Streda, 24. október, 2018 | Meniny má Kvetoslava
HOKEJ - I. LIGA

Topoľčancom stačilo päť zápasov, aby postúpili

3. ZÁPAS
Prievidza - Topoľčany 7:3 (5:0, 1:2, 1:1) - stav série 1:2, 9. Raček (M. Smrek), 11. M. Smrek (R. Mucha), 12. Mihok (Cebák, M. Smrek), 15. M. Smrek (Mihok, Žila), 20. Vígh (T. Krátky, Maček), 36. T. Krátky (Sibert), 43. Mihok - 35. Gális (Huba, T. Varga), 39. P. Hurtaj (Budoš), 52. Budoš (P. Hurtaj). V stredu pokračoval tretí zápas štvrťfinálového play-off. Topoľčany začali dosť ospalo, čo domáci celok dokonale využil a potrestal chyby hosťujúceho celku. Už v 9. min. sa presadil Raček a o dve minúty pridal druhý gól M. Smrek. To však nebolo všetko a o necelú minútu Mihok v 12. min. zvýšil na 3:0. M. Ďatelinku v bráne nahradil Chvojka. No aj on si udržal čisté konto len dve minúty. Do konca prvej časti hostia inkasovali aj po piatykrát, keď tentoraz doplatili na vylúčenie. V druhej časti začali Topoľčany viac útočiť, no začalo sa aj častejšie vylučovať. Najskôr v 26. min. mohol zaznamenať gól Náhlik, no sám pred brankárom ho nedal. Už o dve minúty T. Varga nastrelil spojnicu Klosikovej bránky. V 35. min. pri presilovke vsietil prvý gól Topoľčian Gális. No domácim sa podarilo už o minútu streliť šiesty gól. Hostia v závere druhej časti hrali ďalšiu presilovku. Tentoraz sa opäť presadila dvojica Budoš – Hurtaj a druhý menovaný pred brankárom nezaváhal a strelil druhý gól HC VTJ. Aj v poslednej tretine diváci videli dva góly. Najskôr sa presadili opäť prievidzskí hokejisti, keď v úniku nedal Mihok ani najmenšiu šancu Chvojkovi. Hostia sa snažili upraviť výsledok a znížiť. Tretí gól vzišiel zo spolupráce Hurtaj – Budoš, len tentokrát si pozície vymenili. Topoľčany v treťom zápase tak ťahali za kratší koniec a dovolili Prievidzi znížiť stav na zápasy na 2:1. Strely 41:32, presilovky: 9:8, navyše: Náhlik (Topoľčany) - 10 min. nešportové správanie, presilovky 1:2, oslabenia 0:0, rozhodovali Ország, Gašparík, Valach, 351 divákov.
HC VTJ: M. Ďatelinka (12. Chvojka) - Guričan, Malinka, Božik, Kutňanský, Huba, Zelený, Lenár, Krchňavý - Budoš, Hurtaj, Šmotlák - Gális, Káčer, T. Varga - Bosák, O. Lauko, Náhlik - Králik, R. Varga, Klačanský. Tréneri: M. Paulovič, M. Fleischer.
SLOVO PO ZÁPASE: M. Fleischer (tréner): Ťažko sa hodnotí po takomto zápase, čo sa týka hry v prvej tretine. Bol to zlý výkon celého mužstva. Prvú tretinu sme prehrali vysoko 5:0, potom po dohovore v kabíne sa v druhej tretie niektoré veci zlepšili, ale v konečnom zúčtovaní gólov mám to aj tak nestačilo.
