VODNÉ PÓLO - MUŽI

Na súpera z Novák nestačili

Nováky - Topoľčany 17:7 (4:1, 3:2, 6:1, 4:3).
Vylúčenia: 3/2 – 3/2, pok. hody: 0 – 0, 250 divákov.
Zápas sa hral v Topoľčanoch. Domáci, v tomto prípade Nováky, začali lepšie, keď v úvode využili obe presilové hry a dostali sa do vedenia 4:0. Na konci prvej štvrtiny znižoval stav Kesely. Topoľčancom citeľne chýbal Tomáš Krajčovič, ktorý pauzoval pre zranenie nohy. Aj v druhej štvrtine mal domáci celok jasne prevahu, keď odchovancom Topoľčian Jozefom Valachom upravili stav už na 6:1. Hosťom sa však gólmi Jozefa Bilického a Ondrašku podarilo znížiť na rozdiel troch gólov. Tretia štvrtina bola jasne v réžii domáceho celku, ktorý unikol hosťom až na 10:3.Jedným gólom do siete Topoľčian prispel druhý odchovanec hosťujúceho celku – Pavol Kertesz. Za Topoľčany sa ešte podarilo presadiť Michalidesovi a dvakrát Mišenkovi. Nováky si vytvorili desaťgólový náskok, ktorý si udržali až do konca stretnutia. V poslednej štvrtine nahradil v bráne ŠK Topvar Mareka Gálisa Vladimír Hýroš. V závere sa ešte presadil Jozef Bilický. Rozdiel mohol byť aj nižší, no to by nemohli niektoré šance Topoľčian končiť na tyčkách nováckej bránky. Topoľčany tak po prvej polovici súťaže v základnej časti majú na konte len dve prehry. Na záver stretnutia hlavný sponzor topoľčianskeho vodného póla udelil ceny pre najlepších hráčov z oboch mužstiev. Za najlepšieho hráča Topoľčian bol vyhlásený Žembera.
ŠK TOPVAR: Gális, Hýroš – Ondraška 1, Slašťan, Mišenka 2, Michalides 1, Lukačik, Gáfel, Kesely 1, Juraj Bilický, Žembera, Schneidgen, Jozef Bilický 2. Tréner: Ján Ligocký.
Ján Ligocký (tréner): Nováky boli veľmi kvalitným súperom, proti ktorému sa veľmi ťažko hrá a presadzuje. Veľa šancí sa nám nepodarilo premeniť, mnohé naše gólové príležitosti končili na tyčkách a z rýchlych protiútokov sme dostávali góly. A ako vidíte dvojzápas v Košiciach? Dvojzápas v Košiciach bude veľmi ťažký, lebo potrebujeme získať dva body, aby sme sa dostali do prvej štvorky, ale uvidíme, čo sa z toho vykľuje. Avšak pripravíme sa maximálne a uvidíme, čo sa bude diať.
Ost. výsledky: ČH Hornets Košice – ŠKP Košice a Sl. UK Bratislava – Komárno nehrali. Vrútky – Piešťany 13:11.
Slávii UK odrátali štyri body.
Kontumácia: Topoľčany - Slávia UK Bratislava 5:0, pre odchod hráčov hostí tri sekundy pred koncom stretnutia z bazéna.
Ďalší program: V. dvojkolo - 11. 3.: ŠKP Košice – Nováky, ČH Hornets Košice – Topoľčany, Piešťany – Komárno, Vrútky – Sl. UK Bratislava; 12. 3.: ŠKP Košice – Topoľčany, ČH Hornets Košice – Nováky, Piešťany – Sl. UK Bratislava, Vrútky – Komárno.