HÁDZANÁ - EXTRALIGA MUŽOV

Víťazstvo uniklo len o vlások

Nadstavba
Topoľčany - ŠKP Bratislava 26:26 (13:12).
Pok. hody: 5/4 – 5/5, vylúčenia: 8 – 9, ČK: Ševčík (Topoľčany) za faul – Mikuš (ŠKP) za tri vylúčenia.
Rozhodovali: Hapčík – Oťapka, 400 divákov.
Topoľčany vo svojom prvom domácom zápase nadstavby privítalo ŠKP Bratislava. Už od úvodu sa hrala vyrovnaná hádzaná v podaní oboch celkov. Avšak v 9. min. za stavu 2:4 sa hosťom podarilo uniknúť na štvorgólový rozdiel 4:8, keď rozhodla hlavne nepresnosť topoľčianskych hráčov. Tento štvorgólový rozdiel trval až do 22. min., keď hostia viedli 6:10. Potom však v drese Topoľčian nastúpil Vlčko, ktorý minulý týždeň v Prešove nehral kvôli zraneniu, a hneď svojimi dvoma gólmi zdramatizoval stretnutie. Domácim sa podarilo vyrovnať na 10:10 a následne Ševčík zo sedemmetrového hodu otočil skóre v prospech domácich na 11:10. Jednogólové vedenie si hráči HC THP udržali až do konca prvého dejstva. Druhý polčas začali Topoľčany vo veľmi dobrom tempe, keď unikli Bratislave až na 17:13. Navyše sa začalo v bráne domácich dariť aj P. Trtíkovi a zdalo sa, že Topoľčany si tak pripíšu prvé víťazstvo v nadstavbovej časti. Lenže nestalo sa. Dvanásť minút pred koncom stretnutia, keď domáci viedli 21:18, sa nechal zbytočne vylúčiť Ševčík, ktorý nedovolené zastavil unikajúceho hráča, čo až veľmi prísne posúdili rozhodcovia a poslali ho predčasne pod sprchy. Od tohto momentu sa začalo aj viacej vylučovať a Ševčík na krídle Topoľčancom citeľne chýbal. Hosťom sa z trháku podarilo v 52. min. vyrovnať na 22:22. Domáci v záverečných minútach vždy viedli o gól, no hostia z Bratislavy dokázali vždy vyrovnať. V záverečných minútach domáci hrali dve oslabenia a na prípadný víťazný gól im už síl nezostalo. V Topoľčanoch sa tak napokon zrodila remíza 26:26, na čom má zásluhu aj domáci brankár P. Trtík, ktorý napriek občas hluchým miestam dokázal podržať mužstvo. Do zápasu po zranení dobre nabehol Vlčko, ktorý zaznamenal sedem gólov.
HC THP: P. Trtík, Rafael – Matušík, Bačík 4, Franko 1, Vlčko 7/1, Hodál, M. Trtík, Ševčík 9/3, Masaryk 2, Klačanský 3, Šupčík, Hrinda. Tréner: D. Jakubička.
SLOVO PO ZÁPASE: D. Jakubička (tréner): Myslím si, že zápas bol veľmi zaujímavý až do konca stretnutia. Zápas mal určitý náboj, o ktorý sa postarali oba celky. Z našej strany sa striedali lepšie chvíľky s tými slabšími, ale i napriek tomu sme uhrali dobrý výsledok. Každý z hráčov pridal ruku k dielu a mali sme dokonca aj na víťazstvo. V takomto zápase rozhodujú dve – tri šance, no nám sa ich v závere nepodarilo premeniť a dovolili sme súperovi, sa na nás dotiahol. No i tak som spokojný najmä s bojovnosťou našich hráčov.
Ost. výsledky: Prešov - Pov. Bystrica 29:27, Nové Zámky – Košice 32:30.
1. Prešov 16 14 1 1 494:389 29
2. P. Bystrica 16 13 1 2 509:441 27
3. Košice 16 10 0 6 477:435 20
4. Bratislava 16 7 2 7 458:449 16
5. N. Zámky 16 7 1 8 462:431 15
6. Topoľčany 16 2 3 11 405:478 7
Ďalšie kolo: 4. 3. o 18.00 h: Pov. Bystrica – Topoľčany, Košice – Prešov, ŠKP Bratislava – Nové Zámky.

1. Tipy, kam ísť na dovolenku počas Veľkej Noci
  2. Tablet nie je na všetko, ale v tomto dokáže zázraky
  3. Doplňte si knižnicu o svetovú klasiku už od 99 centov
  4. Žiaci sa šikanovali, dnes si pomáhajú. Pomohlo sedem krokov
  5. Investment Advisory Guide for Slovakia
  6. Jazdili sme na novom Volkswagene T-Cross!
  3. Tablet nie je na všetko, ale v tomto dokáže zázraky
  4. Recenze youtubera JeezyJ: jak dopadla autokamera Mio MiVue 785 ?

Štadión by mali otvoriť v apríli

Pri fyzickej obhliadke neboli konštatované žiadne nedostatky, ktoré by bránili plánovanému otvoreniu zimného štadióna.

Michalovciam sa už v tretej tretine výsledok zvrátiť nepodarilo.

Najdlhší náučný chodník v regióne prechádza obnovou

Obľúbený turistický chodník vyznačili turisti po celej trase.

V Slovinsku objavíte krásnu Alpskú krajinu.

FC Žochári myslia na postup, čakajú aj podporu fanúšikov

FC Žochári si na jeseň podmanili siedmu ligu ObFZ Topoľčany. V jarnej časti opäť pomýšľajú na najvyššiu priečku, ktorá by im garantovala postup do šiestej ligy.