Streda, 19. december, 2018 | Meniny má Judita
HOKEJ – I. LIGA

Zaspatý úvod, famózny záver

I. ZÁPAS
Topoľčany – Humenné 5:4 (0:3, 3:1, 2:0) – stav série 1:0, 30. Káčer, 36. Kabát (Náhlik, Gális), 39. Káčer (Náhlik, Guričan), 43. Králik (Božik), 60. Káčer (Gális, Náhlik) – 1. Riečičiar (Mazúch, Franc), 2. Petrovič (Dancsak), 3. Mazúch (Riečičiar), 32. Petrovič (Boháč, Dancsak). V prvom semifinálovom zápase začali lepšie hostia, ktorí sa ujali vedenia už v 53. sekunde zásluhou Riečičiara. O pol minúty však tento stav už neplatil, keď zaskočení domáci inkasovali po druhýkrát. Akoby im to však nestačilo, v 3. min. Mazúch upravil už na 0:3 a z bránky sa porúčal M. Ďatelinka, ktorého nahradil Chvojka. Tréneri Topoľčian na takýto ospalý začiatok zareagovali oddychovým časom, ktorý domácich hráčov aspoň čiastočne prebudil. Od tejto chvíle prevzali domáci iniciatívu, no výborne chytajúceho Milého sa im prekonať dlho nedarilo. V prvej tretine si na ňom vylámali zuby viacerí domáci útočníci. V druhej tretine domáci pokračovali vo veľkej aktivite, ktorú hostia zastavovali často len faulami, za čo boli trestaní vylúčeniami. Iskierku nádeje vykresal v polovici zápasu Káčer, ktorý zachytil zlú rozohrávku domáceho celku a prekonal brankára hostí. Hneď na to mali domáci výhodu presilovej hry, no namiesto strelenia gólu inkasovali z hokejky Petroviča a rozdiel bol opäť trojgólový. Štyri minúty pred koncom druhej časti sa presadil Kabát, ktorý strelou spomedzi kruhov potrestal vylúčenie Sekulu. Na tento gól mu presne nahrával Náhlik, ktorý sa na ľade objavil až v závere druhej tretiny. Už o tri minúty sa presadil opäť Káčer, ktorý elegantne tečoval strelu Náhlika za chrbát brankára Milého. Do poslednej časti vstupovali hráči HC VTJ s jednogólovým mankom a v oslabení, keď bol vylúčený O. Lauko. Ihneď po naskočení na ľad zavelil do útoku Božik a presnou prihrávkou dal príležitosť skórovať Králikovi, ktorý z otočky prekonal ležiaceho brankára a vyrovnal. Od tejto chvíle sa hral rýchly hokej na obidvoch stranách. Keď už sa zdalo, že bude nasledovať predĺženie, opraty zápasu vzal do rúk Káčer a 34 sekúnd pred koncom rozjasal domácich divákov utešenou strelou do vinkla. Topoľčany tak získali prvý, ale veľmi vydretý bod. Strely 46:31, vylúčenia 4:8, presilovky 1:0, oslabenia 0:1, rozhodovali: J. Muller, Horínek, Pavlovič, 611 divákov.
HC VTJ: M. Ďatelinka (3. Chvojka) – Guričan, Kutňanský, Malinka, Mleziva, Huba, Náhlik, Kabát, Zelený – Budoš, Hurtaj, Šmotlák – Gális, Káčer, T. Varga – Bosák, O. Lauko, Božik – Králik, R. Varga, Klačanský. Tréneri: M. Paulovič, M. Fleischer.
SLOVO PO ZÁPASE: M. Paulovič (tréner): Po veľmi zlom začiatku, keď v podstate každá strela súpera skončila v našej bráne, sme prehrávali až 0:3. Po zmene brankára a najmä poctivou robotou a korčuľovaním sme sa dokázali vyrovnať súperovi nielen herne, ale aj gólovo. To šťastie, čo sme nemali v prvých dvoch tretinách, sa k nám priklonilo až v samotnom závere, keď sme 34 sekúnd pred koncom dali víťazný gól, i keď si myslím, že ten gól sme si zaslúžili a treba poďakovať chlapcom, že strhli víťazstvo na svoju stranu. Malo by nám to psychicky len pomôcť.
Výsledky 6. kola: Piešťany - Humenné 5:4 po samostatných nájazdoch (0:3, 2:0, 2:1 - 0:0, 1:0) - stav série 3:3, 25. J. Ručkay, 31. Zágora, 55. H. Ručkay, 60. A. Kolník - 4. Kukučka, 8. Riečičiar, 14. Soták, 49. Karčák, rozhodujúci samostatný nájazd premenil Galko. Pov. Bystrica – Sp. Nová Ves 5:3 (2:2, 2:0, 1:1) - konečný stav série 4:2, 13. Lobotka, 16. a 21. Bujdák, 32. Gašo, 60. Kiška - 5. Koky, 15. T. Sax, 52. Hrubý. Výsledok 7. kola štvrťfinále: Humenné - Piešťany 5:3 (1:0, 3:2, 1:1) - konečný stav série 4:3, 8. Fabuľa, 37. a 57. Franc, 37. Jenčík, 38. Karčák - 26. J. Ručkay, 35. H. Ručkay, 44. Galko.
Zvyšný výsledok semifinále: B. Bystrica – Pov. Bystrica 3:2 (0:0, 1:1, 2:1) – stav série 1:0, 27. Budaj, 48. Kozelnický, 49. Nemčok – 26. a 43. Baláž.
Ďalši program semifinále: 2. zápas – pondelok 6. 3. o 17.00 h: Topoľčany – Humenné, B. Bystrica – Pov. Bystrica; 3. a 4. zápas – štvrtok a piatok (9. – 10. 3.) o 17.00 h: Humenné – Topoľčany, Pov. Bystrica – B. Bystrica; 5. zápas – pondelok 13. 3. o 17.00 h: Topoľčany – Humenné, B. Bystrica – Pov. Bystrica.