaný pred brankárom Klosikom nezaváhal a poslal domácich do vedenia. I naďalej sa hral rýchly hokej v podaní oboch celkov. Hostia sa snažili čím skôr vyrovnať, no v topoľčianskej bráne stál Marcel Ďatelinka. Topoľčancom sa v 10. min. naskytla tridsať sekundová presilovka o dvoch hráčov. Tibor Varga spomedzi kruhov našiel pred bránou voľného Božika, ktorý zasunul puk za brankárov chrbát a dostal domácich do dvojgólového vedenia. V prvej časti diváci gól už nevideli, a tak podobne tomu bolo i celú druhú tretinu, v ktorej sa viac trestalo ako hralo. Piatich potrestaných mali domáci a hostia až siedmich. Počas týchto minút mali hostia až dve presilovky o dvoch mužov, no gólový efekt to neprinieslo. Na gól si tak diváci museli počkať až do poslednej tretiny. Hostia sa pokúšali znížiť a dostať sa späť do zápasu, no obrana na čele s M. Ďatelinkom bola proti. V 50. min. sa na lavičku hanby porúčal aj Gális. Práve po vypršaní jeho trestu sa dostal do úniku, lenže pri jeho zakončení bol nedovolene zastavený a hlavný rozhodca F. Mihálik nariadil trestné strieľanie, ktoré samotný hráč aj premenil a rozhodol o víťazovi prvého zápasu. Vyvrcholenie prišlo až v 57. min., keď sa hosťom nepodarilo udržať sa na uzde. Od tejto chvíli mali Topoľčany do záveru stretnutia presilovú hru 5 na 3, no gól sa im už nepodarilo streliť. Prvý zápas sa skončil zaslúženou výhrou Topoľčian, ktorá potrestala nedisciplinovaných hostí
Strely 40:23 vylúčenia: 8:17, navyše Krátky (Prievidza) 10+DKZ za nešportové správanie, presilovky: 1:0, oslabenia: 0:0, rozhodovali: F. Mihálik - Mészáros, M. Novák, 515 divákov.
HC VTJ: M. Ďatelinka – Guričan, Huba, Mleziva, Kabát, Kutňanský, Malinka, Náhlik, Zelený – Bosák, Káčer, Gális – Hurtaj, Budoš, Šmotlák – T. Varga, O. Lauko, Božik – Králik, R. Varga, Klačanský. Tréneri: M. Paulovič, M. Fleischer.
SLOVO PO ZÁPASE: M. Fleischer (tréner): V tomto zápase zmenili chlapci prístup k hre a do určitej miery aj taktiku mužstva. Hráme so súperom, ktorý vie, čo od nás môže očakávať, a podobne je to i z našej strany. O víťazstvo sme sa zaslúžili lepšou, taktickejšou a disciplinovanejšou hrou, než náš súper.