4. ZÁPAS
Prievidza - Topoľčany 4:5 po samostatných nájazdoch (1:4, 3:0, 0:0 - 0:0, 0:1) - stav série 1:3, 8. M. Smrek (Švarba), 28. Sibert (Cebák), 34. Sibert (Krátky), 35. Mihok (M. Smrek) - 10. Božik (Mleziva), 12. P. Hurtaj (Šmotlák, Budoš), 16. P. Hurtaj (Šmotlák), 17. R. Varga (Klačanský, Králik), rozhodujúci samostatný nájazd premenil Ondrej Lauko. Zápas sa začal vo vyrovnanom tempe, keď obe strany začali veľmi aktívne. Hostia pohrozili už v 4. min., no strelu T. Vargu brankár Klosik vyrazil. Do vedenia sa dostali domáci, ktorí v 8. min. zásluhou Smreka otvorili skóre a viedli 1:0. Podobný gólový únik domácich hokejistov sa však nekonal, pretože už o dve minúty vyrovnal Božik, keď po chybe obrany zužitkoval prihrávku Mlezivu. Tento gól Topoľčancov ešte viac „vyhecoval“ a nasledoval ich druhý úder v podobe gólu Hurtaja. Tento hráč sa presadil hneď aj o štyri minúty a strelil už tretí gól HC VTJ. V závere prvej časti mali hostia výhodu presilovej hry o jedného hráča. Po strele Klačenského poskakujúci puk na bránkovej čiare dorazil za chrbát Klosika R. Varga. V závere ešte mohol Hurtaj dosiahnuť hetrik, no jeho únik Klosik vyrazil betónom. V druhej časti domáci hráči ožili, čo opäť nezachytili Topoľčany. V 28. min. domáci upravili stav na 2:4. Už o šesť minút hosťujúca obrana pozabudla na Mihoka a ten znížil už len na rozdiel gólu. Následne sa domácim naskytla presilová hra, ktorú dokázali využiť a vyrovnať. Od tejto chvíle mali gólové príležitosti obe mužstvá, no proti dobre chytajúcim Klosikovi a M. Ďatelinkovi sa hráči už nedokázali presadiť. V poslednej tretine mali obe družstvá dve presilové hry, ale nevyužili ich, a tak sa zrodila prvá remíza v tejto sérii. V predĺžení hrali obe mužstvá opatrne. Domáci mali k dispozícii aj jednu presilovú hru, no nedokázali ju využiť, keď brankárovi M. Ďatelinkovi pomohli aj obrancovia. Po predĺžení nasledovali samostatné nájazdy, v ktorých boli úspešnejšie Topoľčany a vyhrali. Strely 42:47, vylúčení: 7:7, presilovky: 1:1, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Baluška - Horínek, Mészáros, 445 divákov.
Priebeh samost. nájazdov:
I. séria: Káčer (strela nad bránu) – Raček 0:1
II. séria Bosák (pomedzi betóny) 1:1 – Mucha nedal
III. séria Gális (opäť pomedzi betóny) 2:1 – Milec 2:2
IV. séria Hurtaj (nad vyrážačku Klosika) 3:2 – Krátky nedal
V. séria O. Lauko (blafákom položil brankára) 4:2.
HC VTJ: M. Ďatelinka – Guričan, Malinka, Mleziva, Kutňanský, Huba, Zelený, Náhlik, Lenár – Gális, Káčer, T. Varga – Budoš, Hurtaj, Šmotlák – Božik, O. Lauko, Bosák – Králik, R. Varga, Klačanský. Tréneri: M. Paulovič, M. Fleischer.
SLOVO PO ZÁPASE: M. Paulovič (tréner): Zápas bol úplné iný, než stredajší. V úvodných minútach sme nedokázali vyhodiť puk zo svojej obrannej tretiny. Napokon sme si však dokázali vytvoriť kopec šancí, z ktorých sme aj niektoré premenili, pretože súper kopil chybu na chybu, čo sme náležite trestali. V druhej tretine prišiel obrat, lebo niektorí obrancovia začali hrať profesionálne a zbytočne držali puky v obrannej tretine. Asi poučení zo zápasu Slovenska s Českom, začali hrať po mantineloch. Vlastne sami seba sme dostali pod tlak, čo domáci náležite využili. V poslednej tretine sa hralo obojstranne, aby sa neurobila chyba. V podstate rozhodli až samostatné nájazdy, kde sme boli šťastnejší.
5. ZÁPAS
Topoľčany – Prievidza 3:1 (2:0, 1:0, 0:1) – 4:1 na zápasy, 9. T. Varga (Guričan, Malinka), 11. Králik (Guričan, Klačanský), 36. Budoš (Hurtaj) – 51. Mucha (Chromý, Paták). Prievidza pricestovala do Topoľčian nevzdať sa vopred a zabojovať o bod. Už od úvodu sa striedali rýchle útoky na oboch stranách. Diváci videli gól už v 9. min., keď sa po prvykrát v topoľčianskom drese, presadil osamotený T. Varga. Už o dve minúty potiahol puk Guričan, nahral ho Králikovi a ten snažiac nájsť lepšie postaveného Guričana, trafil do korčule hosťujúceho obrancu, odkiaľ smeroval puk za chrbát Konráda. Mimochodom Konrád je v piatom zápase už tretím brankárom, ktorý sa v predstavil v štvrťfinálovej sérii. Do konca prvej časti mali domáci hráči ešte dve presilovky o dvoch mužov, no nedokázali ich využiť. Druhú časť začali lepšie hosťujúci hráči. Mali výhodu až piatich presilových hier, ale nedokázali ich využiť, a tak prišiel trest v podobe tretieho gólu Topoľčian. Hurtaj našiel Budoša a ten nekompromisne rozjasal domáce publikum. V poslednej časti stavili hostia všetko na útok a dovtedy výborne chytajúceho M. Ďatelinku sa im podarilo prekonať v 49. min., ale pre posunutie bránky gól neplatil. Ale už o dve minúty sa do úniku dostal Mucha a ten zaznamenal čestný úspech Prievidze. Zápas sa už dohrával v rýchlom tempe, keď domáci viac nedovolili Prievidzi priblížiť sa na rozdiel gólu. Domáce HC VTJ zaslúžene vyhrali a postúpili do semifinále play-off.
