V oslabenej zostave prehra

Považská Bystrica – Topoľčany 33:20 (18:10).
Pok. hody: 5/5 – 4/4, vylúčenia: 4 – 6, ČK: Šupčík (Topoľčany) za hrubý faul.
Rozhodovali Dubaiová – Kozák.
Hostia pricestovali iba jedenásti, z toho boli traja brankári, keď im chýbali opory Masaryk, Klačanský a Franko. Podobne boli na tom aj Bystričania, keď Straka nehral pre zranenie, Maťaš a P. Zaťko presedeli celý zápas na lavičke. Domáci začali nepresne a prvý gól dali až v 3. min. Súper znížil na 2:1, ale potom sa rozchytal Baďura a Bystričania v 9. min. viedli 6:1. Potom nasledovali tri sedmičky v rozpätí minúty (z toho dve pre hostí) a v 12. min. bol stav 8:4. Nasledovalo tradičné domáce „strelecké bezvetrie, ktoré trvalo až do 15. min., keď skóroval Trabelssie – 9:5. Hostia sa nevedeli presadiť cez tvrdú obranu a Baďuru prekonávali väčšinou iba zo sedmičiek, keď do stavu 10:6 ich dali presnú polovicu. V 19. min. ešte M. Trtík znížil na 13:8, ale potom prišli štyri domáce zásahy a v 23. min. viedli MŠK 17:8.V rozpätí niekoľkých sekúnd dal dva góly Ševčík a domáci opäť zabudli dávať góly a ďalšiu sedemminútovú „gólovú prestávku” prerušil niekoľko sekúnd pred prestávkou S. Mažár – 18:10. V úvode druhej časti sa domáci dostali do desaťgólového vedenia 20:10, ale ďalšie strely J. Kozáka skončili na žrdi a brvne. Gólový rozdiel sa nemenil, u domácich sa strelecky presadzoval Tůma, hostí držali v hre M. Trtík, Vlčko a Bačík. V 46. min. za stavu 27:16 ušiel S. Mažár, ktorého pred strelením gólu zozadu fauloval Šupčík a dostal červenú kartu. Dve minúty viedli MŠK 29:17, ale tridsiaty gól potom nie a nie padnúť. Pri oddychovom čase mala domácich strelcov zobudiť pieseň „nech bože dá...“, ale stalo sa tak až v 52. min., keď Konušík vybojoval loptu a Krahulík zvýšil na 30:19. V závere predviedol niekoľko pekných akcií Tůma, pričom za zmienku stála prekrásna dlhá prihrávka spoza prekvapených súperov na voľného Sviteka, ktorý ju gólovo zúročil. Topoľčany hrali až do konca, čo dokázal Bačík, ktorý dôsledne sledoval Vlčkovu strelu putujúcu od jednej žrde do druhej a loptu dopichol do siete. Posledné slovo mal aktívny mladý Duriš efektným padáčikom – 33:20.
HC THP: Trtík, Handel, Rafael – Matušík, Bačík 4, Vlčko 5/2, Hodál 1, Trtík 4, Ševčík 5/2, Šupčík 1, Hrinda. Tréner: D. Jakubička.
SLOVO PO ZÁPASE: D. Jakubička (tréner): Do Pov. Bystrice sme cestovali značne oslabení, keď k dispozícii sme mali len osem hráčov v poli. Masaryk a Franko necestovali kvôli zvýšenej teplote a Klačanský nemohol nastúpiť kvôli zraneniu. Napriek značne oslabenému mužstvu som s výsledkom spokojný, hoci sme prehrali až o trinásť gólov, ale na káder, ktorý nastúpil, je to celkom slušné. V útoku sa nám darilo podržať loptu dlhšie a zbytočne sme ju nestrácali. Viacerí hráči museli hrať aj na iných postoch, než sú zvyčajne zvyknutí.
Ost. výsledky: Košice - Prešov 19:22, ŠKP Bratislava - Nové Zámky 28:26.
1. Prešov 17 15 1 1 516:408 31
2. P. Bystrica 17 14 1 2 542:461 29
3. Košice 17 10 0 7 496:457 20
4. Bratislava 17 8 2 7 486:475 18
5. N. Zámky 17 7 1 9 488:459 15
6. Topoľčany 17 2 3 12 425:511 7
Ďalšie kolo 11. 3. 2006: Topoľčany - N. Zámky (so 18.00), Prešov - ŠKP Bratislava, P. Bystrica – Košice.

Premiérovým víťazom 1. FC Bioharmonia

Víťazom prvého ročníka turnaja v halovom futbale starších pánov – „O putovný pohár primátorky mesta Topoľčany“ sa stala 1. FC Bioharmonia.

Múzeum približuje faunu rôznych typov sladkovodných biotopov

Priblížiť faunu rôznych typov sladkovodných biotopov má za cieľ prezentačné podujatie s tvorivou dielňou Za tajomstvami tôní.