2. ZÁPAS
Topoľčany – Prievidza 6:1 (1:1, 2:0, 3:0) – stav série 2:0, 9. Guričan (Hurtaj, Malinka), 33. Šmotlák (Hurtaj), 40. Huba (Káčer, Hurtaj), 42. Mleziva (Guričan Hurtaj), 56. Náhlik, 58. Káčer (Gális) – 20. Raček (Cebák, Paták). Od začiatku sa hral rýchly hokej v podaní oboch mužstiev. Prievidza mala trochu prevahu, no gólovo sa jej presadiť nepodarilo. Topoľčany si prvú vážnejšiu situáciu vypracovali až v 6. min., no to Antala bol ešte na svojom mieste. Už o minútu však kapituloval z hokejky Guričana, ktorý zužitkoval presilovú hru. Na konci prvej časti unikol Raček brániacim hráčom a pod hornú tyčku M. Ďatelinkovej bránky vyrovnal. V druhej tretine sa začalo častejšie vylučovať na oboch stranách. V 33. min. prišli chvíle Šmotláka, ktorý na dvakrát prekonal brankára hostí a poslal domácich do vedenia. V posledných sekundách druhej časti domáci opäť využili presilovú hru, keď tentoraz od modrej presne mieril Huba. Do poslednej tretiny vstupovali domáci hráči s dvojgólovým vedením. Toto vedenie však trvalo len dve minúty, lebo pri presilovej hre o dvoch hráčov prestrelil Mleziva. Zaujímavosťou je, že pri prvých štyroch gólov si asistencie pripísal Hurtaj. Tento gól Prievidzu položil, potom sa už len snažila aspoň o skorigovanie stavu. Hostia však v závere opäť doplatili na tvrdú hru, keď puk za brankárov chrbát dotlačil Náhlik, ktorý, mimochodom, nastúpil na ľad až v poslednej tretine. Gólostroj Topoľčian zastavil až dve minúty pred koncom stretnutia Káčer, keď v oslabení unikol hosťujúcim obrancom a zakončil tak skóre stretnutia na vysokých 6:1. Topoľčany sa tak ujali vedenia v sérii 2:0. Strely 59:26, vylúčenia 10:11, presilovky 4:0, oslabenia 1:0, rozhodovali Baluška – Goga, Tvrdoň, 130 divákov.
HC VTJ: M. Ďatelinka – Guričan, Kutňanský, Malinka, Náhlik, Huba, Mleziva, Zelený, Kutňanský – Gális, Káčer, T. Varga – Šmotlák, Budoš, Hurtaj – Bosák, O. Lauko, Božik – Králik, R. Varga, Klačanský. Tréneri: M. Paulovič, M. Fleischer.
SLOVO PO ZÁPASE: M. Fleischer (tréner): Po týchto dvoch zápasoch sme maximálne spokojní, keď sme v podstate potvrdili úlohu favorita. Aj keď sa nám v základnej časti s týmto súperom nedarilo, tak sme dokázali vyhrať. Zvíťazil bojovný duch, srdiečka našich hráčov a v neposlednom rade aj výborný výkon brankára v oboch zápasoch.
Ost. výsledky I. kola Play-off: B. Bystrica - Prešov 2:1 (1:1, 0:0, 1:0) - stav série 1:0, 16. Gašpar, 43. L. Jurík - 8. Kyseľa. Sp. Nová Ves – Pov. Bystrica 3:2 (2:0, 0:2, 1:0) - stav série 1:0 , 9. Ordzovenský, 20. Kristian, 53. T. Sax - 24. Volek, 29. Gabriš. Humenné - Piešťany 11:3 (3:1, 6:1, 2:1) - stav série 1:0, 4. Šimurda 6. a 23. Riečičiar, 12., 40. a 50. Franc, 21. Bodnár, 23. Karčák, 28. Tarageľ, 36. 51. Mižák - 14. a 22. Galko.
Ost. výsledky II. kola Play-off: B. Bystrica – Prešov 4:1 (1:1, 3:0, 0:0) – stav série 2:0, 9. a 24. Krúpa, 25. Macejka, 25. Malček – 10. Bulík. Sp. Nová Ves – Pov. Bystrica 0:5 (0:2, 0:2, 0:1) – stav série 1:1, 13., 17. a 28 Baláž, 35. Löffler, 52. Hanták. Humenné – Piešťany 8:2 (2:1, 5:1, 1:0) – stav série 2:0, 14. a 52. Mižák, 15. a 39. Franc, 24. Zagyi, 31. Kukučka, 32. Dancsák, 36. Soták - 10. a 24. H. Ručkay.
Ďalší program štvrťfinále: 3. a 4. kolo: 22. 2. (streda) a 23. 2. (štvrtok) o 17.00 h: Prešov – B. Bystrica, Prievidza – Topoľčany, Pov. Bystrica – Sp. Nová Ves, Piešťany – Humenné. Prípadne 5. kolo: 26. 2. (nedeľa) o 17. 00 h: B. Bystrica – Prešov, Topoľčany – Prievidza, Sp. Nová Ves – Pov. Bystrica, Humenné – Piešťany.