18. kolo
Partizánske - B. Bystrica 20:19 (11:12).
Pok. hody: 2/2 – 0, vylúčenia: 3 – 6.
Rozhodovali Barborík – Ondogrecula st., 200 divákov.
Vo vyrovnanom zápase domáce hádzanárky zodpovedne pristúpili k zápasu a takmer celý prvý polčas viedli jednogólovým rozdielom. Výborne zahrali obe obrany a v dobrom svetle sa prezentovali obe brankárky. Na strane Partizánskeho to bola Halmová a na strane Bystrice Ivanková. Až v 20. min. sa dostali do vedenia hosťujúce hráčky 7:9, no Slávii sa podarilo vyrovnať na 10:10, no i napriek tomu prvý polčas vyhrala B. Bystrica. Aj druhý polčas sa niesol vo vyrovnanom duchu. V 50. min. sa Partizánskemu podarilo uniknúť na rozdiel troch gólov na 19:16 a následne aj 20:17, no dvomi nedovolenými zákrokmi vrátili súpera do hry. Dvojminútovú presilovku o dvoch hráčok B. Bystrica využila a skorigovala stav stretnutia na 20:19. Posledných päťdesiat sekúnd boli v útoku len domáce hráčky, hoci boli len štyri. Partizánske napokon jednogólový náskok udržalo a pripísalo si cenné dva body do tabuľky. Štyri kolá pred koncom tak stále zostávajú v hre o postup do play-off, čo nám potvrdil i prezident HK Slávia Ján Šurgan. Podľa jeho slov hráčky v zápase podali veľmi dobrý výkon a konečne sa im podarilo poraziť kvalitného súpera, hoci museli siahnuť až na dno svojich síl. O postupe do play-off sa rozhodne medzi Partizánskym a ŠKP Bratislavou. Momentálne má Bratislava náskok štyroch bodov, ale ešte nič nie je stratené, lebo v hre je ešte osem bodov, a pritom už o dva týždne privítajú Bratislavu Partizánčanky na svojej palubovke. Hoci sa nám niektoré zápasy nevydarili, i tak dúfam, že sa nám podarí prebojovať do play-off, pretože dievčatá si to zaslúžia a bez chýb sa hrať predsa nedá, povedal po zápase prezident Partizánskeho.
PARTIZÁNSKE: Halmová, Kočnerová – Hýllová 1, Bezeková, Šimalčiková, H. Janšáková 3, Hanakovičová 5, Kachová, Gašparovičová 2, Z. Janšáková, Kopečná, Drábeková, Popluhárová 9/2.
Bánovce – Zlín 23:29 (14:15).
Pok. hody: 6/4 – 5/3, vylúčenia: 5 – 5.
Rozhodovali Dvorský – Baďura, 150 divákov.
Mladé Bánovčanky potvrdili stúpajúcu formu z posledných dvoch – troch zápasov. Aj súpera zo Zlína potrápili a boli mu viac ako len vyrovnaným partnerom. V zápase sa mimoriadne darilo Bártovej a Z. Rychtárechovej, ktoré celý týždeň trápila choroba, no napriek tomu patrili k oporám družstva a dokopy strelili až šestnásť gólov. V prvom polčase za stavu 8:8 sa domácim hráčkam nepodarilo premeniť dva sedemmetrové hody po sebe, a to trochu narušilo ich psychiku. Napriek tomu prehrali prvý polčas len o jeden gól. I v druhom polčase sa hralo vo vyrovnanom tempe až do 50. min. Potom už hráčky Bánoviec nestačili kondične, a preto dostali priestor i hráčky z lavičky, ktoré však už nedokázali vzdorovať skúsenejším hosťujúcim hráčkam. Treba však povedať, že hráčky Bánoviec postupom času naberajú viac a viac skúseností, a hoci počas tréningov v týždni, trénovali v slabo vykúrenej hale, podali veľmi dobrý výkon. V závere sa už preukázala neskúsenosť mladých hráčok domáceho celku, a tak Bánovce zostávajú stále bez bodu, hoci v tomto zápase mali minimálne na bod.
BÁNOVCE: M. Rychtárechová, Čížová, Žemberová – Moráveková 1, Bártová 10, Z. Rychtárechová 6, Modnoková, Grachová, Panovčiková 2, Janáčová 3, Michaličková, Hrubá 1, Šiplaková, Sidorová.
Ost. výsledky: Bohunice - Šaľa 13:29, Veselí - ŠKP Bratislava 23:17, Písek - Slávia Praha 26:29, Olomouc – Michalovce 24:32.
12. Bánovce 18 0 0 18 334:657 0
Ďalšie kolo: 11. - 12. 3. 2006: Písek - Olomouc, Slávia Praha - Bánovce, Zlín - Veselí, ŠKP Bratislava - Bohunice, Šaľa - Partizánske, B. Bystrica - Michalovce.