Strely 37:28, vylúčenia 8:9, presilovky a oslabenia 0:0, rozhodovali Lokšík, Bulko, Novák, 524 divákov.
HC VTJ: M. Ďatelinka – Guričan, Mleziva, Malinka, Huba, Kutňanský, Náhlik, Zelený, Krchňavý – Gális, Káčer, T. Varga – Budoš, Hurtaj, Šmotlák – Božik, O. Lauko, Bosák – Králik, R. Varga, Klačanský. Tréneri: M. Paulovič, M. Fleischer.
SLOVO PO ZÁPASE: M. Paulovič (tréner): V podstate sme ukončili sériu tým, že ten posledný krok býva väčšinou vždy najzložitejší. Sústredenou hrou sme si vytvorili dvojgólový náskok, potom sme poľavili a miestami to vyzeralo, že sme sa zľakli, že môžeme tú sériu ukončiť. Ten zápas sa musel vydrieť až do konca.
Kontumácia výsledku 2. kola: B. Bystrica – Prešov 5:0 kontumačne – pre odchod hráčov Prešova predčasne do šatne. Ost. výsledky 3. kola: Piešťany - Humenné 5:2 (2:1, 2:0, 1:1) - stav série 1:2, 2. R. Kolník, 6. H. Ručkay, 31. Štajger, 33. Strapák, 59. L. Bartek - 20. Takáč, 48. Štekláč. Pov. Bystrica – Sp. Nová Ves 3:2 (0:0, 1:1, 2:1) - stav série 2:1, 34. Gašo, 49. Lelkeš, 57. Gašo - 36. Findura, 55. L. Sax. Prešov – B. Bystrica 2:1 (1:0, 0:0, 1:1) - stav série 1:2, 6. Gönzi, 60. Vojtek - 57. J. Budaj. Ost. výsledky 4. kola: Prešov – B. Bystrica 1:4 (1:1, 0:1, 0:2) - stav série 1:3, 3. Š. Rusnák najst. - 1. Macejka, 28. Malček, 55. Jurík, 60. Macejka. Piešťany - Humenné 3:1 (0:1, 0:0, 3:0) - stav série 2:2, 56. a 58. H. Ručkay, 57. Kotleba - 11. Petrovič. Pov. Bystrica – Sp. Nová Ves 7:2 (1:0, 3:2, 3:2), - stav série 3:1, 7. a 49. Martinka, 25. a 33. Bujdák, 34. Lelkeš, 43. Sikorčin, 44. Gábriš – 29. Klein, 50. Tarkovacz. Ost. výsledky 5. kola: B. Bystrica – Prešov 2:0 (1:0, 0:0, 1:0), - stav série 4:1, 6. Krúpa, 45. Jurík. Sp. Nová Ves – Pov. Bystrica 5:3 (2:1, 3:2, 0:0), - stav série 2:3, 3. Vitkovský, 19. Hrubý, 23. Klein, 26. Kristián, 33. Muranský – 15. Lelkeš, 35. Šimka, 38. Gábriš. Humenné – Piešťany 3:1 (2:0, 1:0, 0:1), stav série – 3:2, 13. a 29. Mazúch, 15. Soták - 56. Bartek.
Ďalší program: 6. kolo: utorok 28. 2. o 17.00 h: Piešťany - Humenné, Pov. Bystrica – Sp. Nová Ves. Prípadne 7. kolo: štvrtok 2. 3. o 17.00 h: Humenné – Piešťany, Sp. Nová Ves – Pov. Bystrica.
SEMIFINÁLE play-off je na programe 5. a 6. marca (nedeľa a pondelok). Zápasy sú na programe o 17.00 h. Zatiaľ istými postupujúcimi sú Topoľčany a Banská Bystrica.